Jaké oblečení na zimu pro lezce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 20.09.10 12:32
jaké oblečení na zimu pro lezce?

Ahoj
zjistila jsem, že absolutně netuším, jak kluky oblékat. Ted koukam jakou zimni bundu a hlavne jake kalhoty? absolutne netusim, co jim narvat na pudele. Hlavne casto jezdime autem, takze resim to, aby v aute nebyli spoceny a venku jim byla kosa…A jeste se zeptam na velikost, co jim vydrzi pres celou zimu? Majit ed 74/80 koukala jsem na pekne bundy jsou 86 ale vydrzi to celou zimu? rok bude klukum v lednu, jo a herdek my asi budem potrebovat boty, co? :roll: davate boty i do kocaru, kdyz vite, ze chodit je nenechate? pardon za dotazy, ale zmena pocasi me nejak vydesila, musim nakoupit plno hadru a netusim jaky :-x

trouba Jizvi

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.09.10 12:42

Ahoj Jizvi :mavam: .

Boty dávám Máje už teď (takové ty nechodící, dávám je hlavně proto, aby jí nebyla zima na nohy - ponožky mi přijdou málo a bačkůrky nedrží).

Anežka je květnová, na tu první zimu měla bundy a bundopytel (souprava bunda a pytel s kšandama, navíc v něm byl otvor pro popruhy na kočárku a autosedačku) velikosti 80 a vydržel jí i na druhou zimu. Ale ona byla drobeček - v roce měla 72cm. Řekla bych, že 86 jim vydží. Nebo když uvidíš, že by 92 nebyla velká tak že by ji teď nemohli nosit, tak já osobně radši kupuju větší.

Do té autosedačky mě napadá jen fusak, který v autě nahoře odepneš, takže budou jen sedět na spodní části, a venku zase připneš a přikryješ je tím. Já mám Emitex, dá se oddělat spodní část, která je až pro chodící děti a taky je tomu uzpůsobená (takže je omyvatelnější, z obou stran šusťákovina, jinak je vnitřek fleesový). Nebo ne ven dát deku nebo sundávací nánožník (deku asi lehce sundají, že jo..).

Na ven do kočárku doporučuju spíš kombinézky než bundu a kalhoty. Dokud mají plíny, je to praktičtější - nepotáhne jim na záda.

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.10 12:44

Hm .. jára je ledňák, takže z počátku byl zachumlanej fest …
Další zimu mu byl skoro rok a už chodil … ale .. do kočáru (fusak emitex) měl punčochy a ty zateplený šusťáky maximálně + vršek body, svetr, bundu. Boty jsem mu do fusaku nedávala bo měl spařený noh chudák … a fusak je natolik teplej že netřeba.
Do auta jsem mu bundu buď rozepla a sundala čepici (na kratší cestu) nebo ho svlíkla jen do svetru aby se nezapařil.
Stejně jsem to dělala jakmile jsem vlezla do krámu s kočárem, první co bylo vysvlíknout dítě z bundy a čepice a odkrýt fusak co nejvíc.
A jestli ti kluci nebudou ještě chodit vzala bych botky u ťamanů .. nějaký teplejší aby měli jen na ten přejezd v autě. :nevim:

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 20.09.10 12:45

Jestli nechodí, tak určitě bych se vyprdla na kalhoty a bundy a dala kombinézy. Do auta vyslíkat :nevim: To asi ne s dvojkama… Jezdit s otevřenýma okýnkama :mrgreen: - nevím, to jsem nikdy až tak neřešila (a autem jsme moc nejezdili).
Na nohy nechodícím asi klidně nějaké sněhule, jak začnou chodit, tak už normální botičky.
Dokud nechodila, měla do kočárku Majda takové chundelaté nechodící botky (přišlo mi lepší nazout jedny botky než čtvery ponožky, aby jí nebyla zima…)

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 20.09.10 12:53

Holky dik, emitexacky fusaky mame, ty s odepinaci spodni casti pro vetsi deti, boty maji takove ty capacky, davam, kdyz je chladneji pres fusekle, ale Bertik je sundava a jeho par botek je uz ozuzlany a jsou zrezle dirky u tkanicek (coz je na paradu, jinak jsou na suchac) zatim nechodej, ale zacinaji se stavet, takze v zime chodit budou…

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 20.09.10 13:03

Jinak Krystof ma uz nohu 13,5cm a nikde jsem nevidela nechodici, tak velky :evil:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.09.10 13:06

Tak jak píšou holky, kup nějaké levné chodící. Když je bude mít jen do kočárku a nenecháš ho v nich chodit. Pokud budou víc chodit než lézt, tak je lepší už dávat chodící botičky i doma (to mi řekla doktorka na neurologii, kam jsme chodila s Anežkou).

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 20.09.10 13:21

Dekuju, no tak to se penezenka prohne :), boty jsou obzvlast levna zalezitost :twisted:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >