Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Zalezi taky, jak se k tomu stavi vase dite. Jestli vase dite se nestydi za to, ze misto maminky a tatinka ma dve maminky. Taky jsem vyrustala tak, ze moje mama zila s pritelkyni. Ja se za to nestydela, nemela jsem s tim zadny problem, prijde mi to naprosto v poradku, kazdy clovek je nejaky a ja se preci nebudu stydet za to, ze moje mama je stastna se zenou a ne s muzem. Uz od detstvi jsem nemela problem o tom s kymkoliv a kdykoliv mluvit. Kdyz se me nekdo zeptal, proc nemam tatu, rekla jsem “protoze mam tetu- mami pritelkyni” nikdy me za to nikdo nesikanoval. A kdyz mel nekdo hloupe kecy? Tak jsem mu rekla, ze jeho nazory jsou opravdu omezeny a me vubec nezajimaji. Bylo mi to jedno co si kdo mysli a stejne tak by se k tomu podle me mela postavit vase dcera. Ignorovat nazory druhych a dat jim najevo, ze ona je nad veci a oni jsou ti hlupaci.