Reklama

Jak probíhá trhání zubů u dětí

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aledud
Kecalka 407 příspěvků 12.02.17 17:56
jak probíhá trhání zubů u dětí

Chci se zeptat, zda se nějak umrtvuje mléčný zub před trháním. Syn má zkaženou jedničku, před půl rokem to měl vyvrtané, ale dnes si od rána stěžuje, že ho to pobolívá - není to nějak strašné, hraje si je veselý, ale šahá si tam a při jídle to jde poznat. Nemáte někdo zkušenost, umrtví mu to nějak? Syn je zvyklý na vrtání to zvládá v pohodě, ale trhání nevím…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pralinka242
Povídálka 16 příspěvků 12.02.17 18:01

Ahoj, mě když jsem byla malá, dala zubařka kolem zubu vatičku s takovou zelenou pastou na umrtvení, chvilku počkala a pak se šlo na věc. Nic hrozného to nebylo. Nevim, jestli dávají dětem injekce do dásně jako dospělým :nevim:

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 12.02.17 18:08
@Pralinka242 píše:
Ahoj, mě když jsem byla malá, dala zubařka kolem zubu vatičku s takovou zelenou pastou na umrtvení, chvilku počkala a pak se šlo na věc. Nic hrozného to nebylo. Nevim, jestli dávají dětem injekce do dásně jako dospělým :nevim:

Dávají.

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 12.02.17 18:13

Jasne, ze se to umrtvi. Prece by netrhali zuby zaziva! Pokud se teda nejedna o natolik vyviklany zub, ze visi na vlasku..

Taky jedna
Extra třída :D 11905 příspěvků 12.02.17 18:14

Synovi píchli injekci, jen „připíchli“ a vytrhli - ani to nevěděl, že mu něco dělali, divil se až pak, že mu v puse chybí zub :lol:

mončatka
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 12.02.17 18:14

Synovi teď trhali najednou jedničku nahoře a dvojku dole. Jen mu to objela zelenou pastou na znecitlivění a pak šla na to. Asi ho to trochu bolelo, ale vydržet se to dalo. Zuby byly za chvilku venku.

nozu
Extra třída :D 11483 příspěvků 12.02.17 18:21

Syn dostal při trhání stoliček klasickou umrtvovací injekci. Doktor mu řekl, že udělá kouzlo 8)

aledud
Kecalka 407 příspěvků 12.02.17 18:53

Tak snad to zvládneme oba dva ;)

Markéta80
Hvězda diskuse 39348 příspěvků 12.02.17 18:53

@aledud jo umrtvili ale stejně šíleně řvala :( ale asi jí spíš bolela ta injekce :?

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 13.02.17 08:24
@Markéta80 píše:
@aledud jo umrtvili ale stejně šíleně řvala :( ale asi jí spíš bolela ta injekce :?

Anebo vubec ten pocit. Clovek se ze zubare dokaze tak vystresovat, ze ho boli i jen pomysleni :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 39348 příspěvků 13.02.17 11:19

@KPKristy ona byla vždy v pohodě, když jí vrtala 2 tak ok jenže logicky už ví že to bolí a jestli je po mě :oops: a moc dobře vím že ta injekce je dost nepříjemná :(

aledud
Kecalka 407 příspěvků 13.02.17 11:21

Tak zub teda netrhali, jen odvrtal plombu a uvidíme. Pokud to nepomůže, tak nás to nemine.

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 13.02.17 11:40
@Markéta80 píše:
@KPKristy ona byla vždy v pohodě, když jí vrtala 2 tak ok jenže logicky už ví že to bolí a jestli je po mě :oops: a moc dobře vím že ta injekce je dost nepříjemná :(

Tak zubni osetreni je asi vseobecne vnimano jako jedno z nejhorsich a mozna podvedome je to prenaseno z rodicu na deti. A jak pises, kdyz dite jednou zakusi, ze to neni uplne prijemne, podruhe uz se mu nechce, potreti rve a poctvrte ho treba na kreslo ani nedostanes. Je to blbe, ale nutne, no..
Osobne si ale myslim, ze lepsi jedno pichnuti, a pak osetreni v klidu, nez vrtat ci trhat zaziva. Brrr…

aledud
Kecalka 407 příspěvků 17.02.17 08:51

Tak to máme za sebou, včera po školce, zase váček nad zubem, hned jsme šli. Při injekci trošku brek, trhání necítil to byla otázka sekundy. Tak jsem ho pochválila, že je šikula. Spíš potom, když viděl krev, tak to bylo horší, to moc nemusí. Ale už bude mít klid, zároveň jsem vysvětlila, že příště se nemusí bát, že se trhají opravdu jen bolavé a špatné zoubky.

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 17.02.17 08:56
@Markéta80 píše:
@aledud jo umrtvili ale stejně šíleně řvala :( ale asi jí spíš bolela ta injekce :?

U nas rvala 2×.Dole 2 mlecnaky, a to z duvodu, ze ji rostli uz tam dalsi zuby. Injekce, apk trhala, a bylo to bolestive, verim. Koreny zouby meli jeste uplne cele, dlouho, a sami, podle doktorky, by nikdy nesli ven. doktorka zavedla ted novinky rajsky plyn pro deti a citlive povahy.Ze dite pak je vlacne a nevyvadi tak.Ze se ji to uz osvedcilo a platis za to kolem 400.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama