Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@debra.morgan píše:
nejsou ty prijimacky dokonce bezejmenné? nepise se jen nejake pridelene cislo misto jmena? nebo si to s necim pletu?
Vysledky jsou bezejmene, ale 1.září se už pozná kdo je kdo. ![]()
@madyb píše:
Vysledky jsou bezejmene, ale 1.září se už pozná kdo je kdo.
vysledky jasne, spis jsem myslela, kdyz si ty testy podepisuji.
@Hanka1 píše:
Jestli ti to pomuze, tak kamaradka ma syna na sestiletem ajtackem gymplu v Brně a ve tride jsou dve tretiny holek a tretina kluku, coz mne u IT zamereni dost pobavilo…Jinak ty nejsi admin, abys nam tu urcovala o cem tu muzem diskutovat, kapišto
@Bábrdl prosim odkaz na to trollici diskusi ohledne chlapecka na oslave narozenin. Diky.
Do prace nemusim a doma krom odstrojeni stromku (ten do vikendu vydrzi, porad je krasny), neni do ceho/koho puchnout…
Které je to ajťácké gymnázium v Brně?
@Hanka1 píše:
Ona nase odbornice na ceske priserne skolstvi zrejme netusi, ze tu jsou jednotne statni prijimaci zkousky na viceleta gymnazia a stredni skoly…a kde holcickam fakt nenadrzuji…
Tak to je mi jasné, že jsou to testy Cermatu. To gendrově vyvážené jsem asi měla dát do uvozovek nebo za to dát smajlíka, aby to místní děvčata pochopila. Byla to ironická poznámka v souvislosti s tím, že jste psaly, že počet chlapců a dívek je na 8G přibližně stejný. Tak jsem myslela, že mezi děvčaty a chlapci v tomto věku asi nejsou ještě takové rozdíly. Jinak ať se vám to líbí nebo ne, tak opravdu těžší technické obory vyžadující matematické a logické myšlení studují spíše chlapci. Tím neříkám, že ženy jsou hloupé, ale asi na tyto obory budou méně nadané, protože kdyby jim šly, tak by tyto školy zřejmě také šly studovat. Člověka většinou baví a zajímá to, v čem je dobrý, co mu jde. Já bych také nešla studovat informatiku, protože bych ji nejspíš nepochopila, klidně to přiznám. Proč nepřiznat, že muži jsou v těchto oborech lepší? Proč lpíte na tom, že to není pravda a že holky jsou technicky stejně zdatné, když to není pravda? Holky tvoří na těchto školách minimum. To je prostě fakt. A ať se nám to líbí nebo ne, tak pro pokrok lidstva jsou důležitější ty technické obory, tam se vymýšlejí nové věci. Ostatně i ty domácí spotřebiče, auta atd. vymysleli spíše muži, že ![]()
Na naší škole byla snad v každé třídě převaha chlapců a to skoro 2/3. A přitom to nebyl nějaký technický nebo zaměřeny Gympl.
@debra.morgan píše:
vysledky jasne, spis jsem myslela, kdyz si ty testy podepisuji.
Testy jsou podepsané, ale rozhodně nejsou ovlivňované podle, pohlaví. Myslím že se na 8G holky I víc hlásí než kluci, kteří se rozhodnou až v devítce.
@Nimie Hlavně, že v úvodním příspěvku napsala: „Pokud by byl počet podobný, tak potom neplatil stereotyp o snaživých, pilných, ale často méně nadaných holčičkách, které dosahují na prvním stupni údajně lepších výsledků než chlapci právě z důvodů své píle a patrně větší vyspělosti, kdežto později už v matematice a fyzice na chlapce často nestačí.“
A když zjistí, že poměr je podobný, tak už to najednou neplatí. To co napsala. Tak to znamená, že v tomhle věku, nejsou rozdíly moc patrné.
Prostě KLASICKÁ TROLL Kaliopa
a její rukopis. „smířlivý“ příspěvek, aby vyvolala reakce, které chce. A už jede…
@debra.morgan píše:
nejsou ty prijimacky dokonce bezejmenné? nepise se jen nejake pridelene cislo misto jmena? nebo si to s necim pletu?
No samozrejme jsou anonymni, deti tam jsou pod cislem/kodem. Moje dite po statnich z cestiny a matiky delalo na gymplu jeste test vseobecnych studijnich predpokladu a psalo dve A4 strankove eseje na temata, co jim zadali na miste.
@Kaliopa píše:
Které je to ajťácké gymnázium v Brně?
Zkus pouzit strycka Googla, z Brna nejsem.
@Kaliopa píše:
Tak to je mi jasné, že jsou to testy Cermatu. To gendrově vyvážené jsem asi měla dát do uvozovek nebo za to dát smajlíka, aby to místní děvčata pochopila. Byla to ironická poznámka v souvislosti s tím, že jste psaly, že počet chlapců a dívek je na 8G přibližně stejný. Tak jsem myslela, že mezi děvčaty a chlapci v tomto věku asi nejsou ještě takové rozdíly. Jinak ať se vám to líbí nebo ne, tak opravdu těžší technické obory vyžadující matematické a logické myšlení studují spíše chlapci. Tím neříkám, že ženy jsou hloupé, ale asi na tyto obory budou méně nadané, protože kdyby jim šly, tak by tyto školy zřejmě také šly studovat. Člověka většinou baví a zajímá to, v čem je dobrý, co mu jde. Já bych také nešla studovat informatiku, protože bych ji nejspíš nepochopila, klidně to přiznám. Proč nepřiznat, že muži jsou v těchto oborech lepší? Proč lpíte na tom, že to není pravda a že holky jsou technicky stejně zdatné, když to není pravda? Holky tvoří na těchto školách minimum. To je prostě fakt. A ať se nám to líbí nebo ne, tak pro pokrok lidstva jsou důležitější ty technické obory, tam se vymýšlejí nové věci. Ostatně i ty domácí spotřebiče, auta atd. vymysleli spíše muži, že
Ale říkáš a co je horší, tak meleš totální krávoviny. Proč tomu tak je jsem už nakousla, ale pro tebe je snazší neodpovědět a místo toho tu kdákat o tom, jak se nikdo nedrží tématu. Co na to říct no, asi jsi jedna z těch pomalejších holčiček
na tom není nic špatného, problém je v tom, že ti uniká dost souvislostí v daném tématu a co hůř - nechceš je ani vidět. Tvrdit, že holky jsou špatné na matematiku a kluci jsou lepší (ty znáš jen humanitní obory, co? Některé matematické ZŠ a SŠ jsou z hlediska matematiky a fyziky mnohem větší záhul než technická VŠ (včetně ČVUT). Tudíž i tady tvůj argument je totálně mimo nebo by dokonce dokazoval opak ![]()
Až se budeš chtít fakt bavit k tématu, tak odpověz konečně na moje otázky a pak se budeme bavit. Takhle už to není ani moc vtipný, protože když za celou diskuzi opakuješ furt to samé bez jakékoliv interakce s okolím, tak už si ani troll nemůžeš říkat… fakt je to degradace…
@Bábrdl píše:
@Nimie Hlavně, že v úvodním příspěvku napsala: „Pokud by byl počet podobný, tak potom neplatil stereotyp o snaživých, pilných, ale často méně nadaných holčičkách, které dosahují na prvním stupni údajně lepších výsledků než chlapci právě z důvodů své píle a patrně větší vyspělosti, kdežto později už v matematice a fyzice na chlapce často nestačí.“A když zjistí, že poměr je podobný, tak už to najednou neplatí. To co napsala. Tak to znamená, že v tomhle věku, nejsou rozdíly moc patrné.
Prostě KLASICKÁ TROLL Kaliopaa její rukopis. „smířlivý“ příspěvek, aby vyvolala reakce, které chce. A už jede…
@Kakachna dočetla jsi až sem včetně příspěvků Kaliopy? Super, omluva přijata ![]()
P.S.: Všimni si o čem si povídáme, co jsem psala a na co jsi se ptala. Ne, tvoje odkazy jsem neotevírala, reaguju na stav holčiček na technických oborech a na jejich výkon oproti chlapcům v matematice, fyzice atd.
Příspěvek upraven 08.01.19 v 12:22
@Kaliopa píše:
Tak to je mi jasné, že jsou to testy Cermatu. To gendrově vyvážené jsem asi měla dát do uvozovek nebo za to dát smajlíka, aby to místní děvčata pochopila. Byla to ironická poznámka v souvislosti s tím, že jste psaly, že počet chlapců a dívek je na 8G přibližně stejný. Tak jsem myslela, že mezi děvčaty a chlapci v tomto věku asi nejsou ještě takové rozdíly. Jinak ať se vám to líbí nebo ne, tak opravdu těžší technické obory vyžadující matematické a logické myšlení studují spíše chlapci. Tím neříkám, že ženy jsou hloupé, ale asi na tyto obory budou méně nadané, protože kdyby jim šly, tak by tyto školy zřejmě také šly studovat. Člověka většinou baví a zajímá to, v čem je dobrý, co mu jde. Já bych také nešla studovat informatiku, protože bych ji nejspíš nepochopila, klidně to přiznám. Proč nepřiznat, že muži jsou v těchto oborech lepší? Proč lpíte na tom, že to není pravda a že holky jsou technicky stejně zdatné, když to není pravda? Holky tvoří na těchto školách minimum. To je prostě fakt. A ať se nám to líbí nebo ne, tak pro pokrok lidstva jsou důležitější ty technické obory, tam se vymýšlejí nové věci. Ostatně i ty domácí spotřebiče, auta atd. vymysleli spíše muži, že
Ty mene nadane pak pracuji v Lucembursku ve statnim/evropskem že
? ![]()
@Kaliopa ještě abys těch dotazů, na které mi máš odpovědět, neměla málo… podle čeho jste si ty a tvůj muž vybírali školu? Podle vidiny peněz? Podle nadání? Podle rodičů? Fakt by mě to zajímalo, protože upřímně řečeno kolem mě si většina lidí (lidí = kluci i holky) školu vybírá podle toho co je baví, ne podle nadání ![]()
@Kaliopa a když komentuješ technické obory a jejich přijímačky, jistě víš jak probíhají, tudíž jistě znáš další z důvodů proč je tam holek méně ![]()
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.