Zdravé obědy do práce

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
800
12.6.22 19:08

Zdravé obědy do práce

Ahoj holky. Nebudu to natahovat, mám obezniho manžela. Vizuelne mi to vůbec nevadí, naopak. Bohužel mu dopadla naprosto příšerně prohlídka. Já tomu moc nerozumim. Má příšerně hodnoty cukru, cholesterolu a viscelárni tuk. Má vysoký krevní tlak. Je na tom zdravotně prý hrozně. A musíme s tím začít něco dělat.
On v práci chodí na obědy, hlavně do fastfoodu, často si to dá i k večeři.
Byl to vždy on, kdo vařil, ale on umí tu typicky českou pořádnou kuchyň. Omáčky s moukou, knedličky, zelí s tunou cukru. Tak bych teď potřebovala převzít otěže já. Určitě to pomůže i dětem. Ja nikdy moc nevarila, ale tohle by mě mohlo naučit. Tak prosím něco lehkého. Případně je tu někdo, kdo to taky takhle ze zdravotnihonduvodu prekopal defacto ze dne na den? Kde mám začít? Doporucite nějakou inspiraci? Mám jít do ketodiety a objednat ty sáčky? Jak ho mám odnaucit pít dzusy a Coly? Po čaji ho páli zaha, z vody je mu těžko. Ráno potřebuje k snídani 6 toastu nebo půl chleba. Ale on by měl to pečivo vynechat. Napadlo mě ze bych mu a vlastně i sobě začala vařit do práce obědy. Poradíte mi nějaké konkrétní potraviny včetně názvu a kde kupujete?
Budu vám moc a moc vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34526
12.6.22 19:18

@Dollorres no jako hlavní bych viděla - je on s dietou srozuměný? chce začít jíst dietně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29709
12.6.22 19:19

No ideál vařit ze základních surovin, nacpat do jídelníčku hodně luštěnin, libové maso, zeleninu. Na nějaké pytlíky apod bych se vykašlala, na polotovary taky, v tom nic zdravého nebude. Chleba nevadí, ať přejde na tmavý, ale záleží co si dává k tomu. Džus ať si klidně dá, ale hodně ředit vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2459
12.6.22 19:24

Noo když to dotáhl tak daleko, tak změna jednoduchá nebude, musí chtít on a snažit se, když ve zdravém stravování uvidí akorát opruz a bude to fuj, nikam se neposunete.
V první řadě bych nakoupila zdravé potraviny s ty nezdravé ani neměla doma. Do práce mu vař, to rozhodně ano, nebo ať si vaří sám tedy, ale zdravě.
Receptů, návodů a videí je na netu dost.
Zdravě žít a jíst nemusí stát ani moc peněz.
S tím pitím to je těžké, mám tom podobně, chutná mi jen sladké pití, ale mě to na postavu neuškodí, spíš naopak. Pro začátek může zkusit třeba colu zero, není to zdravé, ale třeba jen pro začátek na ten přechod. Může zkusit i bublinkovou vodu s nějakym méně sladkým sirupem, pro začátek.
Na snídani mu dej žitný chleba se semínky, nebo podobný fit chleba, je sytý a hutný, není třeba jej tolik a zasytil na dlouho. Ať se normálně objedná na obezitologii, sestra mu sestaví jídelníček a pomůže, poradí. Spočítají mu BMR a doporučí denní energetický příjem. Pro začátek si může stáhnout aplikaci kalorickych tabulek, něco si nastudovat.
Hlavně nedietovat bezmyšlenkovitě a hlavně žádné sáčky s dietou mu dlouhodobě nepomůžou, to je pro baby co jsou líné zdravé vařit, nakupovat a sportovat a potřebují rychle shodit 5 až 10kg, ne pro lidi co mají katastrofální výsledky na preventivce.

Příspěvek upraven 12.06.22 v 19:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375

Neporadím, nemám zkušenost. Ale ketodietu bych rozhodně nezkoušela. Není to nic zdravého. Nedávno na to v jedné přednášce upozorňovala nutriční terapeutka, že to často lidem udělá strašnou paseku v trávení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10899

Ketodieta je horzné a nepříliš zdravé svinstvo.
Pokud jde o džusy a kolu, tak nekupovat domů. Pokud se nechce vodu, tak by si ty džusy mohl třeba výrazně ředit.
Jinak žáha ho po čaji nepálí a těžko po vodě určitě není. To je důsledek jeho zdravotních problémů celkově. jako k snídani šest toustů nebo půlku chlepa, to se na mě nezlob, ale to je regulérní závislost, přežírání se a nechápu, fakt nechápu, že něco takového může zodpovědný rodič ukazovat dětem. A i kdyby si odpustil ty fast foody, tak při tomhle množství to jeho cestu do hrobu stejně extra nezpomalí.
Mimochodem, co na to říká on? To má problém místo fast foodu zajít na normální jídlo.
Jinak teda při tom, co popisuješ, mi nějaké přejití pomalu na klíčky a podobně nepřijde vhodné, nebude mu to chutnat a vzdá to.
Stačil by rozumný přístup a vzdát se obžerství. Protože v jeho případě to už obžerství je, to se na mě nezlob.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8628
12.6.22 19:30

Na tu ketodietu jsou pořád rozporuplné názory, já bych do toho nešla. Nic zdravého v tom nevidím. Jinak určitě je dobrý krok k tomu vařit domácí jídla. Co Břicháč Tom? Ten je takový oblíbený, nechceš se inspirovat v jeho kuchařkách?

Jinak jak mu může být po vodě těžko? Vždyť voda je to nejzákladnější v životě. :kytka: Tady to bude chtít úplně překopat návyky, myšlení.

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60018
12.6.22 19:32

Tak především si musí udělat pořádek on ve své hlavě a chtít změnu. Bez toho je vše marné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
12.6.22 19:35
@Kelsey píše:
Tak především si musí udělat pořádek on ve své hlavě a chtít změnu. Bez toho je vše marné.

přesně tak, a asi začít postupně
@Dollorres ze svíčkové a vepřo knedla asi obratem na klíčky a rukolu nelze přejít, začít by měl tím, že přestane lít litry coly a džusu, pak pokračovat krok po kroku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
12.6.22 19:52

Asi ma žaludek v háji když je mu těžko po vodě ne?? Řekl to dr? Budou to nějak řešit lekama?? A co jste si mysleli, když žijete tak nezdravé :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
12.6.22 19:52
@stinga píše:
@Dollorres no jako hlavní bych viděla - je on s dietou srozuměný? chce začít jíst dietně?

Ano, velmi. Byl z toho rozhozenej, říkal ze ta dr na nej byla tvrdá, ale ze má pravdu. Rikala mu, ze klidně muže zemřít a děti připravit o tátu. A jeho už to taky štve, ze nedokáže vylézt schody na tobogan a na bazene sedí jak pecka radši. Takže on je hodně odhodlnanej, ale nevíme ani jeden, jak to dokážeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10115
12.6.22 19:59
@alialiali píše:
Asi ma žaludek v háji když je mu těžko po vodě ne?? Řekl to dr? Budou to nějak řešit lekama?? A co jste si mysleli, když žijete tak nezdravé :zed:

Zrovna tohle bych chapala. jsem zvykla pit vodu, ale od tehotenstvi (a to uz je par let) mi v nekterych oblastech voda vyslovene prijde hnusna a je mi z ni blbe od zaludku. Jinde ne. A to nejsem i obezni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
12.6.22 20:00
@Sany80s píše:
Ketodieta je horzné a nepříliš zdravé svinstvo.
Pokud jde o džusy a kolu, tak nekupovat domů. Pokud se nechce vodu, tak by si ty džusy mohl třeba výrazně ředit.
Jinak žáha ho po čaji nepálí a těžko po vodě určitě není. To je důsledek jeho zdravotních problémů celkově. jako k snídani šest toustů nebo půlku chlepa, to se na mě nezlob, ale to je regulérní závislost, přežírání se a nechápu, fakt nechápu, že něco takového může zodpovědný rodič ukazovat dětem. A i kdyby si odpustil ty fast foody, tak při tomhle množství to jeho cestu do hrobu stejně extra nezpomalí.
Mimochodem, co na to říká on? To má problém místo fast foodu zajít na normální jídlo.
Jinak teda při tom, co popisuješ, mi nějaké přejití pomalu na klíčky a podobně nepřijde vhodné, nebude mu to chutnat a vzdá to.
Stačil by rozumný přístup a vzdát se obžerství. Protože v jeho případě to už obžerství je, to se na mě nezlob.

On si to uvědomuje, ale probrala ho až ta prohlídka. S tema fastofoodama je to závislost. Je mu to hrozne moc chutná. Má z toho požitek. Sám mi tvrdí, že je to jak droga. Hlavně McD. Proto si radši v práci objedna tohle, než aby šel do kantyny na běžný menicko.
Teď by s tím chtěl něco udělat, protože vidí jak ho to omezuje. Že s nama nechodí ven ani na výlety, kde je potřeba něco ujít. Já myslela, že mu to vyhovuje, že jezdím s dětmi sama, ale ono ne. On se jen cítí trapně, že to neujde, neudejchá. Jen to nechtěl přiznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21151
12.6.22 20:01

Vynechat měsíc sladké pití. začít obědy v restauraci. další měsíce vybírat lehčí jídla. u chlapů to jde většinou samo. víc pohybu.to je plán na první rok a pak bych řešila dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
12.6.22 20:01
@bjetuschka píše:
Na tu ketodietu jsou pořád rozporuplné názory, já bych do toho nešla. Nic zdravého v tom nevidím. Jinak určitě je dobrý krok k tomu vařit domácí jídla. Co Břicháč Tom? Ten je takový oblíbený, nechceš se inspirovat v jeho kuchařkách?

Jinak jak mu může být po vodě těžko? Vždyť voda je to nejzákladnější v životě. :kytka: Tady to bude chtít úplně překopat návyky, myšlení.

Držím palce.

Děkuju za tip, toho neznám. Ale kouknu na to. Snad to nebudou moc slozite recepty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat