Je to růstový spurt kolem 3. týdne - krmení umělým mlékem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fragollinna
Závislačka 3023 příspěvků 24.01.17 12:45
Je to růstový spurt kolem 3. týdne - krmení UM

Ahoj všem,
chtěla bych se poradit ohledně krmení UM.
Malé je dnes 16 dnů, od začátku krmíme UM (Sunar Complex 1). Bohužel nemůžu vychytat to dávkování, pokaždé si bere jinak (jednou 100 ml, pak jen 60 ml apod.).
Dneska ale papá nějak častěji, od včerejšího večera jsem krmila takto:
20:15 - 100 ml
22:00 - 70 ml - konečně usnula
1:40 - 100 ml
5:45 - 100 ml
9:15 - 100 ml
11:25 - 80 ml (a to už plakala hlady, musela jsem jí nechat chvilku plakat v náručí a chlácholit, aby byla pauza mezi krmením alespoň 2 hodiny)

Po této dávce usnula, ale teď se začíná zase budit, vrtět, spí neklidně. Předchozí dny vždy vydržela třeba 3 - 4 hodiny přes den mezi krmením. Je možné, že jí začíná růstový spurt kolem 3. týdne? Když má hlad dříve než po 2 hodinách, mám zase dávat UM nebo nabídnout vodu/čaj?

Včera vypila také mnohem více UM než normálně, 660 ml za 24 hodin. Předchozí dny pila vždy tak 560 - 580 ml za 24 hodin.

Děkuji moc za rady :-). Furt v tom krmení trochu tápu. Na krabici píšou, že by měla pít 135 ml 5× denně, ale krmím mnohem častěji, třeba po menších dávkách.

Přečtěte si článek: Růstový spurt. Trucuje, nebo má hlad?

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 24.01.17 12:53

@fragollinna snaž se udržovat rozestupy mezi jídly 2,5-3hodiny, časem si to sedne. Bude papat pak i porad stejny nebo podobný množství :kytka: na krabici nehleď
Když budes davat driv než po 2 hod, muže ji bolet bříško, tak opatrně…

Kattynka000
Závislačka 3019 příspěvků 24.01.17 13:04

Já bych zkusila změnit mléko, třeba ji tohle dost nezasyti. Naší malé takhle nesedl Nutrilon profutura, taky mi s tím haprovala, změnila jsem jen na Nutrilon pronutra a to už basti pravidelně 130ml každé tři hodiny. Ještě otázka, prospívá správně?

fragollinna
Závislačka 3023 příspěvků 24.01.17 13:11

@Kattynka000 ano, prospívá správně, na poslední kontrole minulý čtvrtek nabrala skoro 400 g za 6 dnů, takže doktorka spokojená.
Přijde mi, že ten Sunar jí bude právě vyhovovat. Nejdřív baštila Bebu, ale po té házela regulérní šavle a strašně plakala. Dávala jsem Nutrilon Anti colic, po tom zase hrozné koliky a zácpa jak něco, vykakala se jen přes rourku.
Po Sunaru neblinká a konečně se vykadí i vyprdí sama :dance:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 24.01.17 15:40

Ahoj, malá to měla ve třech týdnech podobně. Pak ji to chytlo ještě v 6 týdnech. Buď vysála celou flašku a chtěla ještě nebo si párkrát cucla a konec. Mělo by se to srovnat, podle mě je to u takhle malých miminek normální. Dodržuj rozestup mezi jídly minimálně 2 hodiny. Mezi jídly můžeš nabídnout fenyklový čajík, je i pro malé prcky a krásně pomáhá na prdíky. Jinak dávkováním na krabici jsem se taky řídila, ale malá prostě vyžadovala jednu dávku denně navíc. Hlady jsem ji řvát nenechala. Malé jsou tři měsíce a už je krásně srovnaná, je jak hodinky - baští skoro na vteřinu přesně každé 4 hodiny a přesně podle dávek na krabici :lol:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 24.01.17 15:42

Jo a ještě - používáte dudlík? Miminka totiž sání uklidňuje, někdy hledají pusinkou i když nemají hlad, potřebují se jen uklidnit. Nám dudlík hodně pomáhal, i když spousta lidí je odsuzuje. Ale malá se vždycky nabaštila, pak si zadudala a spala krásně.

fragollinna
Závislačka 3023 příspěvků 25.01.17 10:56

@Kočičí duše díky za radu :-)
dodržuji určitě tu mezeru mezi krmením 2 hodiny. Mezitím se snažím nabízet vodu, ale o tu nemá moc zájem, tak asi koupím nějaký čajík - ideálně ten fenykl.
Malá zatím tu dávku 120 vody a 4 odměrky (135 ml) nevypije pokaždé, ale necpu to do ní pod tlakem, aby mi pak z toho zase nezvracela. Denně pije docela často, ale prospívá krásně, takže snad je to dobrý a nevadí, že jednou vypije 120, ale pak třeba jen 80 ml.
Dudlík používáme, ale malá o něj stojí pouze v případě hladu. Když jí chci dát dudlík po krmení, tak si ho nevezme nebo okamžitě vyplivne.
Ale už jsem vypozorovala, že po krmení (hlavně v noci) si vždy chvilku povídá. Nejdřív jsem si říkala, že se zase budí a má hlad a jak je to možné a hned jí brala z postýlky a byly jsme nevyspalé a nervozní obě dvě. Dneska už poznám, že je to jen povídání a nemusím vstávat, ona nakonec usne a spí zase 4-5 hodin do dalšího krmení přes noc :-).

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 26.01.17 10:35
@fragollinna píše:
@Kočičí duše díky za radu :-)
dodržuji určitě tu mezeru mezi krmením 2 hodiny. Mezitím se snažím nabízet vodu, ale o tu nemá moc zájem, tak asi koupím nějaký čajík - ideálně ten fenykl.
Malá zatím tu dávku 120 vody a 4 odměrky (135 ml) nevypije pokaždé, ale necpu to do ní pod tlakem, aby mi pak z toho zase nezvracela. Denně pije docela často, ale prospívá krásně, takže snad je to dobrý a nevadí, že jednou vypije 120, ale pak třeba jen 80 ml.
Dudlík používáme, ale malá o něj stojí pouze v případě hladu. Když jí chci dát dudlík po krmení, tak si ho nevezme nebo okamžitě vyplivne.
Ale už jsem vypozorovala, že po krmení (hlavně v noci) si vždy chvilku povídá. Nejdřív jsem si říkala, že se zase budí a má hlad a jak je to možné a hned jí brala z postýlky a byly jsme nevyspalé a nervozní obě dvě. Dneska už poznám, že je to jen povídání a nemusím vstávat, ona nakonec usne a spí zase 4-5 hodin do dalšího krmení přes noc :-).

Mě teda malá pije i vodu, ale ten čajík je super, že se napije a hned prdí :P takže to pomáhá i na bříško preventivně. Mě malá taky někdy nevypije všechno, třeba po ránu většinou něco nechá, večer ale vždycky vypije do dna. Myslím, že je to normální - hlavně že baští a je spokojená :kytka: Ať krásně roste, beruška :*

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >