Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Vsechny zdravim. Jsem na rodicovske a dost blbnu, respektive od tehotenstvi se mi znacne zhorsila pamet. Poslednich par dni mi vrta v hlave, jestli jsem nahodou nezapomnela zaplatit poplatek za svoz odpadu, fakt uz si pripadam jak debil. Myslim, ze ano, jsem v celku zodpovedna osoba, ale nemohu si vzpomenout, ani jestli jsem to platila pres internetbanking nebo slozenkou. Jak si overit, zda mam zaplaceno, abych se vyhla nejakym poplatkum ci dluhum. Platilo se to snad nekdy v kvetnu, uz ani nevim, zadna upominka mi nedosla. Prisla by vubec upominka nebo vyzva k zaplaceni??? Dekuji za odpovedi
Zavolala bych si na úřad.. já chodím platit hned v lednu hotově ![]()
@Lekninka91 a nevite, ktery je to odbor? Nebo kam volat?:D jsem fakt marna ![]()
@marka123 na MÚ je přímo odbor, který se zabývá odpodovým hospodářstvím - poplatky. Tam bych rozhodně zavolala, oni totiž mohou poslat třeba za 3 roky upomínku, ale už s úroky. navíc je pak člověk na dlouho veden jako někdo, kdo dlužil obci/městu. A třeba u nás ve městě je tohle jedna z věcí, k vůli které se pak nemusí člověk dostat třeba k městskému bytu v dohledné době - posne ho to v pořadníku dozadu (a to ještě až když to zaplatí - do té doby je vyškrtnutý).
Edit : na webovkách obce/města si otevři odbory a hledej odpady - poplatky.
U nás to spadá pod ekonomický odbor. Takže najít si číslo na váš městský/obecní úřad (nebo magistrát) a až na podatelně zvednou telefon, stačí říct, že chci přepojit na někoho, kdo má na starost poplatky za komunální odpad (nebo klidně říct jen za popelnice). Ale na netu se určitě dá najít i konkrétní tel. číslo na pracovníka, co to má na starost.
Každopádně bych nečekala a raději se zeptala. U nás se taky ptají celkem běžně, jestli mají za popelnice nebo psa zaplaceno. Pořád lepší než nějaké upomínky a následný platební výměr nebo jiný postih.