Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Záleží co je to za obchod, někde na kamerách sedí, ale to by zloděje chytili hned, dále se velmi rychle zjistí, že něco chybí, podle toho jak je okatě, co to bylo. Pokud ukradnes 1 krém z plného regálu, nezjistí to..
Ono si všimneš když ti chybí třeba půl regálu zboží
a že jsem to zažila kolikrát ![]()
Kamery na obchode boli 3 druhy:
1. Priamy monitoring - Priamo pri nich sedel clovek z bezpecnosti obchodu a pozeral co sa deje, tieto boli nahravane iba v cca hodinovej slucke a ked securitak neklikol ulozit tak sa to po hodine premazalo
2. Bezpecnostne kamery - zaznam sa uchovaval cca 30 dni +- par dni
3. Atrapy - kedze nic nevidia tak nemaju co nahrat a ni co uchovat
Inak doporucujem zvazit otazku pred polozenim, pretoze vsetky odpovede ala ja su iba na zaklade toho ze niekto si domyslel/vymyslel co sa autorka asi chcela opytat.
Na otazku polozenu tak ako je polozena existuje iba jedina odpoved a tu uz napisal @Zumpa .
Četla sem, že ze zakona můžou byt uchovany nanejvýš 72hodin…Takze 30dni je moc ne?
@hani28 píše: Více
Je to moje nejlepší kamaradka, jeji dcera se leci roky na psychiatrii zazily si obe tyrani napadani atd… Žijí sami a svěřuje se mne..
@Anasi1972 píše: Více
Ani to ji neopravnuje ke kradezim. Ze se boji mi lito neni. Na druhou stranu, pokud nekradla ve velkym, coz predpokladam, ze ne, tak to nebude trestny cin, ale jen prestupek. Zas nic moc se ji nestane, i kdyby na to prisli.
Doba uložení je závislá na velikosti úložiště a interních předpisech konkrétního řetězce.
Mám informace, že jeden řetězec (zatím v zahraničí), testuje umělou inteligenci, ta sama stáhne část videa a odešle na policii, ta si to řeší sama dál a řetězec informuje jak bylo vyřešeno.
Už aby to tady bylo taky.
@z.pepa píše: Více
Tomu nevěřte, že to bude i u nás
Kradou prodavacky, vedouci, sekuritaci, politici…
@Kosopemi píše: Více
Včera mne prodavačka říkala, že se krade v každém obchodě, kradou pry i sekuritaci, vedouci a prodavačky, takže asi tak ![]()