Jaké je to být ženou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.03.18 23:19
Jaké je to být ženou

Jako kluk si pokládám otázku, jaké to je vlastně být ženou. Zajímali by mě spíš rozdíly jak to pociťujete? Už jsem se o tom bavil, ale je strašně rozdílů, ale zase hodně odpovědí. Je to lepší, nebo v čem? Jaké jsou výhody a nevýhody a asi co je jakoby lepší. Nechci říkat co je lepší protože odpověď neexistuje ale spíše by mě zajímaly ty rozdíly.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Bandii
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 19.03.18 23:30

Nějak vůbec nechápu dotaz :mrgreen: my zase nevíme jaké to je být mužem, tak jak ti máme odpovědět. Krom toho, že chlapi se mají lépe v tom, že nemají menstruaci, nerodí, netrápí je celulitida, hormonální výkyvy, povislá prsa (i když, i někteří chlapi… :mrgreen: ), nemusí řešit make-up… ti asi neřeknem nic nového :nevim:.

Zkai
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 47 inzerátů 19.03.18 23:37

Myslím si, ze dámám se lépe jezdí na tatrapomě a osobně jsem potěšena, ze mi nic nebimbá v rozkroku.

mamina444
Kecalka 241 příspěvků 20.03.18 00:15

Tak asi težké? ovšem to ti řekne i chlap že to mají chlapi težké. Jako každé pohlaví má to své a v obou případech se najde ta možnost zvládat úlohu toho druhého. Až tedy na tu menstruaci kojení a porod to chlap nemůže i kdyby chtěl. Také se říká že žena víc vydrží a déle žije zvládá v životě víc těch stresů. Nebo by ti mohlo napovědět několik těch informací :nevim: co potřebuje ke spokojenosti chlap a co žena. Já osobně mužům některé věci nezávidím ale zas si někdy říkám že bych chtěla bejt chlap a něco nemuset.To si ale říkají i chlapi.

entropy
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 20.03.18 00:25

Pěkný, že o tom přemýšlíš, to myslím bez ironie. Bohužel, jak psala @Bandii, není nikdo, kdo by měl prožitek z obou stran, takže se těžko dělá srovnání.

Těch rozdílů bude nepochybně dost, ale z toho, co by se dalo vypíchnout bez toho, abych si vyzkoušela být i mužem mě napadá asi toto:
1. jedním z takových pravděpodobných rozdílů v „bytí ženou“ je, že už od dětství se dává větší důraz na vzhled a na správné chování - vlastně tě okolí učí nad tím přemýšlet, hlídat si vizáž a tělesnost víc, než je tomu u kluků (třeba typu jak máš sedět jako holka, co je společensky přijatelné atd.). Víš, že jsi do velké míry hodnocená podle zjevu, a vnímáš to dokonce i když nejsi typ, který se rád líčí, zaobírá se módou apod.

2. Časem jsi naučená, že jsi zranitelnější, fyzicky slabší a částečně podle toho jednáš a přemýšlíš, prožíváš - učíš se, že není bezpečné se potulovat kdekoliv, učíš se dávat si pozor na to, s kým se bavíš a některým věcem se vyhýbat (to je myslím u kluků míň). Prostě situace, kdy jsou kluci/muži úplně v klidu může být už někdy pro holky psychicky vypjatá, protože neví, co může nastat dál - přílišná pozornost či vtípky se sexuálním podtextem apod. můžou snadno přerůst dále.

To jsou podle mě dva takové celkem očividné a spíš negativní filtry, které zabarvují ženský pohled na svět. Ale rozhodně to není všechno :)

ejhle
Závislačka 2633 příspěvků 20.03.18 01:14

Nebudu resit zjevne rozdily (menstruace, porod…neco v rozkroku…i kdyz pohodli vs nepohodli na tatrapome (viz vyse) pobavil).

V posledni dobe mam pocit, ze je toho na me moc. Vsichni maji pozadavky, citim velky tlak okoli (to, ze si ho do jiste miry pripoustim, je jen moje chyba). Musim byt supermama, superhospodynka, supermilenka, supermanzelka, superzamestnanec, musim dbat o svuj vzhled, zdravi rodiny, zdravou vyvazenou stravu, odvezt, rozvezt, zaridit, vyridit…kdezto muz musi byt jenom muzem. Musi jit do prace a vsechno navic je jenom prijemny bonus, ktery ho v ocich zeny posouva malem do nebeskych vysin.

Zrovna nedavno jsme vedl debatu nad sklenkou vina, kdy nas tam bylo cca 6 paru. Zaver je, ze muj chlap mi pomaha nejvice ( prijde domu, pohraje si s detmi, pomuze vykoupat, uspat, pomuze vecer uklidit kuchyn, obcas uvari, obcas nakoupi, pohlida deti, kdyz jdu do fitka a do spilecnosti). Zeny nahlas zavidely, muzi nahlas protestovali, ze oni prece chodi do prace, tak proc jeste makat doma. A tak jsem se jim snazila vysvetlit, ze muj manzel doma nepomaha. Ze muj manzel neni hostem a ani navstevou, ze uklizi svuj dum, stara se o sve deti, nakupuje a vari pro sebe a svou rodinu…to, ze vetsina zen z te dane spolecnosti chodi i do prace pani okomentovali, ze prece ony vydelavaji mene :roll:

Jako hlavni rozdil a vyhodu byt muzem vidim v tom, ze muz muze a zena musi :nevim:

Lenka_Hal
Závislačka 3317 příspěvků 20.03.18 02:59

Multitasking…chla­pum moc nejde, mne by moc chybel :mrgreen: Chlapi do vseho tahaji svoje ego, maji minimum empatie. Neschopnost u vetsiny zen byt vecna a primocare komunikovat. Cest vyjimkam na obou stranach. Ja jsem rada zenou, chybel by mi tesny vztah s detma, tehotenstvi, nocni kojeni… :) Nevyhoda? Ze pri volejbale nikdy nebudu smecovat jak chlap a pri bezeckych zavodech vzdycky vyhraje nejakej chlap… :cert: :D

Uživatel je onlinePetruna21
Echt Kelišová 9210 příspěvků 20.03.18 05:33

Jaké je to být chlapem? :lol: :think:

Russet
Kelišová 6704 příspěvků 20.03.18 06:10
@Zkai píše:
Myslím si, ze dámám se lépe jezdí na tatrapomě a osobně jsem potěšena, ze mi nic nebimbá v rozkroku.

Ale zas když běžíme, je dobré mít kvalitní sportovní podprsenku.. :P

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 20.03.18 06:37
@ejhle píše:
Nebudu resit zjevne rozdily (menstruace, porod…neco v rozkroku…i kdyz pohodli vs nepohodli na tatrapome (viz vyse) pobavil).

V posledni dobe mam pocit, ze je toho na me moc. Vsichni maji pozadavky, citim velky tlak okoli (to, ze si ho do jiste miry pripoustim, je jen moje chyba). Musim byt supermama, superhospodynka, supermilenka, supermanzelka, superzamestnanec, musim dbat o svuj vzhled, zdravi rodiny, zdravou vyvazenou stravu, odvezt, rozvezt, zaridit, vyridit…kdezto muz musi byt jenom muzem. Musi jit do prace a vsechno navic je jenom prijemny bonus, ktery ho v ocich zeny posouva malem do nebeskych vysin.

Zrovna nedavno jsme vedl debatu nad sklenkou vina, kdy nas tam bylo cca 6 paru. Zaver je, ze muj chlap mi pomaha nejvice ( prijde domu, pohraje si s detmi, pomuze vykoupat, uspat, pomuze vecer uklidit kuchyn, obcas uvari, obcas nakoupi, pohlida deti, kdyz jdu do fitka a do spilecnosti). Zeny nahlas zavidely, muzi nahlas protestovali, ze oni prece chodi do prace, tak proc jeste makat doma. A tak jsem se jim snazila vysvetlit, ze muj manzel doma nepomaha. Ze muj manzel neni hostem a ani navstevou, ze uklizi svuj dum, stara se o sve deti, nakupuje a vari pro sebe a svou rodinu…to, ze vetsina zen z te dane spolecnosti chodi i do prace pani okomentovali, ze prece ony vydelavaji mene :roll:

Jako hlavni rozdil a vyhodu byt muzem vidim v tom, ze muz muze a zena musi :nevim:

100% souhlas, mam to uplne stejne :think:

terien
Kelišová 6413 příspěvků 20.03.18 06:39
@ejhle píše:

Jako hlavni rozdil a vyhodu byt muzem vidim v tom, ze muz muze a zena musi :nevim:

Hezky napsané. Tou poslední větou jsi to vystihla dokonale :palec:

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 20.03.18 06:40
@Anonymní píše:
Jako kluk si pokládám otázku, jaké to je vlastně být ženou. Zajímali by mě spíš rozdíly jak to pociťujete? Už jsem se o tom bavil, ale je strašně rozdílů, ale zase hodně odpovědí. Je to lepší, nebo v čem? Jaké jsou výhody a nevýhody a asi co je jakoby lepší. Nechci říkat co je lepší protože odpověď neexistuje ale spíše by mě zajímaly ty rozdíly.

Zeptám se kolegy - tedy teď už ofiko kolegyně.. protože jsem nikdy nebyla chlap, netuším. Jediné, co chlapům závidím, tak čůrání ve stoje :mrgreen: :lol: ale za takový kop do kulí musí být mazec..

Hele, netuším, proč by to mělo být lepší nebo horší. Každé má asi svoje :think:

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 7829 příspěvků 65 inzerátů 20.03.18 06:45

Co jsou deti, rikam vcelku casto manzelovi, ze bych rada byla muz. Tehotenstvi jsem vytrpela, nesnasela jsem kojeni, ale ocekavalo se, ze budu kojit, vecne nocni vstavani a pak pres den v pohode fungovat a nejlepe se jeste usmivat, mit poklizeno, navareno a byt pripravena k sexu, po tom nocnim bdenim. Zenska jede 24h, kdyz jsou deti male, stale neco musi. Muz v noci spi a je 8h v praci. Kdyby v noci k detem vstal, jak by preci fungoval? Vadi mi, jak jako zena na materske jsem se musela vzdat castecne sebe. Vadi mi ta socialni izolace, kdezto chlap si jede stejnou lajnu. Vidim ty rozdily, kdyz neco potrebuji zaridit, dozaduji se chlapa, kdy bude mit cas, aby byl s detmi. Kdyz si chlap potrebuje neco zaridit, se mnou to nemusi resit.
Pred detmi jsem byla rada, ze jsem zena, v poslednich letech co jsou deti, bych byla radsi muz. Ty rozdily, ze proste zena musi, kdez to, muz jen muze, jsou velke. Dojde na nakup, a je borec, kdyz dojde na nakup zena, je to normalni.
A to mam muze skveleho, pomaha hodne, ale ty rozdily v tom co musim ja a on jen muze, jsou proste velke. A uvedomuju si, ze takto to uz bude. To me teda prudi.

pajulinkaa
Závislačka 4140 příspěvků 20.03.18 06:49
@ejhle píše:

Vidím to stejně, pěkně napsané ;). I když neříkám že neznám vyjimky ;) ale je jich"po čertech" málo :lol:

alisekR
Závislačka 4646 příspěvků 20.03.18 06:50

Jsem ženou ráda, dalo mi to možnost si odrodit a odkojit děti. Jinak být ženou, když děláš v mužském oboru je trochu složité, vybalit jen tak někde na chlapa znalosti z oboru elektro…to znamená setkání s despektem :mrgreen: a snaha mě shodit. To samé dělají řemeslníci, kteří nám dělají přestavbu. Nevoní jim, že jim do práce kecám já a :lol: ne můj manžel. Byť on je ten, kdo má stavební vzdělávání. Přesto jsem ženskou ráda, protože díky vzezření můžu s těma chlapama manipulovat podle potřeby. Což je hlavně u těch různých řemeslníků a monteru, co se u nás za poslední roky vystřídali velmi důležité.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondřej Koptík o léčbě: Doživotní abstinence nebude jednoduchá!

Staronový milenec Hanky Gregorové Ondřej Koptík, který přiznal drogovou... číst dále >

Královská svatba: Černošská facka, symbolika, dojatý Harry i poslední výstup Filipa

Pokud jste neviděli přímý přenos ze svatby prince Harryho a americké herečky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama