Kam se vytratila tolerantnost lidí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 15:39
Kde se vytratila tolerantnost lidi?

Ahoj, prosím, toto téma je k zamyšlení. Poslední dobou mi čím dál více přijde, že lidi k sobě neumí být tolerantní a ke všemu se staví co je víc než já?? Přivedlo mě na to několik situací z poslední doby. Vše jsou to víceméně prkotinky. Anonym použiju z důvodu toho, že se některé situace dotýkají mé rodiny. Dneska mě třeba dostalo, když jsme byli u mých rodičů já plus dvě děti (5 a 8 let), má sestra (4 roky a maličké dvouměsíční miminko), můj děda (80 let) a mí rodiče. Naši bydlí na stejném místě již 30 let, v paneláku. Nedávno se nastěhovali pod ně mladí bezdětní manželé. Pokaždé když tam jsme na návštěvě (tzn. 1× týdne dopoledne, cca 1,5 hodiny), děcka si poklidně hrají na zemi, případně koukají na TV. Pravidelně na nás sousedi mlátí do topení. Dnes paní sousedka došla si stěžovat přímo, že děti dělají hluk a ona to slyší v obýváku - má ho tam kde naši. A děti byly na druhé straně bytu v místnosti s kobercem a hrály si na zemi. Miminko chvíli před tím pár minutek plakalo, protože mělo hlad. Sousedka okamžitě mlátila na topení a pak tedy přišla. Zkrátím to. Místo slušné debaty, nazvalou mou sestru k. ávou a mého dědu pi.ou /zrovna odcházel/. Další situace se stala mne v týdnu, kdy jsem stála frontu na jídlo u vietnamců a natvrdo si přede mně stoupla paní v důchodovém věku a prostě se předběhla. Jako to opravdu neměla o minutku víc času aby si stoupla na konec řady jako všichni příchozí? Další co mě zaujalo - je jedna zdejší diskuze, kde maminka zjistila dle fotek, že všechny děti ve školce plakaly, když tam byl mikuláš ve středu, že sice na dítěti žádné trauma nepozoruje, ale plakalo taktéž, tak jestli to nemá řešit ve školce…

Tak si říkám, kam ten svět spěje, za chvíli budeme jen plní nenávisti vůči druhým, budeme všechny udávat a na vše nadávat…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nicky B
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 08.12.18 15:48

A to počkej v obchoďáku před vánoci, to je teprve tolerance a ohleduplnost !

Nicky B
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 08.12.18 15:54

Jinak rozumím to, svět je stále více sebestředný. I děti jsou místy vychováváni tak, že oni jsou středem světa a záleží jen jejich názoru, a pak je samozřejmě taková i společnost…

Ale říká se, že na co zaměříš pozornost, to roste. Pokud si budeš všímat, jak jsou lidé neohleduplní a zlí, uvidíš okolo sebe čím dál více příkladů… Pokud se zaměříš na tu dobrou stránku, uvidíš zase více dobra v lidech. Usměj se na někoho hezky v obchodě, a uvidíš, že on ti to vrátí a svět bude hned lepší :) Viděla jsi aktivitu Ježíškova vnoučata, nebo strom splněných přání pro děti, seniory v domovech?

Já jsem vždy o to více dojatá, když v předvánočním shonu, kdy nevraživost lidí dosahuje vrcholu, někdo udělá „dobrý skutek“- třeba tě pustí vyjet autem z výjezdu parkoviště, byť ho to v koloně stojí jeho vlastní čas. Zase si pak toho o to více vážím :)

Sousedku neřeš, to snad není hodné ani komentování. Chápu, že tě to mrzí, ale pokud narazíš na blbce, neuděláš nic. Nepřipouštět si to.

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 08.12.18 15:55

První dva pripady: obě ženské jsou nevychované buranky a rychle bych je srovnala. Maminka ve školce: nedivím se jí, to přece nemá s tolerantností nic společného. Snad se může slušně zeptat na vlastní dítě. Nevychovaní a protivni lidé tu bohužel byli a budou. Tolerantnost se aspoň z mého pohledu nevytraci, naopak.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 08.12.18 16:05

Jo, je to normální. Dřív mi to nikdy tolik nepřišlo, ale co jsem těhotná, tak to víc vnímám. Jsem v osmém měsíci, za celou dobu mě nikdo nepustil v MHD sednout, kolikrát do mě někdo vrazí a ani se neomluví, když si někde otevírám dveře tak se mi do nich někdo běžně nacpe. A obzvlášť hnusný případ hyenismu jsem viděla nedávno v Liberci v Tescu ve Fóru. U samoobslužné pokladny byla paní na vozíčku a před sebou měla krabici džusu, jen tu jednu pitomou krabici džusu, to byl celý její nákup. Nemohla si jí ale koupit, protože z vozíčku nedosáhla na obrazovku té kasy. O dva metry dál stál zaměstnanec Tesca, který měl zřejmě na starosti ty kasy. Později přešel přímo kolem té paní aniž by jí pomohl nebo jí alespoň oslovil, aby u vedlejší pokladny vyhodil zapomenutou účtenku co zůstala na váze a zase se vrátil na svojí pozorovatelnu, potom se chvíli vykecával s kolegou. My šli paní po zaplacení našeho nákupu pomoct, zatímco ten šmejd tam pořád jen stál a koukal. Pomoct té paní by mu zabralo 3 minuty kdy by nemohl jen stát a koukat do blba. :?

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1559 příspěvků 08.12.18 16:12
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím, toto téma je k zamyšlení. Poslední dobou mi čím dál více přijde, že lidi k sobě neumí být tolerantní a ke všemu se staví co je víc než já?? Přivedlo mě na to několik situací z poslední doby. Vše jsou to víceméně prkotinky. Anonym použiju z důvodu toho, že se některé situace dotýkají mé rodiny. Dneska mě třeba dostalo, když jsme byli u mých rodičů já plus dvě děti (5 a 8 let), má sestra (4 roky a maličké dvouměsíční miminko), můj děda (80 let) a mí rodiče. Naši bydlí na stejném místě již 30 let, v paneláku. Nedávno se nastěhovali pod ně mladí bezdětní manželé. Pokaždé když tam jsme na návštěvě (tzn. 1× týdne dopoledne, cca 1,5 hodiny), děcka si poklidně hrají na zemi, případně koukají na TV. Pravidelně na nás sousedi mlátí do topení. Dnes paní sousedka došla si stěžovat přímo, že děti dělají hluk a ona to slyší v obýváku - má ho tam kde naši. A děti byly na druhé straně bytu v místnosti s kobercem a hrály si na zemi. Miminko chvíli před tím pár minutek plakalo, protože mělo hlad. Sousedka okamžitě mlátila na topení a pak tedy přišla. Zkrátím to. Místo slušné debaty, nazvalou mou sestru k. ávou a mého dědu pi.ou /zrovna odcházel/. Další situace se stala mne v týdnu, kdy jsem stála frontu na jídlo u vietnamců a natvrdo si přede mně stoupla paní v důchodovém věku a prostě se předběhla. Jako to opravdu neměla o minutku víc času aby si stoupla na konec řady jako všichni příchozí? Další co mě zaujalo - je jedna zdejší diskuze, kde maminka zjistila dle fotek, že všechny děti ve školce plakaly, když tam byl mikuláš ve středu, že sice na dítěti žádné trauma nepozoruje, ale plakalo taktéž, tak jestli to nemá řešit ve školce…Tak si říkám, kam ten svět spěje, za chvíli budeme jen plní nenávisti vůči druhým, budeme všechny udávat a na vše nadávat…

K redukci Obyvatelstva je třeba pandemie, nebo valka. A ke vzniku války je potřeba nas/at lidi… A to skrze média probíhá denně… Blíží se to.

tulipán
Závislačka 3351 příspěvků 08.12.18 16:13

Sousedka me a meho brachu mlacenim do topeni terorizovala cele detstvi. Dokonce jsem musela od 8 hodin chodit po spickach, protoze strasne dupu (to neni vtip), jinak delala peklo. Mozna fatk dupu, ja nevim, ale prijde mi to na hlavu.

Jinak maminka s ditetem ve skolce mi prijde v norme starostlive maminky. Pokud jsou decka na fotkach vsechny urvane, tak by me take zajimalo, jak maji velke hrichy, ze jsou z toho na nervy :mrgreen: . U nas deti uplakane vsechny nebyly, strasilo se v norme pro trilete deti, byly vazne, ale ne vydesene nebo litostive. Vsechny vedely, ze cert je pani reditelka a Mikulas jeden tatinek, ktery tepe jen to svoje dite (fakt je to zlobivka :P ).

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 08.12.18 16:27

Sousedka bude asi stará mrzutá paní. Ale upřímně nechápu, proč tvoje sestra nechá „pár minut“ brečet hlady dvouměsíční miminko?? 8o :? ženskou jsi měla poslat na konec řady.
A mamince se nedivím, chtěla názor. Osobně by se mi nelíbilo, kdyby ve školce chodili čerti a děti to nesly takto špatně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 16:33

@jenny.fields sousedka je mladá bezdětná čerstvě vdaná, sestra nechala plakat miminko jen tak dlouho dokud dokud se nepodařilo jeho prisati-miminko s tím má problém. Maminka skolkoveho dítěte, tedy pokud jsem to pochopila správně, si chtěla jít stěžovat. Pokud ne, tímto se ji omlouvám. Ale co se dělo na Mikuláše ji mělo zajímat v den konání a ne 3 dny po. Já se taky ptala ve školce, ale v den kdy ho měli, a to jak syna tak učitelky.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 08.12.18 16:38
@Anonymní píše:
@jenny.fields sousedka je mladá bezdětná čerstvě vdaná, sestra nechala plakat miminko jen tak dlouho dokud dokud se nepodařilo jeho prisati-miminko s tím má problém. Maminka skolkoveho dítěte, tedy pokud jsem to pochopila správně, si chtěla jít stěžovat. Pokud ne, tímto se ji omlouvám. Ale co se dělo na Mikuláše ji mělo zajímat v den konání a ne 3 dny po. Já se taky ptala ve školce, ale v den kdy ho měli, a to jak syna tak učitelky.

No tak je to mladá mrzutá. Šli jste si někdy poslechnout, jak je to k ní slyšet?
Nechtěla si stěžovat, ptala se, jestli by to někdo řešil. že se něco dělo, zjistila z fotek.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1559 příspěvků 08.12.18 16:44

To jsou ty neduhy paneláku… :think: debilní sousedi. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 16:45
@jenny.fields píše:
No tak je to mladá mrzutá. Šli jste si někdy poslechnout, jak je to k ní slyšet?
Nechtěla si stěžovat, ptala se, jestli by to někdo řešil. že se něco dělo, zjistila z fotek.

Co si k sousedce mám jít poslechnout? To jak děti sedí na koberci a hrají si? Bydlí v paneláku, tam opravdu v sobotu v 10 hodin úplně ticho nebude…a i kdyby opravňuje ji to k sprostému titulováni druhých?

Nicméně nechtěla jsem zde rozebírat jednotlivé situace, ale ukázat na to, jak čím dal víc lidi netoleruje ostatní a mysli jen sám na sebe.

Uživatel je onlineJar Jar
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 08.12.18 16:51

Co si pamatuju, tak je to pořád stejné. I ta předbíhající paní se mi vybavila, jen o pár desítek let dříve :-) A na netoleranci, nenávisti a závisti byly před lety založeny celé státy, teď už naštěstí jen programy jednotlivých politických stran, takže v tomto bodě bych dokonce řekla, že se to zlepšilo :-)

Monchichik
Kelišová 5407 příspěvků 08.12.18 16:52

@Serpentini No jak se znám, tak bych na něj zavolala a upozornila ho na to, že má jít paní pomoct.

malákráličice
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 08.12.18 17:00

@Jar Jar I ty protivne sousedky existuji uz stovky let. :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >