Jaké auto si vybrat, co vše k němu potřebuji?

Anonymní
16.2.21 19:42

Jaké auto si vybrat, co vše k němu potřebuju

Dobrý den,
jsem 20- ti letá studentka, která potřebuje auto, bohužel však nevím, jaké bych si přesně měla vybrat - značku, a co vše k tomu autu potřebuji zařídit. Rodiče, kteří by to se mnou probrali nemám a nemám se tedy jak zeptat někoho zkušeného.
Co jsem četla tak asi nejlepší je Škodovka. Jsou i levné a dobré na opravy. Ovšem nevím, co mám udělat pak - po koupi auta. Samozřejmě ojetého vozu. (Vím jen, že někde mám zaregistrovat SPZ) Dále bych potřebovala poradit nějaký trik jak poznat, aby mi v prodejně neprodali něco špatného.
Auto potřebuju takové, aby mi z Jihočeského kraje bylo schopno dojet do Prahy. Tudíž ani nevím kolik by mělo mít max najetých km.
Vím, že bych mohla jezdit vlakem, ale to už po mé poslední zkušenosti odmítám.
Předem moc děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5166
16.2.21 19:46
@Anonymní píše: …
Co jsem četla tak asi nejlepší je Škodovka. Jsou i levné a dobré na opravy. …

Ne, škodovka nejlepší není. Jako ojetina je bezkonkurenčně nejdražší. A dobré a levné na opravy platilo v době 120 a Favoritů. Jenže to ti bylo -10let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
16.2.21 19:47

Ta odpověď je složitější a komplexnější, nemáš v okolí nějakého kamaráda co má auta jako koníček? Kolik na to auto máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24642
16.2.21 19:52

Pokud budeš vozit sebe, nějaký nákup nebo sem tam s někým vyrazit třeba na víkend a nepotřebuješ převážet třeba sportovní vybavení, tak Ti stačí něco menšího (žádný kombík apod.).
Jaké konkrétní auto je i otázkou rozpočtu. kolik na něj máš?

Na nákup auta musíš mít smlouvu (buď s původním majitelem nebo autobazarem).
Ojetinu kupovat s někým, kdo autům alespoň trochu rozumí.

Počítej s tím, že u auta staršího 5 let budeš muset pravidelně něco opravovat/měnit. Jako laik a běžný uživatel to moc nepoznáš, že se něco začíná sypat…

Auto se pak musí převést v registru (při té příležitosti případně vyměnit značky, nevím, jestli aktuálně je povinnost nebo už zase ne).

Pak musíš mít povinné ručení, bez toho nemůžeš vozidlo provozovat. Případně havarijní pojištění.

Auto musí jednou za čas (dle stáří) na technickou. Musíš mít letní a zimní pneumatiky + povinnou výbavu a nechat si je v zákonem stanovených termínech vyměnit.

Edit: A pokud s ním hodláš jezdit po dálnici, tak samozřejmě musíš mít zaplacenou dálniční „známku“.

Příspěvek upraven 16.02.21 v 20:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
16.2.21 19:54

Nemas nejakeho znameho, kamarada, co rozumi autum, ze by ti pomohl vybrat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
@Anonymní píše:
Dobrý den,
jsem 20- ti letá studentka, která potřebuje auto, bohužel však nevím, jaké bych si přesně měla vybrat - značku, a co vše k tomu autu potřebuji zařídit. Rodiče, kteří by to se mnou probrali nemám a nemám se tedy jak zeptat někoho zkušeného.
Co jsem četla tak asi nejlepší je Škodovka. Jsou i levné a dobré na opravy. Ovšem nevím, co mám udělat pak - po koupi auta. Samozřejmě ojetého vozu. (Vím jen, že někde mám zaregistrovat SPZ) Dále bych potřebovala poradit nějaký trik jak poznat, aby mi v prodejně neprodali něco špatného.
Auto potřebuju takové, aby mi z Jihočeského kraje bylo schopno dojet do Prahy. Tudíž ani nevím kolik by mělo mít max najetých km.

Jakou máš představu o ceně?
Poradit trik? :D Děvče, ti, co ojetá auta prodávají se sami triky živí a mají v nich letitou praxi, myslíš, že si přečteš nějakou poučku a rázem vše odhalíš? Tak to opravdu nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Já v tomhle věku jezdila Felicii, kamarádka měla Pegauta 206 - to si myslím bylo dost super auto pro studentku. Další měla jednickovou oktavu a byla na tom nejhůř. :lol: jinak co bylo v okolí: dvojkova Fabie (úplně ok, ale nebyla levna), Renault Megan (myslím, rychle skončil ve srotu).
Chce to hledat malé auto levne na provoz, opravy jsou za mě drahé všude stejně (ok, mojí felicii opravili vždycky do 2000 :lol: ale bylo to tím, že se dalo vždycky zajít na šroťák a něco se naslo). Ale u toho myslet už i na pasivní bezpečnost. Vezmi si s sebou někoho schopného a nevybirej to sama, nebo ti všude povesi na nos tolik buliku, že budes plakat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
16.2.21 19:57

Základní otázkou je: kolik peněz můžeš do auta investovat? :think:
Pak doporučuji poptat se po známých na doporučení někoho, kdo by ti v tomto poradil. Tady opravdu každý máme úplně jiné preference.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2517
16.2.21 20:06

Škodovky jsou dost drahý v poměru výbava/cena. Máme s otcem stejně stará auta, on Škodu, já Mazdu..jeho byla dražší ale výbava nic moc - já mám navíc třeba Webasto na předehřev motoru, digitální klimatizaci, super je úplně rovnej kufr (dobře se vytahuje, když vezu nějakej těžkej krám a jde udělat pohodlná ložnice). Havarijko neplatím, SPZ podle krajů už se nemění a gumy mám celoročně zimní.
Miluju mít kombíka, malý prdítko bych nechtěla. Co bych naopak chtěla - elektro Teslu :srdce:
Taky bych už při koupi novýho brala automatickou převodovku (tu jsem dlouho zavrhovala, jenže jsem řidič profesionál a už mě to řízení tak nebaví jako dřív) a pohon na nějakej plyn spolu s benzínem (naftu už taky nechci).
Sáhla bych i po něčem, co jede minimálně na 4 válce s objemem aspoň 1.5 — to pro tebe, do začátku, mě už nestačí ani 2.0 :oops:
Na výběr si sežeň nějakého kamaráda - mechanika a dej přednost spíš soukromníkovi před bazarem. Až koupíš, hned nechej vyměnit olej a ideálně rozvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26213
16.2.21 20:11

No potřebuješ hlavně peníze, to je asi to nejpodstatnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
16.2.21 20:12

Je to těžké. V první řadě cena a pak na jak dlouho máš v plánu ho mít či plány do budoucna abys nekoupila něco malého a nepořídila k tomu časem 3 děti :lol:.
Tak u škodovky je velká servisní zastoupení pravda ale taky je cena dost natažená.
Na Jaké ježdění to máš v plánu? Jestli práce zpět pár kilometrů nebo výlety po půlce světa.
A je rozdíl jestli šou dili levné a je jich potřeba hodně a nebo drahé když potřebuješ jen spotřební materiál brzdy filtry atd.
@Zumpa no hlavně koupit HTP :lol: a pak při předjíždění prosit alaha o zázrak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
16.2.21 20:12

Vem si sebou na prohlídka chlapa, který tomu rozumí. Sama nic nekupuj. Kolikrát naaleti i dospělí chlapi, kteří uz pár aut v životě vlastnili.
A počítej k ceně auto ještě minimálně 20 tisíc na servis. Jinak taky můžeš za chvilku dojezdit.
Jinak já po jistých zkušenostech už ojeté auto nikdy, lepší koupit nové i když třeba ne tak drahou značku. Ale to asi není zrovna pro studentku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
16.2.21 20:13
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Sama ojeté auto nekupuj. Nemáš na to a odjedeš s vrakem a ještě si budeš chrochtat blahem, jak jsi ušetřila preplacenim o 30tis. Najdi si někoho, kdo tomu trochu rozumi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.2.21 20:14

A ty bazary… těžko soudit všeobecně, ale nechoď do AAA nebo do Esy a dalších velkých bazarů. Tam jsou prodejci fakt trénování na to, tě rozložit a prodat ti krám (nám třeba jeden u Mazdy, která nesla nastartovat a přes kabely se pak rozsvitila palubovka jako vánoční stromek tvrdil, že to je vybitou baterii :lol: ). My dobře pořídili v malém místním autobazaru, nijak se nám nesnažili podstrojovat, i když tam samozřejmě probíhalo vychvalovani až na půdu, tak zpětně musím říct, že zrovna měli pravdu. :lol: jako taky se snaží, ale zároveň chtějí dodržet nějaké renomé bazaru, jinak se můžou jít klouzat. I když právě proto nechápu, jak můžou „Áčka“ furt fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
16.2.21 20:17
@JiříkMazlík píše:@Zumpa no hlavně koupit HTP :lol: a pak při předjíždění prosit alaha o zázrak :lol:

Znám :D jako je to v prdeli, když mě naloženyho v kopci předjížděl kamion… A předjíždět šel leda na okrese traktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat