Jak to funguje u vás na Vánoce?

26
12.12.19 08:14

Jak to funguje u vás na Vánoce?

Ahoj chci se zeptat jak to funguje u vás na Vánoce. :srdce: U nás bych řekla že je to rok co rok pořád stejné, tak se chci inspirovat. U nás je klasické ráno vstáváme z manželem do 8:00 hodin děti jsou do 8:30 taky na nohách a vyndam cukroví a dám ho na stůl. :srdce: Nasnídáme se a chvíli koukáme na pohádky tak cca v 10:00 se jdeme projít do parku a do lesíka. Když se vrátíme domu jdu dodělat oběd mám předdelanou čočku z předešlého dne. Najíme se já uklidím nádobí a trochu poklidim v kuchyni tak ve 12:30 už jsme u televize a koukáme na pohádky, povídáme si, všichni se těší na večeři a večer. Vyženu děti aby se postupně vykoupali nebo osprchovali a já mezitím obalím řízky, bramborový salát mám udělaný z předešlého dne. Je tak 16:00 a děláme nějaké tradice jako třeba rozkrajování jablíček… Potom jdu osmažit řízky a uvařit vajíčka na tvrdo. Jdeme přichystat stůl utřeme, dáme tam příbory skleničky zapálíme svíčky na adventním věnci a na svícnu. Jídlo nandavám tak že dám salát řízky a rozkrájím rajčata na půl a vydlabu je dám na horu ťupky majonézou nebo tatarkou, a pod to vajíčko a dám na salát, vypadá to jako mochomurka. Po večeři umeju nádobí a děti z manželem jdou do jiného pokoje a já dám dárky pod stromeček. Potom zazvoním zvonečkem a děti přiběhnou a rozbalí si dárky vše vyskouší a hrajou si… Zbytek večera koukáme na pohádky :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2188
12.12.19 08:20

Mame to podobne. Z manzelovy strany pribyla tradice nosit nadilku na zahradu ptackum, tak dopoledne nadelime na krmitko, zavesime koule apod. Poustime lodicky z orechu. Akorat pod stromek dava manzel, kdyz se jde podivat, jestli uz Jezisek neprisel :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13090
12.12.19 08:20

:lol: Promin me ten popis fakt pobavil :lol: Ale jinak pekne svatky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
12.12.19 08:23

Též tak nějak podobně, akorát místo čočky mame hrasek a nádobí myje myčka :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50540
12.12.19 08:27

My to máme tedy večer bez televize. A k obědu máme vinnou klobásu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 08:28

My vstáváme v půl 6 ráno :lol: protože naše princezna 18 měsíců se tak budi každý den a v půl 9 to jde zase dospinkat. Takže se nasnidame já dám holčičku spát az se vzbudí půjdeme nakrmit na zahradu morce, andulky, kocoura :D a pak vyrážíme cca kolem 12 k našim. Tam se půjdeme projít v 16:30 dáme večeři. Přijde i babička a v 18:00 pojedeme domu manžel rychle přinese dárky a šup na Ježíška ještě doma. Anonymní protože fakt nechci někomu sdelovat, kdy jsem a kdy nejsem doma :D nerada bych pak měla pod stromečkem prd :D

• Citovat
  • Nahlásit
22975
12.12.19 08:29
@Šarlota4 píše: :lol: Promin me ten popis fakt pobavil :lol: Ale jinak pekne svatky :kytka:
:mrgreen: též, hlavně ten podrobný popis výroby mochomůrky :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13090
12.12.19 08:30
@stinga píše: :mrgreen: též, hlavně ten podrobný popis výroby mochomůrky :mrgreen: :mrgreen:

A “utreme stul” jsem se malem pocurala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50540

Když jsme v ČR, tak si ještě jezdíme vyzvednout Betlémské světlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1360

My jdeme dopoledne pro Betlémské světlo a na hřbitov, zapálit svíčky. Pak odpoledne přichází mamka, večeříme společně. Manžel bývá vždycky netrpělivý, dodržuje půst :lol: po večeři jdou děti s mamkou k ní, omrknout, jestli se náhodou nestavil Ježíšek i tam. My mezitím v klidu nanosíme naše dárky a sklidíme po večeři. Mezitím dorazí ještě další část rodiny, která chce večeřet u sebe doma. Když děti dorazí, jde se rozbalovat u nás. Štědrý den miluju, horší je ro s povinnými návštěvami den poté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7351
12.12.19 08:40

Letos dame snidani a pak vyrazime na cele dopoledne na vychazku. Pak si dame obed, ve stylu studeneho bufetu, po obede jde mala spat a my se na neco pekneho podivane. Po probuzeni si budeme poustet svicky na vode, kdyz bude cas tak si neco zahrajeme, mezi 4-5 dame salat a rybu, darky davame pod stromecek pred veceri, kdyz se deti chystaji k veceri, pak se jen zazvoni zvonkem na dalkove ovladani a darky tam kouzelne jsou. Po rozbaleni darku dame dezert. A po veceri, kdyz bude nalada nejakou pohadku ci film. Mozna zaskocime do kostela na msi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1538
12.12.19 08:49

My jeste dopoledne zdobine stromecek s detmi.
A nadobi umyvam az pak, manzel nesnasel kdyz byl maly, ze tchyne vsechno umyvala, pomalu drhla celou linku, nez sli na darky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18904
12.12.19 08:53
@stinga píše: :mrgreen: též, hlavně ten podrobný popis výroby mochomůrky :mrgreen: :mrgreen:

Vy jste prasteny :mrgreen: :lol:.. ja se teda tlemila taky a po přečtení těch komentu ještě vic :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21712
12.12.19 09:00

My jedem letos k přítelovo rodině, ale jinak je to tak nějak stejné. Přes den nejíme (postime se plus teda stradame místo na večeři) :D ráno zdobíme stromek pak jdeme na procházku, zapálit svíčku na hřbitov, pohádky většinou vedeme až večer po rozbalení dárků. Tak nějak pořád chystáme na večer, během dne si připravím jídlo, jak se setmi tak ho dovarim, najime se, jdou se pouštět prskavky, mezitím naházím dárky pod strom, pak se jde vybalovat a syn si hraje se vším tak do půlnoci než padne vyčerpáním :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13090
12.12.19 09:03
@Eemii píše:
Vy jste prasteny :mrgreen: :lol:.. ja se teda tlemila taky a po přečtení těch komentu ještě vic :mrgreen:

Ja se taky chlemstam nahlas :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat