Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Pokud byl otec zástupce (jakože byl), měl povinnost platit. Dluh tedy spadá do dědictví, kterého se můžete vzdát a tím pádem nic neplatit.
@Blekota a nevis jak mame postupovat? Kam jit? Exekutor je az z karlovych varu, my z Prahy..soud to resil prazsky..
Je tu někdo kdo se opravdu vyzná v exekucích? Chtěla bych poprosit o radu..
Ve zkratce: Přítel ručil nevlastnímu bratru jako druhý ručitel. První ručitel je přítelova nevlastní matka. Bratr má TP na úřadě, bez práce, není mu co vzít. Matka vyhlásila osobní bankrot už dávno, na tuto exekuci může jít opravdu jen pár korun, má nízké příjmy. Navíc s námi přestali komunikovat.
Přítel si dnes vyžádal u exekutora vyčíslení aktuální výše dluhu, ta je 230 000, zároveň šel za svojí účetní, protože má exekuci na plat. Ta mu ukázala, že exekutor zadal požadavek v lednu na 135 000. Ptám se jakto? Kdo teda zaplatí ten zbytek do 235 tisíc, plus úroky co ještě naskáčou? (cca 25 tisíc ročně) A to pak opravdu exekuci na plat stáhnou a už po příteli nic chtít nebudou?
Samozřejmě jsme kontaktovali znovu exekutora, ale ještě neodpověděl a já bych chtěla znát odpověď hned ![]()
Prosím o zachování anonymu, citlivé téma.
A děkuju.
@Anonymní píše:
Je tu někdo kdo se opravdu vyzná v exekucích? Chtěla bych poprosit o radu..Ve zkratce: Přítel ručil nevlastnímu bratru jako druhý ručitel. První ručitel je přítelova nevlastní matka. Bratr má TP na úřadě, bez práce, není mu co vzít. Matka vyhlásila osobní bankrot už dávno, na tuto exekuci může jít opravdu jen pár korun, má nízké příjmy. Navíc s námi přestali komunikovat.
Přítel si dnes vyžádal u exekutora vyčíslení aktuální výše dluhu, ta je 230 000, zároveň šel za svojí účetní, protože má exekuci na plat. Ta mu ukázala, že exekutor zadal požadavek v lednu na 135 000. Ptám se jakto? Kdo teda zaplatí ten zbytek do 235 tisíc, plus úroky co ještě naskáčou? (cca 25 tisíc ročně) A to pak opravdu exekuci na plat stáhnou a už po příteli nic chtít nebudou?
Samozřejmě jsme kontaktovali znovu exekutora, ale ještě neodpověděl a já bych chtěla znát odpověď hned
Prosím o zachování anonymu, citlivé téma.
A děkuju.
Je pravděpodobné, že pohledávka byla částečně uspokojena v insolvenčním řízení (osobním bankrotu vedeným na majetek prvního ručitele), pokud byla přihlášena, uznána a schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře. Zjišťovala jste to?
Dobrý den, potřebuji poradit ohledně exekuce jsem na RD pobírámměsíčně 3800,– mám doma dvě holky starší už chodí do školky. Dostala jsem se do exekuce svojí vinou ale chtěla jsem se zeptat zda je možnost exekuci pozastavit do září, do září bych s e snažila našetřit a exekuci zaplatit
Provedení exekuce lze odložit za splnění těchto čtyř podmínek: „jestliže se povinný bez své viny (1) ocitl přechodně (2) v takovém postavení, že by neprodlený výkon rozhodnutí mohl mít pro něho nebo pro příslušníky jeho rodiny zvláště nepříznivé následky (3) a oprávněný by nebyl odkladem výkonu rozhodnutí vážně poškozen (4)“, přičemž musí být splněny všechny současně.
Zvažte, zda splňujete podmínky a pokud ano, podejte si návrh. Pokud ne tak docela, zkuste se domluvit přímo se soudním exekutorem.