Je smoothie vhodné pro 5 měsíčního kojence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terikka
Povídálka 28 příspěvků 16.06.19 14:12
Je smoothie vhodné pro 5 měsíčního kojence?

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších matek :-) začínáme s příkrmy, slečna je otesánek a mlíčko už nám nestačí :D zkoušeli jsme zatím zeleninu (10 dní ale moc nám nešmakuje) a ukořistila si jahodu (užužala ji ale bez reakce, uff ) :oops: kdy jste začínali s ovocem? Můžu už teď? Třeba střídat se zeleninou nebo odpolko ke svačince? Ale hlavně proč píšu :nevim: můžu udělat smoothie pro malou :think:? Případně poradil by někdo s jakým ovocem začít? Kupovaná jablka jsou teď nic moc, takže mě napadá jen banán a ty jahody? :nevim: a nevím jestli můžu zkusit meruňky… děkuji za jakoukoliv radu či tip :hug: Terka a Anetka :srdce:

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10127 příspěvků 16.06.19 14:15

Já měla zásobu neslazených jablečných přesnídávek z domácích jablek a do toho jsem přidávala kousek banánu, hrušky a nebbo tak. Vetšinou jsem je ale rozvářela. Stejně tak švestky a jahody z mrazáku.

Určitě se dají koupit neslazené přesnídávky třeba z lidlu a nebo Hipp. A se smothie bych asi chvilku počkala.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 16.06.19 14:23

Já jsem v pěti měsících už zkoušela dávat na dopolední svačinku. Buď jsem měla domácí ovoce, přesnídávku, nebo jsem kupovala neslazené v obchodě, aby byl širší výběr.

Janli
Echt Kelišová 9345 příspěvků 16.06.19 14:25

Meruňky ne, začni s banánem a jablky. Já jsem uvařila mrkev a do toho rozmixovala ovoce. Holky se mohly utlouct i po melounu.

ewes
Ukecaná baba ;) 1716 příspěvků 16.06.19 14:26

Myslíš jen rozmixovane ovoce? Nebo přidat i cukr, nebo cokoliv?
Já bych celkem bojovala za tu zeleninu. Může se stát, že jakmile ochutná sladké ovoce už bude dost velký problém do ní tu zeleninu, později maso dostat…
Já občas zeleninu vylepšovala lžičkou jablečného pyré…jak v tom byla ta „sladkost“ jedla to výrazně lépe.

Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 16.06.19 14:57

Začínala jsem zeleninou a masem k obědu, až později jsme pomalu zaváděla ovoce. Ovocem bych nezačínala, měla bych strach, že nebude chtít tu zeleninu bez chuti. Určitě nepoužívat žádný cukr ani sůl a ovoce ve větším jsem tedy dlouho dávala tepelně upravené, syrovou zeleninu nechce dodnes a je mu rok a půl.

Jana525
Kelišová 5692 příspěvků 16.06.19 14:58

Absolutne nevhodne. Vzdyt je to samotne fruktozova bomba. Musela by jsi to vyvazit bilkovinama a tukem.
Takhle zadelavas diteti na obezitu, pripadne cukrovku ci jina autoimunitni onemocneni.

Jogrr
Závislačka 4950 příspěvků 16.06.19 15:00

Zacinala jsem ve 4 mesicich se zeleninou, potom maso, brambor, ryze, lepek a az nakonec ovoce. Jablecne domaci pyre, banan, jahody, hrusky, vse domaci.
Dneska ma mlady pan skoro 2,5 roku a nejvic miluje zeleninu, ve skolce rikaji, ze v minulem zivote musel byt kralik :mrgreen:

Hoa Mai
Kelišová 6571 příspěvků 15 inzerátů 16.06.19 15:03

@Terikka klidne bych smoothie dala, samozrejme bez cukru, jen rozmixovane ovoce. Ale dalsi druhy bych pridavavala postupne, kdyby mela reakci, at vis, z ceho ji ma. Zacala bych jabkem, hruskou, bananem, jestli uz mela tu jahodu, tak ji tam klidne par dej, ale pockej par dni s pridavanim dalsiho ovoce. Jinak ja jsem to u druheho a hlavne u tretiho ditete vubec neresila, protoze ti ochutnali vse, o co se s nimi podelili starsi sourozenci, takze ochutnavali ovoce a zeleninu uplne mimo doporucene schema a nic se nestalo.

Terikka
Povídálka 28 příspěvků 16.06.19 17:04

@ewes samozřejmě bez cukru, jen rozmixovat…
@Jana525 proto se právě ptám :)

pet p
Kecalka 370 příspěvků 16.06.19 20:49

Já bych se klonila k čerstvému ovoci v jeho přirozené podobě a nejlépe v tomto věku v bio kvalitě.
Např. tady najdeš tabulku a postup, přehled vhodných potravin
http://www.kojeni.net/…prikrmu.html

lucynka25
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.06.19 05:33

@Terikka nejpre by jsi ji mela naucit jist veskerou zeleninu a pak pridat maso/tento postup ochutnavani trva cca mesic, pote se pomalu zavadi ovoce.
S jahodama opatrne, banam je taky exotika..
Nejlepsi je zacinat jablickem, hruskou, merunkou, broskvi a pomalu postupne nabalovat dalsi.
S ovocem neni kam spechat.. :nevim:
Za me lepsi naucit na zeleninu s masem na obed.Taky ti to po tom sladkem ovoci uz nemusi chtit bastit ;)

Terikka
Povídálka 28 příspěvků 18.06.19 09:18

Tak budeme dál zkoušet zeleninku a s ovocem počkáme až budou u babi jablíčka :)

Váš příspěvek
Reklama