Jak se modlíte?

Anonymní
27.12.19 17:12

Jak se modlíte?

Zdravím, otázka je jasná. Jak se modlíte? A vyslyší vás Bůh?
Procházím teď krizí a stále víc mě to táhne k Bohu, k modlením a k tomu mít s ním “vztah”. Nicméně klasickému křesťanství tak uplně neholduji, existenci Boha však nepopírám.
Zajímají mě názory a zkušenosti věřících, jak k vám Bůh promlouvá, v co třeba věříte a jak to máte, jak s Bohem začít mluvit.

Vzhledem k tomu, že teď procházím psychospirituální krizí a hledám smysl svého života a svoj víru, ráda bych se udržela v anonymitě, nechci aby si mě s tímto vláknem někdo spojoval.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
663
27.12.19 17:15

Vzhledem k tomu, co se děje denně kolem nás, kolik zla se děje nevinným a bez potrestání… Těžko říct, jestli je něco jako Bůh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
27.12.19 17:19

Bohužel v naší církvi se modlení nedoporučeje. Stejně tak se nedoporučuje s ním mluvit. Naše víra je totiž založená na tom, že Bůh není všemohoucný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20192
27.12.19 17:20

Jakoze se pomodlis a Bůh by to měl splnit. :think: On není kouzelná víla která splní tři přání. Zlo na zemi je lidská práce a modlitba neslouží k plnění prani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20192
27.12.19 17:21

@Božislava jaká je tvoje cirkev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
27.12.19 17:22
@Božislava píše:
Bohužel v naší církvi se modlení nedoporučeje. Stejně tak se nedoporučuje s ním mluvit. Naše víra je totiž založená na tom, že Bůh není všemohoucný.

Si pletes cirkev s ustaven :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
27.12.19 17:29
@wildcherry píše:
Si pletes cirkev s ustaven :mrgreen:

Hele, zase provokuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 17:31

Holky, já se ale nechci k Bohu modlit, aby mi splnil tři přání. :zed: psala jsem o nějaké zkušenosti, názory lidí. Jediný věřící člověk v mé rodině byla babička, ale zemřela když jsem byla malá, nemám se na to koho kde zeptat s myslela jsem, že když sem chodí spoustu lidí, přečetla bych si různé názory na to, jak s Bohem promlouvat.
Nezajímá mě diskuse i tom, zda Bůh existuje nebo neexistuje, ani to co si psala ty @jahuhudka protože to není odpověď na mojí otázku. Nehledám odpovědi na zlo, na to mám svůj vlastní pohled, který rezonuje s tím tvým.

• Citovat
  • Nahlásit
24400
27.12.19 17:31
@Božislava píše:
Hele, zase provokuješ.
:think: Vypada to tak.. :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48671
27.12.19 17:35
@Božislava píše:

To je rozumné. :palec:
Je známá věc, že Bůh má nejraději nás ateisty, protože ho v jednom kuse s něčím neotravujeme. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
27.12.19 17:38
@Anonymní píše:
Holky, já se ale nechci k Bohu modlit, aby mi splnil tři přání. :zed: psala jsem o nějaké zkušenosti, názory lidí. Jediný věřící člověk v mé rodině byla babička, ale zemřela když jsem byla malá, nemám se na to koho kde zeptat s myslela jsem, že když sem chodí spoustu lidí, přečetla bych si různé názory na to, jak s Bohem promlouvat.
Nezajímá mě diskuse i tom, zda Bůh existuje nebo neexistuje, ani to co si psala ty @jahuhudka protože to není odpověď na mojí otázku. Nehledám odpovědi na zlo, na to mám svůj vlastní pohled, který rezonuje s tím tvým.

Tak mne prijde nejpraktictejsi si kleknout k posteli, oprit si lokty a spojit dlane, pro lepsi vnitrni pocit, jeste v dlanich tisknout ruzenec a nej, mit nad hlavou Jezise, ci na policce sosku Panenky Marie jak drzi Jeziska :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 17:41
  • Citovat
  • Nahlásit
3512
27.12.19 17:42

Zajdi se zeptat do nějaké specifičtější skupiny nebo fora. Tady jsou podobné dotazy masochismus.
Za minutu sem někdo přilítne se svým názorem na křížové výpravy, to jsem tu viděla nedávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
@sirikit píše:
To je rozumné. :palec:
Je známá věc, že Bůh má nejraději nás ateisty, protože ho v jednom kuse s něčím neotravujeme. 8)

Ale ty mi nerozumíš. Představ si, že proti sobě hrajou dvě fotbalová mužstva. Třeba ve finále MS. Přiznívci obou týmů se modlí, aby vyhrál jejich tým. Ale může vyhrát jen jeden. Takže Bůh není všemohoucí, protože může vyhrát jen jeden tým. Ten druhý zákonitě prohraje. Na remízu se nehraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Ja se modlim nebo konkretne mluvim s anděly. A vzdy mne „vyslyší“. Spis je to o tom, jestli člověk vážně věří nebo ne. Reknu si treba at andělé mi daji znamení, zda se v něčem rozhoduji správně. A to znamení prijde. Treba si ho nahle přečtu v novinách, nebo uslyším v radiu. A funguje mi to. Neni to nic nadpozemskeho…díky za anonymitu

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat