Za jak dlouho jste se rozkojili?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.04.18 13:15
Za jak dlouho jste se rozkojili?

Ahoj holky! Za jak dlouho se vám podařilo rozkojit? Mám 3 týdenní miminko a stále bojujeme bez příkrmu se neobejdeme. Všichni do mě vandrujou, ať se na to vykašlu a přejdu na UM.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10043 příspěvků 14.04.18 13:25

Porodila jsem ve středu, z porodnice jsem odcházela v neděli s flaškou, ale laktace se mi už rozjížděla. Ve středu už jsem kojila plně bez UM. Takže týden. Hodně jsem přikládala, pila jsem kojicí čaj a caro. Nic víc jsem pro to dělat nemusela. To přikládání je asi nejdůležitější :nevim: a pak pohoda a klid :mrgreen: hlavně se kvůli tomu nestresovat :-)

beruska9
Extra třída :D 10400 příspěvků 14.04.18 13:36

Maly se narodil v sobotu a v pondeli odpoledne bych uz byla mohla zacit plne kojit…byl.ale v inkubatoru, tak jsem odsavala a jeste cca 14 dni dokrmovala tim odsatym mlikem.
Tak v prvni rade si rekni, jak moc o to kojeni stojis…pokud jo, je potreba najit problem a zkusit ho odstranit. Dost problemu reseni ma, pomoct muze laktacni poradkyne, ale zalezi, jestli jsi ochotna zabojovat…

miminecko9
Kecalka 113 příspěvků 14.04.18 13:36

Tak já asi budu výjimka, dcerka se narodila v úterý ráno císařem a ve čtvrtek jsem měla mléka na rozdávání. Doma jsem hodně pila kojící čaje od lerosu, meltu s mlékem, a jednou jsem použila homeopatika Ricinus Communis 5Ch (doma byly rod. problémy a já měla velký stres). Kojila jsem do 14měs., pak dcerka sama už nechtěla (bohužel).

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 14.04.18 13:38
@Anonymní píše:
Ahoj holky! Za jak dlouho se vám podařilo rozkojit? Mám 3 týdenní miminko a stále bojujeme bez příkrmu se neobejdeme. Všichni do mě vandrujou, ať se na to vykašlu a přejdu na UM.

Druhý den po porodu…

Celeste97
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 14.04.18 13:45

Dcera se narodila v sobotu po pulnoci a v utery uz jsem mela mlékq dost :)

Aduš8
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 14.04.18 13:57

Já rodila ve čtvrtek- plánovaná sekce a v sobotu už jsem začínala kojit pravidelně a malému to stačilo hned. Pila jsem kojící čaj už cca 10 dní před porodem. Ale záleží opravdu na tobě, já kdybych měla málo mléka a měla s tím bojovat bůhví jakým způsobem, tak jsem taky pro UM. Záleží jen na tobě, jestli ti to za ty nervy stojí.

Tunrida
Hvězda diskuse 46412 příspěvků 14.04.18 14:16

Když jsem přestala dokrmovat a jenom kojila.

Zdeni86
Kecalka 213 příspěvků 14.04.18 14:30

V pondeli jsem rodila akutnim cs, mliko se mi poradne spustilo az v sobotu doma. S prikrmem jsme jeli asi mesic, mesic a pul, malej byl hrozne linej a nevytahl co potreboval. Pak se to uz lepsilo a lahvicku jsme zahodili. Takze vydrzte urcite se to taky podari!

Lucie_Sx
Závislačka 2884 příspěvků 14.04.18 16:24

Chceš kojit nebo ne? Jestli ano, zahoď UM, pozvi dobrou laktační poradkyni a koj ;-).

luci.no
Kecalka 305 příspěvků 14.04.18 17:04

Z čeho dokrmuješ? Z lahvičky je to pro děti snazší, tak pak můžou odmítat prso (je to větší námaha). Pokud nemáš vyzkoušeno, tak dokrmuj ze stříkačky.

Já měla 2 sekce - s prvním jsem odcházela domu s UM a flaškou. Po 14 dnech (na doporučení doktorky) dostal stříkačku a druhý den už chtěl jen prso :lol:. Druhý byl u prsa v pohodě už v porodnici. Ale i já jsem byla víc v klidu a věřila jsem nám. A podle mě to bylo především v té psychice ;)

Suzínek
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 14.04.18 18:52

Ahoj, já se snažila rozkojit celé šestinedělí, první 2 týdny po porodu jsem měla ortézu přes obě prsa a hned v porodnici jsem dostala prášky na zastavení laktace, se zlomeným ramenem se to vážně nedalo. Když mi ortézu na mou žádost takhle brzo sundali, přišlo mi škoda to nezkusit a nejvíc mi pomohla ta zmiňovaná homeopatika Ricinus Communis 5Ch. Ale měli jsme vážně bojové podmínky, malého mi musel vždycky někdo z rodiny naaranžovat a psychicky jsem na tom nebyla dobře vůbec, protože jsem se nedokázala postarat sama o sebe, natož o miminko. Mimo prcka jsem používala i odsávačku. Něco málo jsem ze sebe vydolovala a když už to vypadalo hodně nadějně, řekla mi pediatrička, ať se na to vykašlu, že malý to extrémně nutně nepotřebuje a já si tou odsávačkou maximálně odrovnám mlékovody a nebudu moct kojit ani případné druhátko. Takže záleží na tobě, my nakonec museli zůstat na UM a mrzelo mě to hodně, ale ještě že to UM existuje a malý měl plné bříško. Na zvýšení produkce mléka tedy můžeš zkusit ta homeopatika, hodně pít, kojící čaje, caro, často přikládat (hlavně v noci) a jestli máš možnost, tak si zalez s mimčem do postele a zkuste pelíškování. Držím pěsti :kytka:

Fiducia
Generální žvanilka 23093 příspěvků 14.04.18 19:57

Jestli o kojení stojíš, doporučuju laktační poradkyni. Jestli ne, je to zbytečné lámat přes koleno ;) Jinak s první klasika po porodu jsem přikládala, až se spustilo mléko a už se nepustila :lol: Druhá byla nedonošená, dokrmovali jsme, plně kojím asi od 3. měsíce :palec: Takže to jde, ale jde to i s flaškou ;)

Loudy
Kecalka 310 příspěvků 14.04.18 22:39

U prvního dítěte až po šestinedělí (když jsem přestala poslouchat rady doktorky).

AlessandraRT
Povídálka 14 příspěvků 15.04.18 09:57

Já se plně rozkojila asi po 4 týdnech. A to asi proto, že jsem se na to přestala upínat! :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Noidova manželka otěhotněla s milencem podnikatelem

Modelka Gábina Dvořáková je opět šťastná! Po rozchodu s Václavem Noidem... číst dále >

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama