Jak se zbavit problematické pleti ?

160
27.9.20 11:03

Jak se zbavit problematické pleti ?

Zdravím od porodu dcery ( 14 měsíců ) se mi hrozne zhoršila pleť :( vždycky jsem měla sem tam nějaký pupínek ale nic hrozného a péči o pleť jsem to vždy nějak hlídala. Ale nyní je to katastrofa mam obsypany cely spodní obličej a čelo už mě na to nezabírá normalni pripravky co používám na pleť. Nektery ty pupinky jsou tak zanícení, ze6to až bolí. Nechci začít používat antikoncepci. Někdo nejakou radu? Vyjít z domu bez make - upu je prakticky nemožný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5342
27.9.20 11:19

Myslim si, ze je to jeste pozustatek tehotenstvi a hormonalni nerovnovahy. Zadne slozite zakroky bych neprovadela a take se vyhla bezhlavemu zkouseni. Zamer se na stravu, tekutiny, substituci zinku a nejakych vitaminu na plet obecne (biosil, biotin). Jemne cistit a hydratovat (podle typu pleti mam vyzkouseny treba Vichy Mineral89 nebo na mastnejsi Normaderm Phytosolution). Vyborny a jemny je myci gel na mastnou plet od CeraVe (sezenes v lekarne), ten ma opravdu jedno z nejlepsich slozeni na trhu, je vhodny i pro alergiky a je za dobrou cenu..Na zklidneni pleti je dobre serum se zinkem a niacinamidem (treba The Ordinary, pripadne dupe od Revolution do cca 200,–).
https://www.notino.cz/…/p-15951482/?…
Pokud by to nepomahalo a neupravilo se to, nechala bych si udelat tzv. hormonalni profil, protoze prave na celisti je to obvykle hormonalni zalezitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18490
27.9.20 13:47

@RockFous dostala jsem doporučení na Acnevac , tak ho chci vyzkoušet, ale bohužel ještě nemohu, protože kojím a syn je alergický na mléko, které obsahuje…

Jinak mi pomáhá dodržovat pH pleti, jak tu píšu v každé diskuzi o akné :mrgreen:

A dále, pokud je problém hormonální, jsem teď vyčetla, že pomáhá bylinka MACA , protože působí na nerovnováhu hormonů:
S vysokým obsahem výživných látek v mace a zároveň její schopností vyrovnávat hladinu hormonů souvisí také její vliv na zlepšení kvality pokožky – čistí pleť od pigmentových skvrn a pomáhá při akné, pokud akné souvisí s hormonální nerovnováhou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18490
27.9.20 13:48
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.20 14:00

Pokud nezaberou všeobecné babské rady, tak šup šup na dermatologii, držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
27.9.20 14:21

Já bych určitě doporučila Macu, slyším na to jen chválu a viděla jsem fotky před a po a je to neskutečné, ono té to poradně procisti a tak, můžeš si o tom něco přečíst, já bych určitě zkusila tohle, akne ve spodní části obličeje by mohlo známenat hormonální problém a na to je Maca jako dělaná, takže určitě zkus.. a hlavně každý večer poradně vyčistit pleť nějakým mlékem třeba, ale hlavně ne nic z drogerie, něco přírodního, já používám třeba havlikovu přírodní apoteku a ta je super, ráno taky čistit obličej, protože přes noc se ti tvoří maz.. ráno a večer mazat nějakým hydratacnim krémem a zase platí to samé, nejlépe nějaký bez všech těch silikonu a tak.. potom mít svůj ručník jen na obličej a casto měnit, stejně jako povlečení na polštáři.. Věřím, ze tohle všechno muže pomoct, taky toho mám dost načtěte tady na to tema, já po vysazeni antiko jsem měla pleť hroznou, jako ani v pubertě ne, ale mě nejvíce pomohla kosmetika, čištění pleti, ale zase nevím jak jsi na tom s financemi, dávám cca 550 Kč měsíčně, paní napaří, dá parafin a čistí ručně všechny zanesene póry a já jsem nadšena, chodím už rok a pleť mám mnohem lepší a taky jsem přestala používat kosmetiku z drogerie :D omlouvám se za slohovku, ale doufám, ze aspoň o něčemu bude :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama