Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj holky… kamoska mi dnes sdelila, ze je tehotna… mam z ni hroznou radost, a vim, ze jsem strasna kamaradka, ale chvilku pote me jeste vic zavalila deprese z toho, ze s manzelem se jiz 5 mesicu snazime bez uspechu a mym kamaradkam se dari na prvni sup… vsichni rikaji, nemysli na to, ale ja uz z toho zacinam byt zoufala a vim, ze jak dnes prijdu domu, tak budu zas pul hodku brecet…
jak ste to zvladaly vy?
5mesicu nic není. Mám za sebou x potratů, zamlklé těhotenství, diagnoatikovanou endometriozu, umělý přechod hormony jako léčbu, která nefunguje, tento rok již 2laparo. Zákaz snažení a potom nejspíš ivf a i to bude zázrak. A kolem všichni tehotni. Věř že může být hůř.
Zoufalá po 5 měsících… to jako proč? Ono to chvilku trvá. Já jsem po dvou letech snažení a několika potratech a žádný deprese si rozhodně nepouštím do hlavy.
Abych dodala trochu optimismu-já otěhotněla 7 let od začátku snažení po 2. cyklu IVF a to tam byly daleko horší případy. Takže klid, věř, že 5 měsíců nic není.
5 měsíců nic není…my se snažíme 11 let, máme za sebou umělé oplodnění X pokusů, jeden potrat…
Z vlastní zkušenosti musím říct zkus to brát tak, že ted máte s partenrem takový poslední líbanky zkuste si to pořádně užít
Máš ještě spoustu času začít panikařit
Já otěhotněla během zkouškovýho víc asi psát nemusím
![]()
Ja vim, ze to neni moc… ale vzhledem k me anamneze se bojim, ze nemam neomezeny cas na snazeni… mam taky po laparo z jinych duvodu nez snaha o dite, mam i po konizaci cipku a ted porad kontroly, takze bohuzel ano, mam strach… vycitam si, ze sem to tolik let odkladala a mozna sem to uz prosvihla… a samozrejme ze nemam depresi furt, jen to na me dolehlo dnes, pri te krasne zprave od kamosky
Emmo dekuji, ja se to tak samozrejme snazim brat, mam prace az po strop, takze mam kam uprimit sve myslenky, nicmene ve volnych chvilich beztak sklouzavam duchem k snaze o dite…
@lachtanice86 píše:
5mesicu nic není. Mám za sebou x potratů, zamlklé těhotenství, diagnoatikovanou endometriozu, umělý přechod hormony jako léčbu, která nefunguje, tento rok již 2laparo. Zákaz snažení a potom nejspíš ivf a i to bude zázrak. A kolem všichni tehotni. Věř že může být hůř.
Normálně to neposílám, ale tentokrát teda ![]()
Dej tomu čas, ono si vás to miminko najde. Všechno je v pořádku přesně tak, jak tomu je právě teď.
Me tedy taky neslo nemyslet na to. To je podle me nejblbejsi rada, co existuje. Prece dnesni zena je zodpovedna, miminko planuje, tak tohle moc nefunguje.
Me osobne hodne pomohlo se spis soustredit na to, co vsechno muzu udelat pro to, aby cesta miminka k nam byla schudnejsi. Vic sportovat, nevysedavat do noci v praci, zdrave jist, nestresovat se, snazit se byt optimisticky naladena. Pak jsem cvicila Mojzisovou a celkem brzy se zadarilo. Preju hodne stesti
Plakat, mít vztek, cítit to jako obrovskou křivdu je v téhle situaci běžné. Také jsem si tím prošla. Ale miminko přišlo, až když jsem přijmula život takový, jaký je… právě teď, v tento okamžik. I s tím vším ošklivým kolem. Je dobré se z toho vypovídat. Já tehdy psala deníčky a moc mi to pomáhalo. Není ani ostudou vyhledat odbornou pomoc. Ve větších městech bývají i poradny a skupinové terapie. 5 měsíců je ale kratičká doba na nějaká radikálnější řešení. Jeďte s chlapem někam na wellness pobyt, užijte si. A věřte, že ta dušinka si vás brzo najde. ![]()