Kojení a dokrmovani UM prosím o radu

30.10.19 13:38

Kojení a dokrmovani UM prosím o radu

Zdravím maminky,
jsem matka prvorodicka a syn má teď 6 týdnu a do úterý jsem plně kojila. Bohužel v pondělí večer mě bolelo prso a měla jsem zimnice a teploty, do toho ještě psychické problémy. Dělala jsem zabaly na prsa a podařilo se to rozehnat. Jenže bohužel od té doby mě přijde, že nemám žádné mlíčko. Dávala jsem tedy z obou prsou a i tak syn plakal. Zkusila jsem mléko odstrikat ale podařilo se mi odstrikat ani ne 20. Dala jsem synovi UM a on vypil 120. Musel mít hlad, myslíte že jsem mohla o mléko přijít? Může se kojení ještě obnovit? Dávám mu prozatím prvně obě prsa a az pak dokrm UM. A po kojila hodinách krmit umělým mlékem? Děkuji moc za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.10.19 13:44

Nemohl by to být růstový spurt? Zkus si vyhledat, možná se to jen nešťastně sešlo - zánět a na to spurt, tedy výrazně vyšší potřeba mléka u miminka. Osobně bych zkusila vydržet 3, 4 dny bez dokrmování, tvorba mléka by se měla srovnat a přizpůsobit poptávce a bude zase dost - pokud ne, pak je asi čas na dokrm. Přikládat častěji, nechat pít dle potřeby a zkusit zachovat klid. K odstříkání, já syna výhradně kojila do 10 měsíců, sem tam jsem odsávačku použila, když někdo na chvíli hlídal - a cim dále od sestinedeli, tím méně jsem odstrikala, stimulace miminkem je holt spolehlivější. Hlavně žádnou paniku, příroda je chytrá :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6471
30.10.19 14:12

Právě ti končí šestinedělí a tvorba mléka se ustaluje jen aby pokryla potřebu miminka. Doteď byla dána hormonálně. Většina dětí to nese nelibě, protože už jim to tak rychle neteče a musí se snažit. Pokud teď začneš dokrmovat, tak se ti bude mléka dělat méně a k plnému kojení se vrátíš těžko. Přikládwj často, klidně každou hodinu a uvidíš, že za pár dní bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 19:28

Mně se vždycky líbí ty komentáře typu - vydržet. Ono se pláč hladového miminka dá vydržet možná hodinu, dvě…ale kdo to vydrží 4 dny, toho tedy obdivuji, protože já si s malým zažila v tomto období podobné (tedy náš prcek se neuměl přisát) a řekla bych, že každá soucitná maminka by dala dokrm jen aby chudák nehladověl ( a valila bych odstříkávat, tím se mi mléko perfektně rozjelo…ale já teda neměla zánět). Jinak UM se doporučuje po 3 hodinách, ale když jsem střídala kojení a UM, dávala jsem i po 2,5h, protože MM se rychleji vstřebalo… Upřímně, vybrat si mezi tím, zda se mi takový prďolka zajíká řevem nebo se napije do syta, vyspinká se nebo se spokojeně nechá chovat u mamči… Mám jasno :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama