Jaký bude poplatek za výběr?

24616
16.7.13 18:24

Jaký bude poplatek za výběr?

Ahoj holky jdu se zeptat nemáte někdo zkušenost nebo nevíte kolik by mě stálo kdybych si chtěla vybrat přes kartu cca 10 tisíc v itálii? Jedem na dovču a zrovna v tom týdnu mi mají přijít peníze ale nevím přesně kolik a taky který den to přijde. Kdyby třeba přišla nějaká situace nebo cokoliv…prostě bych to ráda věděla:)Jenže nikde se nějak nemůžu dopátrat :nevim: asi blbě hledám nebo jsem slepá? :nevim: :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
16.7.13 18:29

To ma kazda banka jinak, vetsinou I podle typu uctu a karty. Nekde berou stredovy kurz, nekde vlastni, nekde je poplatek v procentech z castky, nekde fixni, nekde zadny.
Musis dohledat v infu je scemu uctu nebo si zavolat do banky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
16.7.13 18:36

@Crystal87
Kdyz si to projedes, tak u kazde banky tam je I poplatek za vyber v zahranici:
http://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24616
16.7.13 18:41
@Ali-Ali píše:
@Crystal87
Kdyz si to projedes, tak u kazde banky tam je I poplatek za vyber v zahranici:
http://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?…

tohle mi přijde na komerčku takže to bude jedno procento z té částky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
16.7.13 18:47

@Crystal87
Asi jo. Pokud bys vybrala celych 10tis, tak ti to vyjde presne 1%=100kc, coz je to minimum. Pokud vyberes min, tak porad 100kc.
Jeste otazkou, jakym kurzem to prozenou…to ti asi reknou jedine v bance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2718
16.7.13 18:47

...

Ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4152
16.7.13 19:03

A nebylo by levnejsi kartou platit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17004
16.7.13 19:10

Nevím jak v Itálii, ale my jsme teď vybírali v Chorvatsku 21 000,– na opravu auta a museli jsme ke třem různým bankomatům, jelikož tam mají limit a nenechalo nás to vybrat víc než 2500 kun. Potřebovali jsme 6000 kun, takže jsme vybrali 2× 2500 a jednou 1000 a samozřejmě nás to stálo troje poplatky (výše byla závislá na vybírané hodnotě, máme ČSOB).

Příspěvek upraven 16.07.13 v 19:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
16.7.13 19:11

Taky bych radsi platila kartou a vybirala jen v nutnych pripadech. Ja mam u sporky treba 120 kč za vyber v zahranici…ale u takhle velke castky bych se bala jeste nejakych tech procent.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
16.7.13 19:47

Moznosti jsou ruzne. Zalezi, jakou mate banku.
Treba:
Výhodně z bankomatů kdekoliv Evropské unii vybíráte platebními kartami Air Bank. Za každý výběr zaplatíte maximálně 25 Kč. Pokud máte u Air Bank běžný účet s Velkým tarifem, je výběr bez poplatku.
Mozna by stalo za to si otevrit nejaky ucet s levnym vyberem v zahranici. Zalezi, kolik je jeste casu, aby stihli vydat kartu.
Pak si to preposlat z vasi banky do te nove a vybrat.
Ale pokud by to mel byt vyber v nouzi, tak by me osobne poplatek za vyber moc nezajimal.
K nahlednuti doporucuji tuto tabulku .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
16.7.13 19:54

Ja ted mela vyber b Bruselu a polatek u ge byl 120 kc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24616
16.7.13 19:59
@Ivan PPZ píše:
Moznosti jsou ruzne. Zalezi, jakou mate banku.
Treba:
Výhodně z bankomatů kdekoliv Evropské unii vybíráte platebními kartami Air Bank. Za každý výběr zaplatíte maximálně 25 Kč. Pokud máte u Air Bank běžný účet s Velkým tarifem, je výběr bez poplatku.
Mozna by stalo za to si otevrit nejaky ucet s levnym vyberem v zahranici. Zalezi, kolik je jeste casu, aby stihli vydat kartu.
Pak si to preposlat z vasi banky do te nove a vybrat.
Ale pokud by to mel byt vyber v nouzi, tak by me osobne poplatek za vyber moc nezajimal.
K nahlednuti doporucuji tuto tabulku .

mám ještě fio ale peníze přijdou na ten účet u komerčky a nejde to změnit.
O tom placení kartou to vyjde levněji než výběr? já zahraniční transakce nesledovala nikam nejezdíme ted vyjímečně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4152
16.7.13 20:19

@Crystal87 při platbě kartou platí poplatky prodávající

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
16.7.13 20:21

Placeni kartou v zahranici je zdaleka nejvyhodnejsi. Urcite levnejsi, nez smena doma na EUR.
FIO pro vybery v hotovosti v zahranici moc nepomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
16.7.13 20:26

@Crystal87 urcite, ja kartou platim bezne.Ale chce to visa nebo mastercard embosovanou, s visou elektron jsem kolikrat nepochodila, taky zalezi jak kde, treba hotely by mely brat vsechny karty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama