Miminko mi pět dni nekaka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 21:44
Miminko mi pět dni nekaka

Dobrý vecer…
Jdi si pro radu. Mam doma pěti měsíční miminko, byl kojen pouze šest týdnů z důvodu hladové stolice, mlíčko mu nestačilo a pak se i vytratilo… Ovšem od te doby co je na umělém mléku mi kaká co 4-5 den… V pondělí jsem zkoušela dávat příkrm, mrkvičku jen tři lžičky na druhy den se mi pěkně dvakrát vykakal, dostal mrkvičku znovu v úterý pět lžiček a od té doby mi opět nekaka… Bříško ho nebolí prdí teda pořádně, ale to kakani mi dělá starostí… Měl by kakat každý den jak uz po umělém mléku tak po prikrmech nejméně jednou denně… Doktorka nám jen řekla taky to co dávno vím, že kakat by měl každý den, ale dál to neřešila.. máte někdo stejnou zkušenost??

Reakce:
M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 329 příspěvků 22.05.19 21:58

Dobrý den, mám doma takřka stejné dítko. Zatím je pouze na UM, ale o tom, že by mělo dítě kakat každý den jsem ještě neslyšela. Syn po UM neměl stolici i 6 dní a to neměl zácpu. Pokud ho nebolí bříško asi bych mu jen pomohla masáží a cvičením. Pokud správně pamatuji, tak mrkev staví, tak to může vyjít za delší dobu. Při obtížích bych nahřívala bříško a při nejhorším zkusila rektální rourku, ale myslím, že se to jen musí vše srovnat. Příkrm je pro střeva něco nového.

Ennny
Závislačka 3782 příspěvků 22.05.19 21:59

Mrkev zacpává, začni dýní ;)

kaiserin
Stálice 82 příspěvků 22.05.19 22:02

Pri prechodu na prikrmy se stolice muze na nejakou dobu zmenit (nez se telo srovna s novym), melo by se to upravit, jestli je jinak v poradku, vyckala bych.

nestastna1
Povídálka 19 příspěvků 22.05.19 22:04

@kaiserin no syn mi nekaka od narození každý den… Z prvu měl hladovou stolici, od šesti týdnů na umělém mléce a kakal mi stejně co 4-5 den… Příkrmy jsem si myslela že se to změní a problém pokračuje

Aduš8
Závislačka 4950 příspěvků 22.05.19 22:15

Dítě ani dospělý nemusí mít stolici denně, to je dávno překonaný mýtus. Hlídat, zda odchází prdy a čekat. Při zavedení příkrmů se to mění a doporučuji začít dýní a ne mrkví, ta staví

kamilka33
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 22.05.19 22:32

Taky sme resili, odeznelo to samo casem. Na zmekceni stolice doktor doporucil lactulosu a davala sem i švestkovou stavu a snazila se vyhnout stavivym jidlum. Syn byl ale kojeny + um. ale měl i doprovodne potize, tuhou stolici apod.

kaiserin
Stálice 82 příspěvků 22.05.19 22:33

@nestastna1 U takhle malych deti je to hrozne obtizny rict, zda je to problem. Jemu to obtize nedela? Normalne se po 5 dnech vyprazdni a je jinak ok? Tohle ma hodne faktoru, resila bych s praktickou doktorkou. Musi se zohlednit vic veci, jak dite pribira, jak se vyviji psychomotoricky atd., ale myslim, ze to nemusi vubec nic byt.

Mallorka
Závislačka 3173 příspěvků 22.05.19 22:49

Dejte cuketu s bramborem, dyni. Mrkev staví.

stinga
Kelišová 7404 příspěvků 22.05.19 22:50

Mrkev šíleně staví, ne nadarmo se podává mrkev při průjmech, většinou se dává jako první dýně - už to tu někdo psal

nestastna1
Povídálka 19 příspěvků 23.05.19 09:11

No já dala jako první mrkev na doporučení doktorky.. ano vím že mrkev staví ale syn když už se vykaka tak má vodnatou stolici. Říkala právě že i banán podat k banánů zatím odvahu nemám

Váš příspěvek
Reklama