Kdy dítě lépe zvládne změnu pokoje?

2344
29.2.16 15:17

Kdy dítě lépe zvládne změnu pokoje?

Je pro dítě lepší, když ho nechám v malém pokojíčku a až bude mít sourozence, přesuneme je oba do většího pokoje? Nebo mám dát syna (rok a čtvrt) rovnou do velkého pokojíčku a pak mu tam šouspnout sourozence? Možná by lépe snášel, že by se stěhovali oba, než mu do pokoje přidat sourozence, ne? Je to pro něj lepší stěhovat se v roce a čtvrt nebo třeba ve třech letech s ním už bude domluva a nalákám ho na nový pokojíček a to, že si ho může zařídit podle sebe? Nešprajcne se mi spíš v těch třech letech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13075
29.2.16 15:20

Tak to asi záleží na dítěti, ne? Mému synovi by to bylo absolutně buřt :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
29.2.16 15:23

Je mozny, ze nebude chtit byt ani v malem ani ve velkem. Takze se sprajcem pocitej klido i ted. Jinak mi to prijde fuk, ale asi bych dala prvne do maleho. Teda ja ne, my mame dite nasomrovane v loznici a starsi ma pokojik teprv od 5 let. :) :) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
3250
29.2.16 15:23

No kdybych to hodnotila podle mého, tak myslím že změna pokoje - velký/malý, mu bude šumák. když bude mít svoje hračky. takže změna bydlení sourozence bude velká tak jako tak. ale nejsem zastánce několik změn dohromady. takže já bych změnila pokoj a pak tam přidala sourozence. a až přijde sourozenec, nalákala bych ho na větší postel, nové povlečení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
29.2.16 15:24

Já bych to tak nehrotila, přestěhovala bych ho hned… Na nového sourozence si tak jako tak bude muset zvyknout nehledě na to, jestli s ním bude v pokoji nebo ne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
29.2.16 15:30

@brko naši mají pokojík odmala, ale v ložnici spí ještě oba :lol:

Já spíš nechápu tu otázku. Děti se spíš šprajcnou, když jde o spaní v pokojíčku. Než aby řešily, že mají nový pokojík. A pak za rok zase nový pokojík. Z toho mají spíš radost, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
29.2.16 15:35

My přestěhovali staršího do pokojíčku v 6 měsících, když mu bylo asi 2,5 šoupli jsme mu tam 9 m sourozence a pohoda, naopak si myslím, že byl rád, že tam má parťáka. Ale dost to záleží na dítěti, těžko to dopředu odhadneš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4480
29.2.16 16:02
@koala123 píše:
Je pro dítě lepší, když ho nechám v malém pokojíčku a až bude mít sourozence, přesuneme je oba do většího pokoje? Nebo mám dát syna (rok a čtvrt) rovnou do velkého pokojíčku a pak mu tam šouspnout sourozence? Možná by lépe snášel, že by se stěhovali oba, než mu do pokoje přidat sourozence, ne? Je to pro něj lepší stěhovat se v roce a čtvrt nebo třeba ve třech letech s ním už bude domluva a nalákám ho na nový pokojíček a to, že si ho může zařídit podle sebe? Nešprajcne se mi spíš v těch třech letech?

my jsme ted stěhovali dětičky (dceru 8 z malého pokojíčku) do většího pokojíčku oba…dotet syn 2,5 roku byl s námi v ložnici. Šel do pokojíčku se sestřičkou (holka měla svůj pokojík také kolem třetího roku) a byli oba nadšení. Odvezli jsme je k babičce a když jsme je přivezli měli pokojíček připravený ve velkém pokoji a byli oba nadšený. A zatím není problém…občas v polospánku malý volá na maminku, že chce aby se s ním pomazlila, stačí když přijdu pohladím, dám mu napít a spinká dál :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
29.2.16 18:32

@jaja1810 To jsi mě uklidnila. Taťka mě taky říkal, že dítě z toho bude mít spíš zážitek a radost. Bude tam moc mít stolek, vejdou se tam hračky a hry. Můžu ho nalákat, že si třeba pomalujeme stěny nebo si něco vybere, asi to tedy necháme, až se s ním půjde domluvit :D. Nebo to uděláme jako vy, že se pokojíček předělá, až budou u babičky a bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4480
1.3.16 20:22

@koala123 přeji Vám, at to proběhne hladce. ;) Jako u nás :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu