Reklama

František Ferda, Božena Kamenická (bába Radnická)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 15.09.18 19:00
František Ferda, Božena Kamenická (bába Radnická)

Dotaz jen pro ty, kdo ví, o koho šlo. Existuje v ČR ještě někdo žijící takového kalibru, jako byli tihle dva? :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

luccifera
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 15.09.18 19:02

To by me taky zajimalo!

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 15.09.18 19:04
@luccifera píše:
To by me taky zajimalo!

Zatím mám v merku Tomáše Pfeiffera (následovník Zezulky) a Jaroslava Doubravu (od Pilarové), ale ještě hledám. Přeci jen Ferda a Kamenická, to je jinej level.

Uživatel je onlineLainaire8
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 15.09.18 19:12

No mě jen zaujalo že pan FF zemřel v den kdy jsem se narodila :think: a paní Kamenická se také narodila 7.8. … No nic, je to zajímavý :mrgreen:

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 15.09.18 19:15
@Lainaire8 píše:
No mě jen zaujalo že pan FF zemřel v den kdy jsem se narodila :think: a paní Kamenická se také narodila 7.8. … No nic, je to zajímavý :mrgreen:

Těhle dat jsem si taky všimla. A znali se, navštěvovali se. Působili ve stejných letech.

MartinaIrena
Extra třída :D 10056 příspěvků 15.09.18 19:47
@MartinaCV píše:
Dotaz jen pro ty, kdo ví, o koho šlo. Existuje v ČR ještě někdo žijící takového kalibru, jako byli tihle dva? :)

Obavam se, ze ne
Mmchdm pan pater Ferda vylecil mou babicku v padesati letech z rakoviny slinivky!!! a babicka byla pak ziva do 97 let. A jemu tedy do nebe dekuji, ze jsem u babicky mohla prozit jedny z mala hezkych chvil v mem nelehkem detstvi.

Issabell28
Kecalka 413 příspěvků 15.09.18 19:50

Trochu mimo mísu, ale chtěla bych říct, že já jsem se narodila díky Františku Ferdovi. Jsem vymodlené dítě po 17ti letech. Když mi mamka vyprávěla, co všechno jí poradil a ona opravdu všechno doržela, že táta nesměl spát v zeleném pyžamu, ona si musela dávat obklady z tvarohu a dělat jiné pro nás nesmyslné věci. :lol: Ale opravdu to zabralo a ona hned potom otěhotněla. Ale obávám se, že bohužel už nikdo takový tady není.....

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 15.09.18 20:05
@Issabell28 píše:
Trochu mimo mísu, ale chtěla bych říct, že já jsem se narodila díky Františku Ferdovi. Jsem vymodlené dítě po 17ti letech. Když mi mamka vyprávěla, co všechno jí poradil a ona opravdu všechno doržela, že táta nesměl spát v zeleném pyžamu, ona si musela dávat obklady z tvarohu a dělat jiné pro nás nesmyslné věci. :lol: Ale opravdu to zabralo a ona hned potom otěhotněla. Ale obávám se, že bohužel už nikdo takový tady není.....

A o to mi přesně jde :palec: Píšu SZ :) :hug:

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 15.09.18 20:26
@MartinaIrena píše:
Obavam se, ze ne
Mmchdm pan pater Ferda vylecil mou babicku v padesati letech z rakoviny slinivky!!! a babicka byla pak ziva do 97 let. A jemu tedy do nebe dekuji, ze jsem u babicky mohla prozit jedny z mala hezkych chvil v mem nelehkem detstvi.

Já tomu věřím, byl prostě úžasný! Paní Kamenická také. Před několika dny se mi podařilo být v bytě, kde léčila. Stála jsem přesně na tom místě, kde sedávala a léčila. Měla tam svůj portrét. Bylo to zvláštní, tak jsem si něco přála :andel:

pazitka
Kelišová 6124 příspěvků 15.09.18 20:28
@MartinaIrena píše:
Obavam se, ze ne

ty jo, tak to je bomba!

Adrasteia
Závislačka 2722 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 20:34
@Issabell28 píše:
Úplně jasný placebo. Moji babičku tedy nevyléčil, jen jí poradil neuvěřitelné blbosti, které opravdu dodržela. Ona tedy neměla nějakou smrtelnou nemoc. Pak jí pomohli normální doktoři a babička tu historku, co jí všechno tehdy poradil, dávala se smíchem ještě hodně let k lepšímu. Funguje to asi tak - věříš - uzdravíš se, nevěříš - neuzdravíš se. S léčením to nemělo nic společného.

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 15.09.18 20:46
@Adrasteia píše: Úplně jasný placebo. Moji babičku tedy nevyléčil, jen jí poradil neuvěřitelné blbosti, které opravdu dodržela. Ona tedy neměla nějakou smrtelnou nemoc. Pak jí pomohli normální doktoři a babička tu historku, co jí všechno tehdy poradil, dávala se smíchem ještě hodně let k lepšímu. Funguje to asi tak - věříš - uzdravíš se, nevěříš - neuzdravíš se. S léčením to nemělo nic společného.

Tak a je splněno. Vždycky se v diskuzi najde někdo takový. Můžeme pokračovat :mavam:

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 15.09.18 20:47

@Adrasteia P.s.: Možná by mělo město Sušice odšroubovat pamětní desku a vše, čím ho dodnes uctívá, když to říkáš ty.

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 15.09.18 20:55

https://enigmaplus.cz/…ily-i-vedce/

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 15.09.18 20:55

@Adrasteia Jasně a proto je tolik mrtvých v tradiční medicíně, že jo. Oni vlastně dostatečně nevěří. Aha.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >