Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
No, já bych to nedovolila, ale moje děti by to asi ani nenapadlo.
Muj bracha měl před dvaceti lety vlasy melírované na blond
v podobném věku. A nikoho se neptal. Dneska se za ty fotky hrozně stydí
jen ho nech, však o co jde.
Jestli ho kvůli tomu nebudou moc prudit ve škole, tak bych ho nechala.
Jo. V 8. a 9. třídě už lze vidět fakt ledacos. Výraznější střihy, meliry, i výraznější barvy.. Podívejte se na holky ![]()
Blbé na těchto výraznách barvách je, že nejdřív musíte ty vlasy brutálně odbarvit a pak na to hodit tu barvu (červernou, modrou, zelenou) a hrozně rychle se to vymývá a vypadá to pak vyblitě. na krátkých vlasech cajk ono to rychle odroste…
Tohle jsem nikdy nedovolila, ale ani jsem to zakazovat nemusela, věděli, že by jim to neprošlo ![]()
Dcera cca v tomto věku přišla také s tím, že chce barevné pramínky. No po vysvětlení postupu a že by si totálně zničila své dlouhé pěstěné vlasy, si to rozmyslela. Kdyby s tím přišel syn, kterému je aktuálně 14, tak bych mu to vymluvila taky. U kluků se mi to silně nelíbí…
Psala jsem to v jiné diskuzi. Moje dítě si to obarvilo ve 13 doma v pokoji v noci. Těžko ho pak vezmu strojkem do hola že.
Naučila jsem se respektovat jeho názor. Barevná hlava ho na životě neohrozí, společnost taky nepobouří názorem. Na hlavě to má on, on si to musí případně obhájit. Že se mi to nelíbí. OK. Moje hlava to není. A je to jen barva. Není to pankáč, atd….
Příspěvek upraven 12.10.24 v 10:09
@Monchichik A co by jsi udělala, kdyby přišlo domů s barevnou hlavou? Vzala by jsi ho strojkem? Vyhodila před barák, zabavila kapesné …?
Co to je to “ neprošlo “?
Jinak barva se dá koupit za 100 Kč a nabarvit šokován kamarádka po škole ….
Není lepší s dětmi hledat střední cestu ( je to jejich hlava ), než dávat jasné zákazy? Ptám se.
Příspěvek upraven 12.10.24 v 10:07
@kocourGarfield No to právě u nás by šli do hola
názor respektovat můžu, ale odsud posud a barevná hlava na základce není nic co bych byla ochotná tolerovat…
Dovolit mu to nemusíš, ale on si vlasy může obarvit i sám. A pak co. Vezmeš ho násilím ke kadeřnici aby mu barvu dala dolů nebo ho vezmeš strojkem? Tady je to vždy těžké no. ![]()
Když jde jen o nabarvené vlasy, tak jde o ho…
Energii si šetři na prevenci horších průserů.
@Monchichik OK. Zase je to jen barva. Za 4 týdny je to dole …. Názory, puberta, se dají vyjádřit daleko hůře ![]()
Nechci mu to moc dovolit, ale chtěla jsem se zeptat na něčí jiný názor. Chce to nějakým stylem Dip-dye na červeno? Říká, že je to in.
Příspěvek upraven 12.10.24 v 12:31