Jsou ta játra zkažena?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
70
16.6.22 20:35

jsou ta játra zkažena?

Ahoj, potřebuju rychlou pomoc během vaření. Koupila jsem játra a dala je zamrazit, dnes je vytáhla ale přijde mi že mají zvláštní barvu. Viz foto. Prostě nejsou úplně červená. Něco z toho cítím ale podle toho to nepoznám, já zkrátka nesnáším vůni syrového masa. Co myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70
16.6.22 20:36

Foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
16.6.22 20:49

To je humus jist jatra, sic by byly sebecerstvejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
16.6.22 20:50

Vypadají divně, asi bych je radši nepouzila…ale nemám zkušenost s tím co udělají játra když si je doma zmrazis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2350
16.6.22 20:51

My teda játra kupujeme jednou za čas psům a jsou úplně rudé. Tyhle jsou nějaké světlé. Byly tak i před zmražením?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4085
16.6.22 20:54

Mne pripadnou na pohled jako uplne normalni supermarketovy jatra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
16.6.22 20:55
@Markéta188 píše:
My teda játra kupujeme jednou za čas psům a jsou úplně rudé. Tyhle jsou nějaké světlé. Byly tak i před zmražením?

Presne, leda psum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2370
16.6.22 20:55

Po rozmrazeni byvaji i svetlejsi nez cerstvy kdyz si k nim cuchnu..jsou to proste jatra, ale zkazenost bys asi poznala. Pokud jsi je cerstve zamrazila a ted je mas cerstve rozmrazene, nic jim pravdepodobne nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2370
16.6.22 20:56
@bobulka88 píše:
Mne pripadnou na pohled jako uplne normalni supermarketovy jatra

Mne taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9441
16.6.22 20:58

Játra nemusí být nutně tmavé. Můžou mít i takto světlou barvu.

Nemyslím si, že by to bylo zkažené. Vypadají normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18028
16.6.22 20:59
@Mikca2002 píše:
Ahoj, potřebuju rychlou pomoc během vaření. Koupila jsem játra a dala je zamrazit, dnes je vytáhla ale přijde mi že mají zvláštní barvu. Viz foto. Prostě nejsou úplně červená. Něco z toho cítím ale podle toho to nepoznám, já zkrátka nesnáším vůni syrového masa. Co myslíte?

Podle obrázku ti to nikdo neřekne – ať ti tady napíše kdokoli cokoli, stejně se na to nemůžeš spolehnout.

Klidně mohou být úplně v pořádku – po zmrazení játra vždycky změní barvu, nebývají už pak tmavě červená. Můžeš si hodit korunou … :nevim:

Jediný spolehlivý způsob, jak poznat čerstvost masa a vnitřností, je čichem. Pokud nechceš vyhazovat jídlo zbytečně, budeš se to muset naučit a přestat si hrát na nějaké “nesnáším vůni syrového masa” :roll:. Nejsi malé dítě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6399
16.6.22 21:01

To jsou dle mě drůbeží. Červená jsou vepřová a hovězí. Za mě jsou ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
16.6.22 21:16

Fuj, já bych játra nemrazila a určitě bych toto vyhodila, vždyť to ma hodnotu tak 30 korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
16.6.22 21:22
@BohunkaP píše:
Podle obrázku ti to nikdo neřekne – ať ti tady napíše kdokoli cokoli, stejně se na to nemůžeš spolehnout.

Klidně mohou být úplně v pořádku – po zmrazení játra vždycky změní barvu, nebývají už pak tmavě červená. Můžeš si hodit korunou … :nevim:

Jediný spolehlivý způsob, jak poznat čerstvost masa a vnitřností, je čichem. Pokud nechceš vyhazovat jídlo zbytečně, budeš se to muset naučit a přestat si hrát na nějaké “nesnáším vůni syrového masa” :roll:. Nejsi malé dítě ;)

Díky za důležitou poznámku že nejsem malé dítě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
16.6.22 21:32

Jestli jsou kuřecí, tak mi nepřijdou moc bledé. Zpracovala bych do hned po rozmražení. Jestli byly čerstvé při mražení, nemělo by jim nic být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat