Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Martina84
Takhle brzy?? Takže se nemusím bát a nemusím to nějak řešit?? Děkuji ![]()
U doktora vše ok? Zeptej se ho na to, ale já měla takto poslíčky.
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím vás jdu za vámi pro radu. Jsem ve 28tt a občas se mi stává buď že mi šíleně tvrdne břicho nebo že v něm mám najednou takovej velkej tlak, nevím jak bych to popsala ale je to docela nepříjemný. Takovej strašně divnej pocit a tlak jak kdyby mě pomalu nafukovali nebo já prostě nevím jak to popsat
Vůbec nevím co to může znamenat? Občas se mi to stává třeba 4× za denděkuji za rady snad mi porozumíte…
A co magnézium? Lékař nenapsal? mně tvrdne břicho právě bez užití magnézia..jakmile.ho podám tak je klid..
@Mediula píše:
@Skaiqy
To je pravda, magnezko mi pomáhalo.
Magnezko je super, akorát mi doktorka napsala 3baleni a nevím co a nima, páč jsem 29tt a smí se užívat jen do 36.tt snad
a já se tu v těch sáčcích můžu klidně i koupat
![]()
To vypadá jako klasické tvrdnutí dělohy. To nic, je to normální. Mně to trápilo mnohem dřív a celé dny.
Až budeš příště na kontrole, tak se zmiň, ale doktor ti maximálně doporučí magnésium, pokud čípek bude normální. Jinak myslím, že poslíčci jsou takové falešné, nepravidelné kontrakce. V prvním těhotenství jsem to neznala, u druhého jsem si sama byla nejistá, jestli to jsou nebo nejsou kontrakce a zda se nerozjíždí porod. ![]()
@Skaiqy Však hořčík můžeš brát i normálně. Nebo ho věnuj rodičům/prarodičům, je dobrý na křeče i únavu, pomáhá vstřebávání vitamínů, když vodou s magnéskem zapiješ třeba vitamíny v tabletách. ![]()
@Petule030 píše:
@Skaiqy Však hořčík můžeš brát i normálně. Nebo ho věnuj rodičům/prarodičům, je dobrý na křeče i únavu, pomáhá vstřebávání vitamínů, když vodou s magnéskem zapiješ třeba vitamíny v tabletách.
S tim kombinováním musím být opatrná, mám Crohna a musím vždy užívat jen na doporučení lékaře, navíc teď mi lékárnice reklamy, že se nesmí pít hořčík spolu třeba s železem kvůli vstřebávání..ale muž je sportovec tak může užívat místo mě
ale to víš, že si sem tam dám ![]()
Aha, s vitamíny teda opatrně, ale neměla bych strach, že bys musela hořčík vyhazovat. ![]()
Dobrý den, prosím vás jdu za vámi pro radu. Jsem ve 28tt a občas se mi stává buď že mi šíleně tvrdne břicho nebo že v něm mám najednou takovej velkej tlak, nevím jak bych to popsala ale je to docela nepříjemný. Takovej strašně divnej pocit a tlak jak kdyby mě pomalu nafukovali nebo já prostě nevím jak to popsat
děkuji za rady snad mi porozumíte… 
Vůbec nevím co to může znamenat? Občas se mi to stává třeba 4× za den