Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zdravím
a hlásím se, už jsem se těšila, snad to tentokrát vyjde, i když některá témata teda stojí za to ![]()
Koukla jsem se na knížku, kterou jsem včera dočetla, jestli se mi někam nehodí, a je to zrovna autorčina prvotina, tak mám rovnou zářez do první kategorie
- Becky Albertalli: Probuzení Simona Spiera
Au,au, zatím nejnáročnější témata.
přikládám štítek z databáze knih https://www.databazeknih.cz/…/prvotina-84?…
pokud by někdo nevěděl, co číst.
https://www.databazeknih.cz/…v-tele-68922 Ďábel v těle od Raymonda Radigueta
https://www.databazeknih.cz/…autora-18725?…
Příspěvek upraven 25.03.19 v 10:31
Tak jsem se trošku blíže podívala na nová témata. Myslím, že témata č. 1,3,5,8, 9 jsou celkem v pohodě, je tam moc možností z různých žánrů… Zdrobnělinu v názvu musím trochu pohledat, napadá mě třeba Hotýlek od Mornštajnové, no uvídím. Své tipy napíšu. ![]()
Mám problém s autorem do 20 let, tady toho moc není a ani mě nic nezaujalo, vypadá to, že použiju žolíka. Škoda, že to není aspoň do 25 let. ![]()
Kniha přečtená za jeden den - může to být i povídka? Většinou nemám během dne tolik času, abych přečetla celou knihu, ale snad se něco najde. Uvítám tipy na velice krátké knihy. ![]()
A nakonec bych měla připomínku k tématuč, 4 - kniha se špatným/smutným koncem. Nevím jak vy, ale já nemám ráda spoilery, chci být u knihy překvapena, často doufám v dobrý konec, i když to tak nevypadá. Proto mám s tímto tématem problém. Nešlo by to trošku upravit? Třeba něco ve stylu: kniha, o které si myslím, že bude mít špatný konec, kniha, která má smutný děj, kniha se smutným tématem, kniha o špatných věcech, atd.? Co vy na to? ![]()
Příspěvek upraven 25.03.19 v 10:45
Některá témata jsou opravdu výzva ![]()
@Teva knížky, který jsem v tomhle roce zvládla přečíst za jeden den: A každé ráno je cesta domů delší a delší (F. Backman) - kraťoučká knížka o stáří, Hygge a polibky (C. Christensen) - taková jednoduchá slaďárna, Šťastní lidé čtou a pijou kávu (A. Martin-Lugand).
@Teva
Objevila jsem ještě jednu autorku (ročník 1994), ale knihy napsala když jí bylo méně než 20 let. Jmenuje se Abigail Gibbs. Kategorie fantasy, young adult
https://www.databazeknih.cz/…-gibbs-52242
Vím o některých knihách, které končí špatně či mají smutný konec, můžu sdělit pokud bude zájem (ale bude to vlastně svým způsobem spoiler, protože bude předem jasné jak to dopadne). A nebo to můžu hodit i do tipů, to by bylo asi taky dobré. Sám by se mi také nějaký tip hodil.
Jinak kratší knihy: Farma zvířat (148), Podivuhodný případ Benjamina Buttona (48), Bajky Barda Beedlyho (127), Skvrna (72), Muž, který sázel stromy (90), Útok na pekárnu (80), Postřižiny (152), Kočka na rozpálené plechové střeše (130), Krysař (80), Snídaně u Tiffanyho (96) a nebo nějakou hru od Karla Čapka - ty jsou také krátké.
@lucenka @Zuzi.Woody Díky za tipy, hodně jsem toho už četla, něco mě zase neláká, no uvidím.
Fantasy mě právě moc nebere, takže ta Abigail asi ne.