Kdy zařadit lepek a mezi příkrmy?

15
25.9.21 21:01

Kdy zařadit lepek mezi příkrmy?

Hezký den všem 🙂
Ráda bych se na Vás obrátila s dotazem, kdy je vhodné zařazovat lepek do stravy? Konkrétně se mi jedná například o oves. Narazila jsem v obchodě na ovesný jogurt od značky GreenDay, který by dcera mohla (má speciální dietu - laktózu a galaktózu nesmí). Má 6 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6144
25.9.21 21:12

Já zařazovala lepek kuskusem cca 6mesic. Začali jsme přikrmovat 4,5m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9375
25.9.21 21:32
@terezaanna píše:
Hezký den všem 🙂
Ráda bych se na Vás obrátila s dotazem, kdy je vhodné zařazovat lepek do stravy? Konkrétně se mi jedná například o oves. Narazila jsem v obchodě na ovesný jogurt od značky GreenDay, který by dcera mohla (má speciální dietu - laktózu a galaktózu nesmí). Má 6 měsíců.

Oves bych klidně dala. Dívám se na ten jogurt, jsou v tom i jiné složky kromě ovsa, ty miminku nebudou vadit, to máte zavedené? Abys nezkoušela víc nových složek najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
25.9.21 21:39

Tak než nějaký pseudo jogurt, je lepší možná udělat obyčejnou obranou kaši. Klidně instantní nebo uvařit a promixovat. A ochutnat nějakým ovocem.
Jinak lepek svému nejmladšímu jsem dávala od 6.m. Pry podle nejnovějších poznatků je nějaké to “okno”, kdy nové potraviny minimálně alergizuji.
Pokud má tvoje malá speciální výživu, mel by to jasne rict její lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33352
25.9.21 21:55

Jo, nejlepší je kolem sesteho mesice a kojit jeste v te dobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
25.9.21 21:59

Jestli vám jde o zařazení lepku do stravy, tak oves je zrovna bezlepková obilovina. V ovesném jogurtu od Green day je stopro nekontaminový oves lepkem. Jinak tenhle nejogurt v natural variantě bych klidně půlroční dala. Je navíc probiotický a obohacený vitamínem D a vápníkem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1574
26.9.21 00:34

Lepek jsem zařadila malé od ukončeného 6 M, čím dříve tím lépe za mě, máme to tak i s jinými alergenemy, zkoušíme.
Nejlépe v podobě nějaké kaše či těstovin. U BLW nejlepší testoviny vrtulky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14867
30.9.21 18:12

U nás se začínalo s lepkem během 7.mesice formou těstovin v přikrmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 13:24

Nám pediatr řekl ze mimčo musí mít lepek do 6 měsíců jinak má pak v budoucnu větší náchylnost na alergii na lepek. Ale my začínali s příkrmy od 4 měsíce:)

• Citovat
  • Nahlásit
10
16.10.21 21:24

Nam taky pediatricka rikala, ze idealne kolem toho 6.mesice.
Ale začínali jsme myslim se spaldovou kasi. Ta pry ma byt “šetrnější”, kdyz se zacina s lepkem :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33352
16.10.21 22:05
@Japulina píše:
Nam taky pediatricka rikala, ze idealne kolem toho 6.mesice.
Ale začínali jsme myslim se spaldovou kasi. Ta pry ma byt “šetrnější”, kdyz se zacina s lepkem :wink:

Tak ovšem spalda obsahuje vic lepku nez bezna pšenice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
včera v 13:31
@Vok
@Vok píše:
Tak ovšem spalda obsahuje vic lepku nez bezna pšenice.

To ano. Ale nam rikala doktorka, ze ma kvalitnější lepek prave. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat