Jak vypnout mozek v noci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanyžka1
Stálice 75 příspěvků 03.10.18 07:46
Jak vypnout mozek v noci

Dobré ráno, asi je nás víc, komu jen co večer lehne, začne šrotovat mozek, myšlenky se válí jedna přes druhou, hlavně ty nepříjemné. I když vstanu, vezmu knížku, zapnu TV, a znovu jdu spát začne stejný kolotoč. U televize relativně spím, pokud hraje, a na to si v žádném případě nechci zvykat, čaje, léky, byliny nepomáhají. Máte prosím nějaký recept? Jinak blbě spím celý život. Noc bez probuzení si nepamatuji.

Reakce:
kve-tinka
Závislačka 4450 příspěvků 6 inzerátů 03.10.18 08:22

Mi proste pomuze byt totalne ztahana a nebo dvojka bileho;proste otupit mozek. Taky spatne usinam,casto se budim…spanek dohanim spanim po obede. To relativne usnu lip.

acimedaca
Nadpozemská drbna 26147 příspěvků 03.10.18 08:53

Já si představuji při ulehnutí něco příjemného, i když třeba nereálného - jak vyhraju ve sportce, co si za to koupím, kam pojedeme…nebo že jedeme na dovolenou, kam, co tam je - zaměřuji se na ty detaily, ono to pak působí jako počítání oveček :-) A nebo si čtu před spaním nějakou vtipnou knížku - třeba Saturnina :-)

Zireael
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 03.10.18 08:54

Před usnutím si pouštím audioknihu, to mluvené slovo mě dobře uspí.

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 03.10.18 08:57

Jestli to mas cely zivot, tak je to asi lehci spankova porucha. Ta se da jednoduse lecit. Otec to take mel skoro do sedesati, az jsem ho prekecal jit k doktorovi. Dostal prasky, ovsem ne uspavadla, ale skutecne leky, a od te doby spi normalne.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2287 příspěvků 03.10.18 09:07

@Emimin7 Můžu se zeptat, co dostal otec za léky? Nejsou návykové? Také mám problémy se spánkem, ale z léků mám strach, že bych si na ně zvykla, bez nich už vůbec neusnula, zvyšovala pak dávky atd.

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 03.10.18 09:12
@Sofie2013 píše:
@Emimin7 Můžu se zeptat, co dostal otec za léky? Nejsou návykové? Také mám problémy se spánkem, ale z léků mám strach, že bych si na ně zvykla, bez nich už vůbec neusnula, zvyšovala pak dávky atd.

Nazev bohuzel nevim. Ale navykove nejsou, to jsou prave ty uspavadla jako Valium, tohle ne. Uz to vysadil a zadny problem nemel. A spi ted normalne i bez nich. Napsala mu to normalne obvodacka. Prvnich par dnu spal jak drevo asi 10 hodin a asi po tydnu se to srovnalo a spal jako bezny clovek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 06:50

Take prosim o radu. Jak v noci vypnout a spat? Za posledni tyden spim max. 4 hodiny v noci a to jeste diky kojeni prerusovane. Rano vstavam po seste, vecer jdu spát okolo jedenacte. Mam ted velke starosti v podnikani, opravdu velky propad v trzbach a nedari se napravit. Samozrejme jakmile lehnu, myslenky se vali jedna pres druhou a neusnu. Vstat a jit neco delat nemuzu, to by se nejmladsi vzbudil taky a potrebuju, aby aspon zbytek rodiny mohl spat, coz s kriklounem nejde. Navic uz proste padam unavou, nenysli mi to, jsem protivna sama sobe.. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 21:44

Já to měla taky tak . Cca od 20-35, než jsem málem u dětí padla..nevyspáním-dlouhodobým.
Nakonec jsem pro léky musela. Obvoďačka mi napsala Tritico a spím jak mimi. Nebudím se a jsem kvalitně vyspaná. Chvíli to trvá, než zaberou. resp, než se tělo naučí spát cca 1 měsíc, ale za to to stojí, Dávky nezvyšuji ( a to beru cca 5let) , není třeba a když se potřebuji v noci vzbudit, není problém-jakože nejsem úplně kantaree-nepoužitelná. Vřele doporučuji. E.
P:S. Tritico je původně antidepresivum, ale na noc se předepisuje právě pro silné " spící" účinky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >