Reklama

Jak odnaučit od nočních plen?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZuzkaLj
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 24.11.17 01:35
Jak odnaučit od nočních plen?

Ahojky všem!
Mám prosbu… v únoru budou naší malé 3 roky. Chtěla bych jí odnaučit od plen v noci.
Zkoušíme to každý den, ale pořád jenom peru. Ani jí to mokro nevzbudí, proste se neustále počůrává. Všichni říkají, že na to přijde sama.
Ale problém je, že na svůj věk je velmi dlouhá a veliká (vypadá někdy jako pětiletá) a tak jí plenky číslo 5 prostě už nejsou. A větší se ani nevyrábí…
Máte nějaké osvědčené pravidlo?
V noci jí budím a ptám se jí, zda nechce na záchod. Vždy řekne, že ne, ale stejně se počůrá…
Mám pokračovat v tom, že jí tu plenku dávat nebudu? Když už jsem začala?
Moc děkuji za info

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

czaky
Závislačka 2530 příspěvků 24.11.17 01:56

Syn byl bez plinky na noc par mesicu pred tretim rokem ‚diky‘ tomu, ze mel zanet predkozky a v pline ho to bolelo. Prala jsem tak ctvrt roku zhruba jednou za tyden az 14 dnu. Tesne pred spanim donutit vycurat nebo to aspon zkusit i kdyz se mu nechce. U piti na vecer se snazit aby si jen cucnul na zizen, ne exnul lahev. Pokud se pocurava pravidelne treba nejpozdeji v jednu rano tak bych ji kolem pulnoci spici-bdici posadila na nocnik. Ptat se jestli se mu nechce curat totiz na naseho mladyho neplati ani ve dne natoz v noci rozespalyho :lol:.

luca241
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 24.11.17 02:10
@ZuzkaLj píše:
Ahojky všem!
Mám prosbu… v únoru budou naší malé 3 roky. Chtěla bych jí odnaučit od plen v noci.
Zkoušíme to každý den, ale pořád jenom peru. Ani jí to mokro nevzbudí, proste se neustále počůrává. Všichni říkají, že na to přijde sama.
Ale problém je, že na svůj věk je velmi dlouhá a veliká (vypadá někdy jako pětiletá) a tak jí plenky číslo 5 prostě už nejsou. A větší se ani nevyrábí…
V noci jí budím a ptám se jí, zda nechce na záchod. Vždy řekne, že ne, ale stejně se počůrá…
Moc děkuji za info

Huggies tuším vyrábí plíny ještě větší. Jsou to teda spíš plenkové kalhotky.Co se týče buzení- nebudila bych. nedozrála. Dcera se mi odplinkovala přes den ve 2 letech a 1 týdnu. Sama. Sundala plínu a nikdy žádná nehoda.Na noc měla plínu do 4 let- zkusila jsem párkrát během roku vzbudit, ale reakce žádná, při vysazení na nočník se vůbec neprobrala. Tsakže jsem to opět nechala na ní. Trvalo jí to teda dostatečně :lol: ale opět naprosto bez nehod…

Dulii
Kecalka 348 příspěvků 24.11.17 02:43

Také počkám na rady. Syn měl v září 3 roky a každý den je plena hodně počůraná. Také je veliký, vysoký, vypadající na 5 let, pleny má Pampers pants 6.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 24.11.17 04:45

Vyrabi se vetsi plenky. Pampers a Dada maji velikost 6 a v Tescu a DM drogerii maji plenky primo pro deti trpici nocni enurezou, velke plenky, az do vahy, ktera by odpovidala mladsimu skolnimu veku.

Musi k tomu dozrat. Mozek musi dostat signal k probuzeni pri plnem mocovem mechyri a taky se musi vytvorit dostatecne mnozstvi hormonu, ktery v noci snizuje mnozstvi moci a zahustuje ji. To je u kazdeho individualni. Do pěti let se to neresi, pokud je vse v poradku, je mozno cekat jeste déle. Buzenim v noci se jen utvrzuje navyk moceni v polospanku.

Verun83
Echt Kelišová 8674 příspěvků 33 inzerátů 24.11.17 05:01

Dcera bude mit 3r v breznu. Taky ma jeste plinu. Syn ji nemel v noci zhruba po 2r. Nekdy ma noce, kdy ji ma uplne suchou, nekdy v noci vstane a sama se vycura na nocnik a nekdy zas totalne pocuranou. Cekam na ten zlom. Dle meho nema smysl v noci budit a ptat se. Musi proste sama dozrat. Nekde jsem cetla, ze se nemaji budit, ze jim to narusuje ten spankovy rezim a stejne se to nenauci.

amazon
Echt Kelišová 8751 příspěvků 24.11.17 06:18

Syn měl 3 roky v červenci a stále čurá do plíny..Je obřík a dávám mu vel 6 ale kalhotky, protože ty na suchý zip ho už tlačily..Myslím, že ho to čurání i budí, ale má tak tvrdý spánek, že řekne"čurat" a spí.
Dcera měla pleny do 4 let a tří měsíců..pak ze dne na den šmitec, nepočurala se ani jednou

hanaross
Kecalka 145 příspěvků 1 inzerát 24.11.17 06:20

Vím ze se to v dnešní době kritizuje, ale obě své děti (19 a 11 let) jsem v noci vždy vzbudila (2-3×)na nočník a obě byly bez plánek ve 2,5 letech, a po par dnech bylo po problému, nijak je to nepoznamenalo a teď u třetího to budu praktikovat stejně

Ariadne
Echt Kelišová 8727 příspěvků 24.11.17 07:29

Vyrabi se vetsi vel 6. Dcera je mela jeste nedavno ve 4letech a ma 22kg. Nechala bych ho byt a v tomhle veku neresila, ptz mu to v mozku nespina. Nasi to taky nespina. Ted si o to sama rekla, ale budim ji nejdriv 3× za noc, ted 2× a vzdy kdyz se vrti a ma lehci spanek. Malokdy se stane, ze se sama vzbudi, ale ma z toho radost.

blumen
Hvězda diskuse 41146 příspěvků 24.11.17 07:42

Ja myslela, ze je odnauceni u nas nemozne, dcera v lednu 3 roky a uz je 2 tydny bez plinky na noc :-) do te doby neustale pocurana, nekdy se probudila a sla sama, ale uz mela plinku predtim pocuranou, versinou se pocurala do 2 hodin a spala uplne tvrde.

Proto jsem ji vzala oblibene overaly na spani (protoze prevlikat je v noci a davat curat na wc s nimi bylo narocnejsi). Porad o nich mluvila ale, tak jsem ji je po 2 mesicich zase dala s tim, ze se do nich ale necura. No, 3× po sobe pak mela suchou plinku, tak jsem ji vzala a nema zadnou, zatim jen 1 nehoda. Obcas se v noci probudi, dnes ve 3 rano a jde curat na wc.

Tak zkus treba s ni koupit nove pyzamo s tim, ze se do nej ale necura :)

scentini
Závislačka 3403 příspěvků 24.11.17 07:57

Dcera nema plinu od 2 let a dvou mesicu. Bxlo ji pres leto v no horko. Taky jsem ji vysvetlovsla, ze je velka holka a pliny nepotrebuje a kdyz to vydrzi koupim ji hracku. Sem tam se mi pocurala, tak jednou tydne, psk jednou mesicne. Do pulroku byla bez nehody. Nebudila jsem ji, nemelo to smysl akorat se rozplakala.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 24.11.17 07:59

Holky, ale když jí to nevzbudí, tak jí to nevzbudí. Tak hloupá, aby nevěděla, že do pyžamka se nečůrá, přece není :nevim:

@ZuzkaLj První syn měl plíny na den i noc téměř do tří let a ze dne na den konec. Nehoda v noci byla tak celkem třikrát. Druhorozená se odplínkovala někdy hluboko před druhým rokem, ale plínu na noc měla skoro do čtyř let a i pak se občas stala nehoda. Poslední tfvalo, než se odplínkovala, do tří let a teď má plínu na noc. Občas jí nechce, tak jí plínu nedám, ale ráno je počůraná. Prostě jí dozrávají svěrače mnohem později, než zbylým dvoum dětem. Ono se může i stát, že se bude počůrávat dál. Do pěti let je noční pomočování normální, od pěti let je potřeba řešit s doktorem, potože to už znamená fyziologický problém. Pokud jí nestačí klasické pleny, tak kupuj v lékárně. Tam mívají i pro dospělé, takže s větší velikostí pro dítě si určitě poradí. Držím palce, ať malé svěrače dozrají co nejdřív a zbytečně ji ani sebe nestresuj ;)

Enmamma
Závislačka 2895 příspěvků 24.11.17 08:13
@ZuzkaLj píše:
Ahojky všem!
Moc děkuji za info

Včera jsem byla v Rossmannovi a měli tam plenky do 30 kg, tak nezoufej. Ona k tomu opravdu dozraje. Noční počůrávání je v normě do 5 let.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 24.11.17 08:17

Jako první zkus upravit pitný režim. Hodně pití dopoledne a čím blíž k večeru tím míň pití. Přes noc žádné.
Co se týče buzení, tak za mě kničemu. Kolikrát se počítala i když jsem jí budila třikrát za noc. A ráno jsem byla nevyspalá. Radši dát na noc plenku a počkat

Tunrida
Hvězda diskuse 47390 příspěvků 24.11.17 08:20

Tak pokud už ji teda budíš, tak ji na ten záchod i vytáhni. On dotaz, jestli nepotřebuje, moc fungovat nebude :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >