Jak žít reálnější vztah?

Anonymní
11.4.20 15:33

Jak žít reálnější vztah?

Ahoj ženy, chtěla bych znát nějaký názor nebo třeba radu. Mám několikaletý vztah, prošli jsme si pauzou, ale zůstali jsme spolu nadále a překonali to. Aktuálně trávíme karanténu každý u našich, ačkoliv máme vlastní 2KK byt. Jde o to, že já ještě studuji, přítel už ne, a ačkoliv máme vlastní bydlení, jsme naučení z dob studií, že jsme tam byli poslední roky jen na pár dní a pak domů k našim. To ale pokračuje stále a mně to trochu ubíjí. Takže ačkoliv ve společném hnízdě partner provádí stavební upravy a snaží se, cítím, že to není opravdový a že i kdybych se stavěla na hlavu, tak on (za normální situace nekoronaviru) prostě v pátek odjede za rodinou, která je na něj fixovaná. Prostě mě přijde, že to je celé takové neopravdové. Mluvili jsme o tom milionkrát, akorát se pohádáme, a skončí to u toho, že on mi slíbí, že tam „Se mnou třeba vydrží vkuse 4 týdny“, ale takhle to já nechci. Co to je za vztah, když vám něco takového musí slíbit? Já jsem třeba taky závislá na vztahu s mamkou, ale když řeknu, že nepřijedu, je to OK. To on by si u své rodiny nedovolil.
Dostala jsem milion rad, jako začít víc vařit, aby neodjížděl, nebo tam zůstat a dělat, jak se dobře bavím, ale ptám se, jestli tohle je to, co jsem si jako malá vysnila.
Mám třeba začít dělat, že mi to je jedno a že se zpět sestěhovat nechci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2149
11.4.20 15:45

Proč nejezdíte oba jeden víkend k vašim a druhý zase k jeho rodině? Byli byste spolu a zároveň u rodičů. Takhle jsme to s manželem dělali od úplného začátku našeho vztahu, když jsme chtěli vidět rodiče :palec: Teď jsme spolu 6 let a pořád to tak děláme. Sama jedu jenom když je manžel v práci, jinak vždy spolu. K jeho rodině jezdíme jenom spolu, protože bydlí daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22903
11.4.20 15:49

@Terezxx Lepší je v sobotu k jedněm, v neděli k druhým rodičům a druhý víkend být spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
11.4.20 15:51
@Anonymní píše:
Ahoj ženy, chtěla bych znát nějaký názor nebo třeba radu. Mám několikaletý vztah, prošli jsme si pauzou, ale zůstali jsme spolu nadále a překonali to. Aktuálně trávíme karanténu každý u našich, ačkoliv máme vlastní 2KK byt. Jde o to, že já ještě studuji, přítel už ne, a ačkoliv máme vlastní bydlení, jsme naučení z dob studií, že jsme tam byli poslední roky jen na pár dní a pak domů k našim. To ale pokračuje stále a mně to trochu ubíjí. Takže ačkoliv ve společném hnízdě partner provádí stavební upravy a snaží se, cítím, že to není opravdový a že i kdybych se stavěla na hlavu, tak on (za normální situace nekoronaviru) prostě v pátek odjede za rodinou, která je na něj fixovaná. Prostě mě přijde, že to je celé takové neopravdové. Mluvili jsme o tom milionkrát, akorát se pohádáme, a skončí to u toho, že on mi slíbí, že tam „Se mnou třeba vydrží vkuse 4 týdny“, ale takhle to já nechci. Co to je za vztah, když vám něco takového musí slíbit? Já jsem třeba taky závislá na vztahu s mamkou, ale když řeknu, že nepřijedu, je to OK. To on by si u své rodiny nedovolil.
Dostala jsem milion rad, jako začít víc vařit, aby neodjížděl, nebo tam zůstat a dělat, jak se dobře bavím, ale ptám se, jestli tohle je to, co jsem si jako malá vysnila.

Najít si každý nového partnera. Není obvyklé, když jste jakože sestěhovaní, že si nechybíte a tři dny v týdnu trávíte u vašich. Teď teda úplně. Já bych zůstala doma, dostudovala a pak teprve začala bydlet s chlapem. V době studií bych prostě jen randila a nehrála si na hospodyňku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2149
11.4.20 15:58
@divine woman píše:
@Terezxx Lepší je v sobotu k jedněm, v neděli k druhým rodičům a druhý víkend být spolu.

Nebo tak. Mně více vyhovuje jet na celý víkend a přespat a klidně jet i další víkend :lol: protože manžel je v práci jen cca. 8 dnů za měsíc, zbytek je doma a já doma s dětmi, takže se vidíme nonstop. A často má právě i ten víkend pracovní, tak si jezdím k rodičům odpočinout. Ale jezdíme tam vždy spolu. Když má pracovní víkend, stejně po práci jede za mnou k mé rodině. A potom jedeme všichni společně domů. To samé s jeho rodinou.

Zakladatelko, děláte také někdy něco spolu ve volném čase? Máte čas na sebe? Mně by hodně mrzelo, že si jede někam sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.20 16:06

Tak tady asi nejde tolik o návštěvy, ale spíš o to, že váš byt je pořád taková studentská noclehárna v týdnu, kdežto u maminek je to teplé, opravdovské doma, ne? S čímž hezky ladí, že spolu strávíte čtyři večery, ale víkend, volný čas, ten je vyhrazený cestě domů. Za rodiči. Prostě takový obyč chození se svou holkou/se svým klukem.

„Já jsem třeba taky závislá na vztahu s mamkou, ale když řeknu, že nepřijedu, je to OK.“ - jenže ty už ve svém věku taky nemáš co být závislá na maminčině sukni.
„Se mnou třeba vydrží vkuse 4 týdny“ - jestli to s tebou myslí vážně, měl by to vydržet velký kus či zbytek života bez ohledu na frekvenci mámina gulášku…

Hele, mě přijde že se k tomu teda oba stavíte dost nezrale… Resp. v tobě teď něco nazrálo na změnu a jde o to, jak to ve vztahu ukočírovat, ne? Mě jako dobrý nápad přijdou ty společné návštěvy rodičů - to najednou nepřijíždí synek z města či dcerka ze studií, to naráz přijíždí pár, „naši mladí“. A to už je jiná písnička. A ještě bych přidala víkendy, kdy se dělají společné věci a nejede se k rodičům a těm se to také tak řekne: „Máme s Pepou/s Mařenkou jinačí plány, tak za dva týdny ahoj“. A oni ať si s tím dělají, co chtějí.

Ale když to nepůjde… Hele, už teď jsi zjevně na vážkách. Já se k tehdejšímu příteli a dnes muži stěhovala ve druháku s tím, že bez pračky nepřijdu. Když společné bydlení, tak taky společná domácnost, ne praní u maminek. A „humanitární pomoc“ od maminky v podobě jídla ve sklenicích se zkrouhla taky velmi rychle. Něco jiného pak je, jak se člověk vrací k rodičům, jak se to nové doma postupně vytváří… Ale to se musí nastavit nějaká pravidla, kde to nové doma (a nová rodina posléze) taky mají šanci vzniknout… (A ne, neřešila bych žádné okliky a finty: řekla bych mu stručně a jasně co chci a co potřebuju.)

• Citovat
  • Nahlásit
1602
11.4.20 16:14

A musíte být nutně spolu? On popis „být fixovaný na rodinu“ zahrnuje asi tisíc variant jak to může být, ale vychází z toho jedno. Že pro něj by bylo lepší, aby si našel někoho ve svém rodném městě a ty někde jinde, kde se ti bude líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12795
11.4.20 16:41

Manzel byl taky v pocatku vztahu zvykly jezdit na vikendy k rodicum, mne to desne vadilo, ze jsme spolu byli po-pa a po praci jel k rodicum. Pak kdyz to tedy vydrzel byt o vikendu se mnou, tak jsme na ten vikend k jeho rodicum museli jezdit spolu, nebo aspon na jeden den :zed: prakticky to prestalo az kdyz jsme si poridili prvni dite :lol: takze to trvalo dlouho. Vlastne jsme tam i s prckem jezdili snad kazdicky vikend :mrgreen:
Mne to vzdy prislo strelene, takze te chapu…
Jo a kdyz jsme nejeli, museli jsme dopodrobna vysvetlovat proc nechceme prijet. Jeho rodice byli moc hodni a vzdy nas kralovsky hostili, takze mi to bylo tak neprijemne, ze jsem se prizpusobila a jezdila tam a pomahala jim co to jen slo… byli uz dost stari, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
11.4.20 21:33
@Anonymní píše: ....................

Jestli to má být váš domov, tak byste to tak měli brát.
Tj. i ty bys tam měla být nastálo. Nemusíš vůbec dělat, jak se dobře bavíš, ale prostě se tam k tomu chovat „tady jsem doma“.
Jakile si tohle vyzkoušíš (být v bytě - doma - pořád a rodiče jen občas navštívit), uvidíš jeho opravdovou reakci.
Jestli bude odjíždět stále, tak není co řešit. Prostě mu nechybíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat