Vrozená citlivost člověka nebo výchova

27949
29.2.16 14:18

Vrozená citlivost člověka nebo výchova

Včera večer dcera 4,5r pozdě večeřela a manžel pak řekl, že ted s ní musí zůstat vzhůru, prototže nebude moci jít spát - tak jsem se ptala udiveně proč a dostalo se mi vysvětlení, že „s plným břichem se špatně usíná“. V manželově rodině je x takovýchot různých „výmyslů“ které jim ovliňují život. U nás v rodině se naopak nikdy nic takového neřešilo. On tvrdí, že jsem zaujatá a já tvrdím, že oni mají kvůli tomu zbytečně komplikované žití, protože se pořád na něco takového ohlížejí. Že banán je hladové jídlo…že po jablku je hlad, že mléko zahleňuje, že když nenosí šálu, tak bude mít průdušky, že když je úplněk tak se blbě spí, celá jeho rodina nesnáší změny času, na dovolené nechodí na záchod…Prostě spousta takovýchto „lidových moudrostí“ nebo různě odnikud převzatých „chytrých rad“.
Já si myslím, že to je hrozně o výchově - my jsme se nikdy doma nesledovali, jestli blbě spíme při úplňku, nebo jestli po banánu máme hlad za hodinu nebo za dvě - ted mě nic takovýho netrápí a klidně můžu jít spát najedená a nenapadne mě dopředu, že se mi bude blbě usínat…
Začínám mi to dost lézt krkem, tedka to vlastně hučí už do dětí…takže starší dcera si už pokaždé dává ponožky na topení, protože v botech se vždycky ponožky zpotí (říká tchýně)…prostě x-takových nesmyslů.
Myslíte si, že někteří lidi jsou prostě citlivější nebo je to ovlivněné hlavou a výchovou - to že se to doma pořád omílá, tak tomu budu věřit???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12127
29.2.16 14:24

Myslim, ze oboje a jsem rada, ze se s partnerem nezabyvame hovadinama tohodle typu. I kdyz samozrejme dbame na zdravi dcery atd. Kolikrat prijdu a rikam " jsem blbe spala" a nekdo se ozve " no joooo to vis pozitri bude uplnek " takovyhle ho.vna :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
29.2.16 14:24

@acimedaca Každý je jiný, ale podle mě je to z velké části ovlivněné výchovou. Manžel má taky takové naučené věci z rodiny a občas z toho lezu po zdi. Jeho matka byla generál, takže jakmile ode mě cítí sebemenší náznak nátlaku, zašprajcne se a je i docela protivný a křivdí mi. Blbý je, že ty chlapi si neradi do ničeho nechají kecat, takže si nemá cenu si s tím dělat hlavu, to by jsi se zbláznila. On ti pak řekne, že jsi hysterka a musí být po tvém :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
29.2.16 14:25

Btw verim, ze je nekdo citlivy na tezka jidla nebo zmenu pocasi atd. U vas to manzel u deti z velke casti asi vyvolava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
29.2.16 14:26

@acimedaca Tak někteří lidé asi opravdu budou citlivější. Naše dcera (14m) při úplňku také špatně spí, po ovoci může být hlad dříve, vzhledem k tomu, že to jsou v podstatě rychlé cukry, holý krk v zimě může pomoci nachlazení atd., ale že by to bylo nějaké pravidlo? O tom dost pochybuju… O ponožkách na topení slyším prvně :think: Určitě v tom bude hrát roli fakt, že se to stále řiká jako nějaké nezvratné pravidlo…i kdyby na tom něco pravdy bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
29.2.16 14:27

Já třeba nesnáším, že manžel pořád chodí bos. Já si jednou nevezmu papuče a mám rýmu. Ale on má nohy teplé. Štve mě to, že chci, aby děti nosily doma botky (máme studené podlahy), ale jak jim to vysvětlit, když tatínek věčně lítá boj. Nebo se v zimě svlíkne do půl těla, že je mu vedro. Ale co nadělám, každý to má jinak, no :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
29.2.16 14:32

Můžu se zeptat jaký mají smysl ty ponožky na topení? :think:
Jinak, jestli má tyhle poučky několikrát denně, tak by mi asi hráblo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.16 14:34

Já to vidím tak, že tvůj chlap je neurotik, je to naučené. naštěstí se z větší části kravinama nezabývám, ale nicméně, třeba syn přechodil angínu, natekly mu uzliny do obřích rozměrů a nechtěly splasknout asi půl roku.nebo ta podlaha je nebezpečná-malý chodil bos a měl zánět ledvin, já chodím boso 1 den a cítím močák. jenže nic se nemá přehánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
29.2.16 14:38

Já si myslím, že něco je opravdu vyvolávání a něco tedy zbytečná pověrčivost a přecitlivělost… třeba s tím úplňkem, chtě nechtě Měsíc prostě na planetu působí, takže i na nás..denní tlak, noční tlak (odliv, příliv), ale rozhodně ne na každýho, někteří si to pak mohou vsugerovat také… ale ty ponožky, to je tedy hovadina.. :D Ono všechno je o mysli, v co člověk věří, to se skutečně dříve nebo později stane, a buď z toho daného důvodu (šála a průdušky) anebo si do domyslí právě k nějaké pověře. Asi bych se nehádala, ale snažila se to dětem vysvětlit i ze svého pohledu, říct jim, že tatínek tomu třeba věří, ale můj pohled je takový a takový. Každý přeci má právo říct si svůj názor..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27949
29.2.16 14:39

@SKgirl a to jsi vypozorovala sama, že dcera při úplnku blbě spí? při každém úplňku? ty na to netrpíš, nebo manžel?
já chápu, že po ovoci může být hlad dřív z jeho podstaty, ale tak prostě budu mít hlad, tak si vezmu něco dalšího…ale nepotřebuju dopředu sýčkovat, že jablko je hladové jídlo…

mě to přijde jako takový nějaký „berličky“ když se jim nedaří, nebo se „bojí“ vzít si větší svačinu, nebo já nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2043
29.2.16 14:39
@koala123 píše:
Já třeba nesnáším, že manžel pořád chodí bos. Já si jednou nevezmu papuče a mám rýmu. Ale on má nohy teplé. Štve mě to, že chci, aby děti nosily doma botky (máme studené podlahy), ale jak jim to vysvětlit, když tatínek věčně lítá boj. Nebo se v zimě svlíkne do půl těla, že je mu vedro. Ale co nadělám, každý to má jinak, no :mrgreen:

Tak teď jsi popsala situaci u nás. S tím rozdílem, že manžel tu furt lítá jen v trenkách, je mu neustále horko, malá se pořád vyslíká, protože tatínek je taky polonahý :zed: :zed:.Moje nervy :mrgreen:.Ale u něj to není vůbec zvyk z domu, nadává mu za to i tchýně. Když už se fakt rozčílím, tak se vydrží tak 2 dny oblékat a třetí den zas jen trencle :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
29.2.16 14:41

Nevím, taky jsem z těch, co úplněk nesledují, šálu neřeším, jídlo na noc taky ne, a vždycky všechno v pohodě :) poslouchat to pořá doma, taky by mě to štvalo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27949
29.2.16 14:41
@radkka píše:
Můžu se zeptat jaký mají smysl ty ponožky na topení? :think:
Jinak, jestli má tyhle poučky několikrát denně, tak by mi asi hráblo.

já si myslím, že tchýni se potí nohy v botech, protože nosí dvoje ponožky, aby jí nebylo zima - takže si ty ponožky po tom co přijde domů sundá, a dá si je uschnout - jenže to prezentuje před vnučkou tak, že když chodíš v botech, tak se ti potí nohy a pokaždý je potřeba si potom usušit ponožky :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
29.2.16 14:42

Určitě jsou lidi, co po pozdní večeři blbě spí. Nebo při úplňku. Nebo se jim v botách potí nohy (i když pořád nechápu ponožky na topení, my dáváme zpocené ponožky do prádla). Ale dělat z toho všeobecné pravidlo platící na všechny? Můj syn třeba blbě spí, když jí večer sladké. No ale budu já si kvůli tomu odpírat svou večerní dávku lentilek? Ani omylem :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.16 14:43
@luca241 píše:
Tak teď jsi popsala situaci u nás. S tím rozdílem, že manžel tu furt lítá jen v trenkách, je mu neustále horko, malá se pořád vyslíká, protože tatínek je taky polonahý :zed: :zed:.Moje nervy :mrgreen:.Ale u něj to není vůbec zvyk z domu, nadává mu za to i tchýně. Když už se fakt rozčílím, tak se vydrží tak 2 dny oblékat a třetí den zas jen trencle :cert: :mrgreen:

proč nesnížíš vytápění, když je mu takové horko, nebo at si nechá tričko a tenké kalhoty, když malá opakuje. můj chlap lítá v trenkách tež, jenže mi tu máme max 21,někdy i dost méně, pak řve ku… tu je zima, ale ani náhodou se neobleče. děcka nikdy toto neopakovaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama