Jak se žije u sousedů?

12
25.1.21 23:08

Jak se žije u sousedů?

Někdy se v životě stane vícero věcí a událostí v krátkém sledu po sobě a ty vám obrátí život naruby a donutí začít uvažovat a myslet jinak než doposud. A o to více pokud už máte přes padesát let a váš život se doposud odehrával poklidně, bez turbulencí a v lokalitě východní moravy kterou znáte a nic se tam vlastně neděje. A to byl můj případ. Nebudu zde popisovat osobní trable…jen v kostce…úmrtí rodičů…rozvod po mnoha letech…konec podnikání a odchod do úplně neznámého prostředí. Nejdříve v Česku a po roce odchod do Německa. Nyní jsem rok v Praze protože není normální doba a nic není jak bylo. Ale pokud se tato covid mânie přežene tak se zase vrâtím zpět do D. A tak pokud by vás zajímalo jak se rozvedený muž v mém věku dostal do krásného regionu Švábské Alby a co tam život obnáší tak se zeptejte. Co budu vědět tak odpovím.
Robert ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1592
25.1.21 23:47

...

Já se zeptám, jestli se to tam už taky hemží turkama a afgháncema? A co na ně říkají takoví ti zavilí Lederhosen domorodci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
25.1.21 23:54

To je region od regionu. Turci jsou tam většinou od 50 let z první vlny migrantů a dnes už jsou to jejich vnuci. V tom není problém. Afghánce jsem nepotkal protože v mém regionu na menším městě nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
25.1.21 23:57

...

A pustí tě domorodci mezi sebe? Třeba v hospodě u piva jestli se dokážou družit s cizincem, nebo jestli jsou uzavření. Myslím obecně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
26.1.21 00:06

Shodou okolností jsem měl hospůdku hned vedle bytovky kde jsem bydlel a majitelka byla původem s Žitavy(Zittau) na trojmezí ČR-D-PL, takže nala I naše lidi. Ale jinak v tomto regionu D nemâ nikdo ani potuchy kde česko je a co je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
26.1.21 00:37

@Lucius64 mě by zajímalo čím ses tam živil? (Myslím jakou práci jsi tam měl) a kolik % ze mzdy jsi dal za základní věci (bydlení, jídlo, oblečení).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
26.1.21 00:55

Pracoval jsem u firmy Bosch v okresnim městě kam jsem dojižděl 14.km autem. Prâce na 2.směny ve výrobě. Bydlení v pronájmu 2+1 vyšlo na 620.Euro komplet a od firmy jsem dostâval příspěvek cca 200.Euro měsíčně. Kauce na byt byla 1000.Euro a dâvala se při nastěhovâní.
Jinak ceny potravin v Lidlu nebo Rewe jsou podobnê jako v čr a někdy I levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
26.1.21 01:10

@Lucius64 Proč jsi se vrátil do Prahy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
26.1.21 01:34

Vrátil jsem se dočasně a počítám že na vánoce budu zpět a ne sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
26.1.21 07:12
@Lucius64 píše:
Vrátil jsem se dočasně a počítám že na vánoce budu zpět a ne sám.

Mně by zajímalo, co rozvedený muž s věkem přes 50 let hledá na webu, kde jsou většinou matky s malýma dětma :think: Napadá mne, že možná hledáš něco jiného, než jen zájem o služby turistického průvodce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
26.1.21 08:08
@Lucius64 píše:
Vrátil jsem se dočasně a počítám že na vánoce budu zpět a ne sám.

To není odpověď na otázku proč. :mrgreen: ale ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
26.1.21 08:12

Pán má za lubem asi ještě něco ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
26.1.21 09:57

@Lucius64 Ahoj,
hele, to je fajn jak ses dokázal s životem vypořádat a najít si zas místo, kde se ti žije dobře.
Zajímají mne takové praktické věci - když si tam koupíš nebo pronajmeš nemovitost, co musíš absolvovat s Německými úřady.
V ČR si předpokládám zřídíš osobní datovou schránku, abys byl pro řady dostupný v cizině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
26.1.21 15:12

Děkuji za dotazy. Ale popořadě. Není muj záměr zde balit ženy. Mám známost a bude jen na ní jestli půjde do D taky časem. Zatím nevím. Jen upřesňuji ¢e nemá zkušenost z jiné země.
Když jsem odjižděl do Německa, neměl jsem dopředu nic domluveno. Pouze jsem si ujasnil region kam chci a kam ne. Německo je velká země a velké rozdíly v životě lidí. Naložil jsem si auto os. věcma, vzal doklady, creditku a eura a jel jsem. Přes booking.com jsem si zajistil levný hostel na týden a měl jsem fin. rezervu 3.tisice euro. Dal jsem si týden na zajištění bydlení a týden na nalezení práce v místě. V regionu Švábska se mluví Švâbským dialektem a každé druhé slovo je jinak než normální němčina. Ùplný gulášek pro mne. Bydlení jsem si našel za dva dny přes realitku. Na radnici jsem se zaregistroval do evidence obyvatel na základě náj. smlouvy. Dostal jsem potvrzení a bylo mi řečeno že ho mám vozit sebou v autě pro případ kontroly. Českâ SPZ na autě je v jihozápadním německu atrakce a bílá vrána a člověk má lhůtu 6.měsíců na to aby si udělal německou technickou a vyzvednul si místní SPZ.
Já měl velký sen a přání že budu o víkendech a svátcích cestovat autem po německu a poznávat vše co půjde. A I blízké okolní státy. A to se mi podařilo. A nelituji peněz co mne to stálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
26.1.21 15:19

Je ale potřeba zde napsat že vše zde uvedeno bylo v době kdy ekonomika fungovala na 100% a o covidu nikdo nic nevěděl. Dnes je situace zcela jiná a mnohem horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat