Jak ukončit kojení po 2 letech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Paty Rose
Povídálka 30 příspěvků 14.04.18 22:41
Jak ukončit kojení po 2letech?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Dcerce je 21 měsíců a ráda bych ukončjla kojení. Zvláště proto, že kojím hlavně v noci a přiznám se, že jsem totálně vyčerpaná a naprosto na dně jak psychicky tak fyzicky… Přes den se na mě malá sápe a když nedostane tak se vzteká, což nějak zvládáme. Ale v noci když se vzbudí, buď několikrát za noc nebo je přisátá klidně hodinu, mezitím já samozřejmě nemohu usnout, tak pokud ji hned nedám nebo přestanu tak začne brečet, a hrozně ječet, že budí i partnera a snad i sousedy. Zkouším ji dávat v noci UM ale to odstrkuje a napije se ho až když ji dostatečně nakojím.. Máte nějakou radu jak to ukončit, abych se mohla po takové době opět trochu vyspat? Bojím se že za chvíli padnu vyčerpáním… :nevim: :nevim: :jazyk:

Přečtěte si článek: Postup při odstavení kojence: První příkrmy

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Russet
Extra třída :D 11610 příspěvků 14.04.18 22:51
@Paty Rose píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit. Dcerce je 21 měsíců a ráda bych ukončjla kojení. Zvláště proto, že kojím hlavně v noci a přiznám se, že jsem totálně vyčerpaná a naprosto na dně jak psychicky tak fyzicky… Přes den se na mě malá sápe a když nedostane tak se vzteká, což nějak zvládáme. Ale v noci když se vzbudí, buď několikrát za noc nebo je přisátá klidně hodinu, mezitím já samozřejmě nemohu usnout, tak pokud ji hned nedám nebo přestanu tak začne brečet, a hrozně ječet, že budí i partnera a snad i sousedy. Zkouším ji dávat v noci UM ale to odstrkuje a napije se ho až když ji dostatečně nakojím.. Máte nějakou radu jak to ukončit, abych se mohla po takové době opět trochu vyspat? Bojím se že za chvíli padnu vyčerpáním… :nevim: :nevim: :jazyk:

Jít spát do jiné místnosti a přitulit ji k manželovi?

Petule030
Kelišová 5754 příspěvků 1 inzerát 14.04.18 22:54

@Russet Nebude to jen dočasné řešení? Přece maminka nebude spát pravidelně např. v obýváku :nevim:

Ancek
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 14.04.18 22:56

V první řadě si musíš sama uvědomit, že chceš s kojením skončit. Ve chvíli, kdy sama přijmeš fakt, že od tebe mléko už nemůže dostat, pak vydržíš i její křik. Jen se na pár nocí připrav uklidňovat a vysvětlovat, že opravdu kojení nebude, ona to pochopí.
Osobně si myslím, že není třeba úplně přestat kojit, ale nechat třeba jen ranní a večerní kojení. Jen si musíš stát za svým a nedávat jí plané naděje. Pokud si bude myslet, že s tebou pohne a rozmyslíš si to, tak to na tebe bude zkoušet.

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 14.04.18 23:00

V tomto věku je to těžké…

zkusit zkracovat dobu kojení.. to je snad jediná rada… a postupně odbourávat.

Já jsem nakonec počkala do doby, kdy to syn pochopil sám a shodli jsme se na tom, že „už tam nic neteče“…

Russet
Extra třída :D 11610 příspěvků 14.04.18 23:01
@Petule030 píše:
@Russet Nebude to jen dočasné řešení? Přece maminka nebude spát pravidelně např. v obýváku :nevim:

Myslím, že by mohlo pomoct, že by ji necítila. Lepší to zkusit toto, než se zhroutit z nevyspání. Třeba i holčičku přes den na to připravit. V noci maminka nebude krmit, nemá mlíčko. Skoro dvouleté dítě už lecos chápe.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15202 příspěvků 14.04.18 23:03
@Paty Rose píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit. Dcerce je 21 měsíců a ráda bych ukončjla kojení. Zvláště proto, že kojím hlavně v noci a přiznám se, že jsem totálně vyčerpaná a naprosto na dně jak psychicky tak fyzicky… Přes den se na mě malá sápe a když nedostane tak se vzteká, což nějak zvládáme. Ale v noci když se vzbudí, buď několikrát za noc nebo je přisátá klidně hodinu, mezitím já samozřejmě nemohu usnout, tak pokud ji hned nedám nebo přestanu tak začne brečet, a hrozně ječet, že budí i partnera a snad i sousedy. Zkouším ji dávat v noci UM ale to odstrkuje a napije se ho až když ji dostatečně nakojím.. Máte nějakou radu jak to ukončit, abych se mohla po takové době opět trochu vyspat? Bojím se že za chvíli padnu vyčerpáním… :nevim: :nevim: :jazyk:

Ukončovala jsem kojení ve 22 měsících. Pomohlo, když muž spal vedle v místnosti a malou si vzal s sebou, máme válendu s ještě jednou vyjížděcí spodní, tak ta spodní se vysunula pro malou a malá začla usínat vedle tatínka. Když se v noci vzbudila, tak jí zkusil dát vodu, to chvilku protestovala, ale když zjistila, že nejsem nikde poblíž já ani prso, ale že je tam táta a voda, tak zase usnula. Poměrně žádný stres, na prso se mi pak už nesápala. Zato na tatínka je teď hodně fixovaná, ale to nevadí, tatínka máme celé dny v práci nebo lítá po dvoře u dobytka nebo na poli, takže tohle usínání je takový jejich společný rituál, kdy se na sebe pěkně naladí a je to moc pěkné.

Příspěvek upraven 14.04.18 v 23:04

Limi123
Závislačka 3511 příspěvků 14.04.18 23:04

U nas v 15 mesicich pomohlo prelepeni bradavek naplasti s tim, ze mlicko uz neni. Mela jsem je prelepene asi 3 tydny v kuse, kdy syn chodil kontrolovat, zda se mlicko neobjevilo. Byl naprosty zavislak, ale toto pomohlo odstavu bez breku. Je ale pravda, ze v noci se tou dobou uz nekojil.

Nocni kojeni jsme ukoncili v 11 mesicich, proste nedostal. Brecel 2 noci a pak jeste obcas, ale bez toho se to asi neobejde. Vysledek stoji za to.

Příspěvek upraven 14.04.18 v 23:06

lucynka25
Echt Kelišová 7632 příspěvků 1 inzerát 14.04.18 23:04

Dost blbě, já přestávala ve 2,5letech a byl to celkem boj, pořád jsem říkala, že už mlíčko neni a tak ještě dlooouho usínala a musela mě aspoň držet za prso :lol:
Ale rozhodně to chce nepolit a vydržet jakmile se jednou rozhodneš, už nepolevuj.
A úplně nejlepší je prý dítko někam poslat k babičce, a by trochu na to zapomělo..
Hodně štěstí :kytka:

marka123
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 14.04.18 23:06

Myslim, ze je to taky o vasem odhodlani a pevnem rozhodnuti, bude to par prorvanych noci stat. Sice jsem nekojila, ale taky jsem eliminovala nocni piti um, a odbouravala dudlik, vzdy to byla jedna uplne strasna noc a pak dve ubrecene a jeste takovy neklidny tyden. Zkusila bych neustale vysvetlovat ze maminka uz nema mlicko, a na jednu-dve noci jit spat jinde a nechat ji s tatinkem. Kdyby i pak chtela, proste nedat, nabidnout vodu, uz je dost stara na nocni piti mleka. Mlicko proste neni a pres to vlak nejede. Chce to jen pevne nervy a vydrzet. Drzim palce

Jeste me napadlo mazat bradavky necim chutove hnusnym:D???

Renca8
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 14.04.18 23:09

Tak to hledim, ze jste to takhle dotahla az do dvou let :nevim: jako vim, ze kojeni je pro dite prospesne atd..ale tak dlouho kojit..a pak se divite ze dite nechce prestat :nevim: no ale chcete radu, nekde sem tu cetla ze predstirat nemoc, ze mate bolava prsa a treba tri dny doma chodit s ovazanyma prsama obvazem aby byly prsa zakryte a to treba i v noci..jakoze obvaz na tricku pyzamu :) a dite vidi ze prsa jsou bolava, boli to maminku a chape ze ma maminka beeebiiii a prestane chtit samo

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 14.04.18 23:10

U nás pomohlo namazat pepřem. „Pepš pálí hubu.“

Russet
Extra třída :D 11610 příspěvků 14.04.18 23:11
@Františka85 píše:
U nás pomohlo namazat pepřem. „Pepš pálí hubu.“
:mrgreen: Hubu?!

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 14.04.18 23:17
@Russet píše: :mrgreen: Hubu?!

Nojo, starší mu říkal, že spadne na hubu a slovo pusa se zatím neujalo :oops:

Uživatel je onlinewarita
Echt Kelišová 8194 příspěvků 14.04.18 23:18
@Paty Rose píše:

zkousela si dat misto prsa dudanek?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >