Jak se doma snášíte?

314
6.11.20 23:21

Jak se doma snášíte?

Trochu odlehčené téma.

Aby bylo jasno, diskusi zakládám na popud manžela. Ten na mě nedávno vyrukoval s tím, že jak jsou zavřené hospody tak to musí být hrozné. Tedy pro někoho.

U nás se moc nezměnilo, já jsem na mateřské (a i kdybych byla v práci stále bych tam chodila) a u muže v práci jedou taky stále naplno.

Muž ale poznamenal, že pro někoho kdo byl zvyklý chodit po práci „na jedno“ to musí být hrůza. Najednou zavřený s manželkou / partnerkou a dětmi.

Tak se ptám, jak to máte doma? Jak snášíte, že s partnerem najednou trávíte mnohem víc času? A nelezete si na nervy?

Doufám, že už to tu není, ale nenatrefila jsem na podobnou diskusi. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
286
6.11.20 23:26

Nelezeme si na nervy, naopak jsme rádi že můžeme být spolu mnohem víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
6.11.20 23:30

Jsme oba teď 5. den v karanténě, zítra na testy a možná spolu budeme v izolaci dalších 11. dnů řešení = rozvod X kriminál :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
6.11.20 23:34

My jsme spolu radi, takze je to fajn.
Ale ty zavreny hospody jsou presto na nastvani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4974
6.11.20 23:35

U nás úplná pohoda. Teda s chlapem. Děti mě se.rou, ale to je bez ohledu na karantenu :mrgreen: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10814

Můj muž nikdy do hospody nechodil, takže nejsme dobrý vzorek. Ale…

Vyloženě na nervy si nelezeme, že bysme měli tendenci prchat z bytu, ale dítě je doma furt, já chodím do práce obden a muž je doma, když jsem pryč, a mnohdy i ve dny, kdy jsem doma.

Vnímám to, že jsme podrážděnější, víc po sobě štěkáme, jsme rádi zalezlí u mobilu nebo televize – společné hry, sezení nad učením atd. častěji končí „hlasitě“. Ale není to IMHO hospodou, stačila by práce a škola a kroužky, abysme si sebe víc užívali :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24248

U nás pohoda. My ale pracujeme ve stejné práci, takže ráno spolu i s dětma. Během dne se občas potkáme. Odpoledne spolu domů. Takže teď se jen víc potkáváme během dne. Koníčky stejné. Jenže my jsme opravdu rádi spolu a když už toho má někdo moc, tak si může zalést do svého kutlochu a má klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24248
6.11.20 23:38

Na mě byly dneska i děti hodné. Musela jsem se přestěhovat s prací do kuchyně, abych dohlídla na hodinu malé a manžel mohl z jiné místnosti volat. Tak jsem tu pak i zůstala a děti se po obědě sebraly a přes hodinu byly zalezlé v pokojíčku a hrály si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
6.11.20 23:39

Ahoj, já má RD, jelikož už mě v 8-9 měsíci bolely záda tak, že jsem myslela, že zhebnu každou sekundou, dnem nástupu na MD jsem zalehla do postele, a tam byla defakto až do porodu. No a rodila jsem začátkem prvního lock downu, takže jsem si já sama na to být doma zvykala už někdy od ledna. V březnu po mém porodu měl manžel plný home office, takže já už byla na to být doma aklimatizovaná a on byl rád, že může dělat z domu a být s mimčem. Přes léto jsme stihli 2× chatu sami dva a dítě v téměř pustině, Manžel měl už jen home office 2× týdně. Takže to byla příjemná změna. Naštěstí jsem chodila s málo hodně ven. No a teď zase sedíme všichni doma, manžel na plném HO. Jako musím říct, že až na pár výjimečných vypjatýcj situací, kdy jsme jeden nebo druhý byli trochu napjatí a protivní, tak celkem pohoda. Já jsem aktivní člověk, takže musím pořád něco vařit, uklízet, vymýšlet, atd. Takže s péčí o mimčo jsem večer dost unavená. Manžel hodně práce v práci plus ho občas něčím úkoluju, tak je taky unavený. Tak jsme vecer, když uspim malou rádi, že si můžeme spolu v klidu sednout a pustit film. Co se týče hospod, ty mi začaly chybět teprv minulý týden, scházeli jsme se odpoledne / večer u nás vedle baráku jednou týdně v restauraci se sousedy, hodně párů, taková tradice. Tak ten sociální kontakt už mi fakt začíná chybět. To, že si pořád s někým píšu nebo volám už hold nestačí po takové době. Tak už se těšíme já i manžel, až budeme zase chodit se sousedy ven na pivo, víno, džus :lol:. Dříve jsme lítali všude možně obecně a už nám to chybí. Ale zase, určitě ne tak, že bychom to nemohli vydržet. Jsme spolu doma celkem rádi :mrgreen:. Jen prostě ubylo to takové společné plánování víkendů, schůzek, návštěv, výletů. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
6.11.20 23:42

Manžel je velmi společenský člověk, potřebuje kolem sebe ruzne lidi a podněty. Já chodím do práce, ale on je teď doma s dětmi, protože jeho práce je omezena. Defakto nikam nechodí, ani když ho kamaradi lákali na posezení u jednoho z nich, tak nešel, protože by tam musel přespat. A ač jsem se toho bála, tak paradoxně to zvládam mnohem hůř, než on a ač normálně nikam moc nechodím a ty večery, kdx jde na pivo si většinou užívám, tak teď mi celice chybí ta možnost kamkoliv zajít.

A upřímně ho obdivuju s jakým klidem to většinu času zvládá, já ač mám možnost úniku právě v práci, ponorce z bytu s dětmi od skolkacka po pubertaka a hnusneho pocasi se občas proste nevyhnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
7.11.20 00:00

Deti nemame a prakticky od brezna jsme spolu na home officu. Kazdy v jedne mistnosti, abychom se nerusili pri volani. Ve vareni se stridame. Ze zacatku, nez jsme si nastavili pravidla, to trochu skripalo, ale ted je to super a jsme radi, ze na sebe mame vic casu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
7.11.20 00:06

Hmm, u nás jedinou dostupnou hospodu zrušili už před dvěma lety, takže jsme se z hospody přesunuli do garáží a nějaká karanténa nás nerozhází. Na jedno a na pokec se sousedem si zajdem i teď. V našem případě je vražedný homeoffice, což manžel blbě nese, naštěstí, na rozdíl od jara, nám nezavřeli firmu, takže pracuje na 100%. Jo na jaře, to bylo spíš na vraždu než na rozvod, teda dokud jsem nepřišla na to, že dokud má co jíst, tak je relativně v klidu… :mrgreen: Shazoval to pak celý léto… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28303
7.11.20 00:20
@KeckaJ píše:
Trochu odlehčené téma.

Aby bylo jasno, diskusi zakládám na popud manžela. Ten na mě nedávno vyrukoval s tím, že jak jsou zavřené hospody tak to musí být hrozné. Tedy pro někoho.

U nás se moc nezměnilo, já jsem na mateřské (a i kdybych byla v práci stále bych tam chodila) a u muže v práci jedou taky stále naplno.

Muž ale poznamenal, že pro někoho kdo byl zvyklý chodit po práci „na jedno“ to musí být hrůza. Najednou zavřený s manželkou / partnerkou a dětmi.

Tak se ptám, jak to máte doma? Jak snášíte, že s partnerem najednou trávíte mnohem víc času? A nelezete si na nervy?

Doufám, že už to tu není, ale nenatrefila jsem na podobnou diskusi. :think:

Máme na sebe stejně času jako před koronáčem. Jak kdy, někdy se kvůli směnás sotva vidíme. Doma jsem dřepěla jen jednou na OČR a pak, když zavřeli kolbenku. Na jedno nechodí, do restaurace jsme chodívali společně. Pivo si dá doma, když chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50934
7.11.20 00:24

Tak my chodime do prace oba. Muz ma ted po 17 dnech volno 4 dny a v pondeli mu zacne novy turnus. Zitra ma planovane ryti zahrady, seceni travy atd., ja okna a varit behem toho. Decka pujdou urcite na zahradu litat. Takze se sejdeme u obeda. Odpoledne budeme venku spolupracovat. Temer pul roku mel volno, kdy byl doma. Nevadilo nam to. Pomahal se skolaky. Mel skolkare v kvetnu a cervnu doma, delali spolu plot novy.
V byte by to bylo horsi. Jeste mit byt bez nebo s pidi balkonem a mit karantenu :zed:. Mi by ten uzavreny, maly prostor zabil, proto v tom nikdy zit nebudu. Muj muz neni casty hospodsky navstevnik, takze to mu nechybi. Chybi mu kadernictvi. On i syn to ma prerostle. Jestli to neotevrou, tak beru strojek do ruky. Nerada, ale co jineho :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17088
7.11.20 00:34

Snasime se prekvapive dobre, cekala jsem, ze to bude mnohem horsi. Docela rychle jsem si na pritomnost manzela zvykla a i kdyz musi pracovat na home office, tak cas od casu ho vyuziju, aby mi podal pomocnou ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama