Je toto možné těhotenství nebo ho mám vyloučit ?

Anonymní
16.6.11 19:57

Je toto možné těhotenství ? nebo ho mám vyloučit ?

Dobrý den,
rozhodla jsem se poradit u těch zkušenějších, co už mají něco za sebou.

Už tak týden přemýšlím, zda je možné, jestli můžu být těhotná. Beru antikoncepci, ale týden před mentruací ( menstruační pauzou) jsem dostala antibiotika( penicilin ) v klidu jsem odmenstruovala a vzala si první prášek z dalšího plata a zároveň dobrala antibiotika a v ten den jsem měla přerušovaný sex.

Nevím, zda je možné, aby penicilin snížil funkci antikoncepce a zda by bylo možné otěhotnět den po menstruaci.

Mám bolavé prsa, což u mě není zvykem a nevím jsem dostala okamžitě po dobrání antibiotik rýmu, což byl můj příznak v prvním těhotenství ( nevím jestli ne náhodný). Je pravděpodobné, že bych mohla být těhotná nebo mám tuto variantu vyloučit a nazabývat se tím ? máte s tím některá zkušenost ? Moc děkuju za rady

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7323
16.6.11 20:08

Zakladatelko,
jestli to chápu dobře, tak bys být těhotná neměla, protože:

  1. bereš antikoncepci tak, jak máš
  2. jsi měla přerušovaný styk
  3. ne všechna antibiotika ti musí zaručeně ovlivnit účinek HA.


Pro svůj klid si udělej testík, ale pochybuji o tom.. :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
898
16.6.11 20:11

antibiotika snižují účinky antikoncepce…a otěhotnět můžeš kdykoliv…záleží na tvých plodných dnech…znám několik holek, které otěhotněly hned po menstruaci

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7323
16.6.11 20:13
rezinka29 píše:
antibiotika snižují účinky antikoncepce…a otěhotnět můžeš kdykoliv…záleží na tvých plodných dnech…znám několik holek, které otěhotněly hned po menstruaci

Jenže zakladatelka bere HA a měla ke všemu přerušovaný styk. Pravděpodobnost je podle mě nulová :nevim: Navíc ne všechna antibiotika ten účinek ovlivňují. Beru HA několik let a při antibiotikách jsem to nijak neřešila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1914
16.6.11 20:31

Myslím si, že to možné není. Vždycky jsem žila v tom, že tyo dny jsou neplodné, i gynekolog mi to tvrdil a ke všemu jsi měla přerušovaný styk, tak si myslím, že ne, ale testíkem nic nezkazíš, stát se může všechno..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.11 20:33
Anonymní píše:
Dobrý den,
rozhodla jsem se poradit u těch zkušenějších, co už mají něco za sebou.

Už tak týden přemýšlím, zda je možné, jestli můžu být těhotná. Beru antikoncepci, ale týden před mentruací ( menstruační pauzou) jsem dostala antibiotika( penicilin ) v klidu jsem odmenstruovala a vzala si první prášek z dalšího plata a zároveň dobrala antibiotika a v ten den jsem měla přerušovaný sex.

Nevím, zda je možné, aby penicilin snížil funkci antikoncepce a zda by bylo možné otěhotnět den po menstruaci.

Mám bolavé prsa, což u mě není zvykem a nevím jsem dostala okamžitě po dobrání antibiotik rýmu, což byl můj příznak v prvním těhotenství ( nevím jestli ne náhodný). Je pravděpodobné, že bych mohla být těhotná nebo mám tuto variantu vyloučit a nazabývat se tím ? máte s tím některá zkušenost ? Moc děkuju za rady

Kup si test,ale antikoncepce a přerušovaná soulož = 0,001% těhotenství, já brala antikoncepci 7 let a za tu dobu jsem se nijak nechránila i když jsem brala antibiotika a neotěhotněla jsem až po vysazení :-D

  • Citovat
  • Upravit
271
16.6.11 21:21

Ahojky,já nemám žádné zkušenosti s ant.,ale mé zahnizďování vajíčka probíhalo jako chřipka. Bolelo mi celé tělo i s teplotou a vším. :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2374
16.6.11 21:52

Kamarádka otěhotněla přes antikoncepci a má rovnou dvojčata, takže já myslim že možný je všechno :think: A známá má mimčo taky právě z měsíce ATB+HA takže otestuj a uvidíš :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22614
16.6.11 22:03
Pomka píše:
rezinka29 píše:
antibiotika snižují účinky antikoncepce…a otěhotnět můžeš kdykoliv…záleží na tvých plodných dnech…znám několik holek, které otěhotněly hned po menstruaci
Jenže zakladatelka bere HA a měla ke všemu přerušovaný styk. Pravděpodobnost je podle mě nulová :nevim: Navíc ne všechna antibiotika ten účinek ovlivňují. Beru HA několik let a při antibiotikách jsem to nijak neřešila.

Hi, já brala HA, jsem si naprosto jistá, že chybu při braní jsem neudělala, měla jsem přerušovaný sex(to vždy) a otěhotněla jsem stejně :lol: podotýkám, že ATB jsem teda neměla:-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.11 22:37

Mockrát Vám děkuju za odpovědi.. asi si ten testík udělám, abych nad tím už nemyslela a měla pokoj :) snad to dopadne dobře , myslím, že pravděpodobnost otěhotnění je opravdu nízká, ale jak se říká, stát se může vše :) ještě jednou děkuju moc

  • Citovat
  • Upravit
10052
16.6.11 22:50

Pomko moje tři kamarádky taky braly HA tak jak měly, a ted mají v ložnici dětskou postýlku :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7323
17.6.11 04:46
zuzka.mamka píše:
Pomko moje tři kamarádky taky braly HA tak jak měly, a ted mají v ložnici dětskou postýlku :nevim:

Myslím si, že nebraly. Stačí si vzít o nějakou dobu déle a stát se to může. Jinak na někoho „antikoncepce“ nezabírá, ale je to málo pravděpodobné :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1914
17.6.11 07:22
Anonymní píše:
Mockrát Vám děkuju za odpovědi.. asi si ten testík udělám, abych nad tím už nemyslela a měla pokoj :) snad to dopadne dobře , myslím, že pravděpodobnost otěhotnění je opravdu nízká, ale jak se říká, stát se může vše :) ještě jednou děkuju moc

Tak dej vědět jak jsi dopadla, přeju hodně štěstí a ať Ti to vyjde jak si přeješ!!! :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.11 07:24
Pomka píše:
zuzka.mamka píše:
Pomko moje tři kamarádky taky braly HA tak jak měly, a ted mají v ložnici dětskou postýlku :nevim:
Myslím si, že nebraly. Stačí si vzít o nějakou dobu déle a stát se to může. Jinak na někoho „antikoncepce“ nezabírá, ale je to málo pravděpodobné :-)

Asi tak nějak pokud dodržuješ čas a navíc ještě psala, že měla přerušovanou soulož takže to těhotenství zřejmě fakt nebude :-)

  • Citovat
  • Upravit
10120
17.6.11 12:22

Já bych řekla že možnost tu klidně je, antb účinek ovlivňují (moje příbuzná ze stejné situace má roční holčičku) a přerušovaná soulož podle mě zas tak spolehlivá není. Nicméně, v těhotenství moc nevěřím, každopádně test není nic co by ublížilo, takže, jistota je jistota. Uvedené příznaky mohou být určitě náhoda, nicméně pokud bys těhotná byla tak asi není úplně dobré pokračovat v pilulkách. Jak říkám, v tomto případě těhotenství nevěřím, ale malá možnost tu je takže já osobně bych raděj otestovala. To tě pochybností zbaví :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty