Konec pánevní a jeho porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bobinka007
Povídálka 47 příspěvků 6 inzerátů 08.01.19 11:09
Konec pánevní a jeho porod?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat máte některá zkušenost s porodem zadečkem přirozenou cestou? Jsem teď 30 tt. a pokaždé když když jsem byla na kontrole, tak byla malá otočená zadečkem dolů a včera to samozřejmě nebylo jinak. Jde mi o to, že nechci jít na císařský řez, jsem druhorodička a můj gynekolog by se asi ani nebránil porodu KP spontánně, ale mám z toho strach, jsem z oboru a bohužel vím rizika. Říkal mi dokonce, že do 35 tt. se ta poloha může ještě změnit, ale když jde člověk pokaždé na kontrolu a pokaždé je tam stejně tak už tomu moc nevěřím. Nebo mě napadlo, jestli některá z vás nemá nějakou osvěčenou metodu, aby se miminko obrátilo hlavičkou dolů? :,( Potřebovala bych trošku uklidnit nebo podpořit, nemám si o tom s kým promluvit. Děkuji za odpovědi. :(

Přečtěte si článek: Kompletní průvodce porodu od A do Z

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Michaela2495
Kecalka 221 příspěvků 08.01.19 11:17

Syn byl zadečkem do 33tt, pak se otočil ;) jinak kamarádka taky druhorodička rodila KP spontánně a zvládli to na jedničku, držím pěsti :hug:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9576 příspěvků 3 inzeráty 08.01.19 11:17

Druhorodičky většinou nechají zkusit KP přirozeně, pokud s tím v dané porodnici mají zkušenost. Kamarádka PA vždy říká, že prcek má důvod proč je zadečkem dolů, takže já bych to asi úplně moc nepokoušela, ale četla jsem i případy kdy se mimčo otočilo před porodem. Na netu určitě najdeš „rady“ jak mimču pomoct se otočit, vím že někdo psal dělat kočičí hřbety, někdo svítit baterkou okolo břicha aby se otočilo za světlem, ale osobní zkušenost nemám..

Beckyttine5
Kecalka 379 příspěvků 08.01.19 11:17

Mně se taky malá otočila později, tuším přelom 33.a 34.týden.. neres to, ono to dopadne tak, jak má :relaxed:
Jinak z těch babskych rad, co jsem slyšela- svítit dolu baterkou, že se mimco otočí za světlem.. nebo, zahrivat spodek bříška, třeba sprchou, že půjde za teplem..ale sama jsem nezkoušela..

TRG
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 08.01.19 11:18

Jestli jsi z oboru, tak určitě víš i o možnosti obratu zevními hmaty a taky že na otočení je fakt času dost. :palec: Těch cviků je hodně. Četla jsem o nich tady v diskusích a hlavne kdekoliv na netu. Stačí tak minutu googlit… https://www.emimino.cz/…miminka-970/

carola
Kelišová 7308 příspěvků 08.01.19 11:21

Tvé miminko se ještě může otočit. Moje dcerka byla také KP. Hodně jsem zvažovala přirozený porod,také jsem byla druhorodička. Můj porodník říkal,že dříve si poradili s každou polohou miminka,že si ho porodník uměl dobře natočit,ale dnes,že už se toho bojí a raději volí císařský řez. Nakonec dcerka naléhala nožičkama a to nebyla vhodná poloha pro spontánní porod,takže jsem rodila císařským řezem.

kve-tinka
Závislačka 4671 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 11:21

Jsi PA? Sama by si nejake mamince doporucila at to odrodi takhle? Ja bych do porodu KP nesla,mam z neho strach. I standartni porod me stal komplikace. A neboj treba se prcek jeste otoci.:wink:

Lekninka91
Extra třída :D 10527 příspěvků 08.01.19 11:27

mně se syn otočil někdy na konci 36. týdne.. taky byl předtím celou dobu KP..

Sue2008
Kecalka 229 příspěvků 08.01.19 11:37

Me se slecna otocila az nekdy 39tt. Mela 3,7kg, takze ne vylozene drobek (ja teda taky nejsem). Me pomohla (asi) svice - svicen, kazdy tomu rika jinak. Proste nohy, zadek, bricho (po kolik to jde) nahoru. V tom 39 tt to uz byla fakt komedie :mrgreen:

Bobinka007
Povídálka 47 příspěvků 6 inzerátů 08.01.19 11:40
@TRG píše:
Jestli jsi z oboru, tak určitě víš i o možnosti obratu zevními hmaty a taky že na otočení je fakt času dost. :palec: Těch cviků je hodně. Četla jsem o nich tady v diskusích a hlavne kdekoliv na netu. Stačí tak minutu googlit… https://www.emimino.cz/…miminka-970/

JJ o zevních hmatech vím, ale u nás v porodnici to zkoušeli než jsem šla na mateřskou a momentálně nevím v jaké jsou fázi.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33919 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 11:41

@Bobinka007 Na toto téma je tady toho už hodně, zkus pročíst diskuze i deníčky . Zatím bych neplašila, za prvé se mimčo ještě klidně může otočit samo, za druhé ze zkušeností z okolí mám samé pozitivní ohlasy na porod KP no a pokud by poloha před porodem nebyla k porodu spodem vhodná, tak ani císařský řez naznamená konec světa. :andel:

Bobinka007
Povídálka 47 příspěvků 6 inzerátů 08.01.19 11:42
@kve-tinka píše:
Jsi PA? Sama by si nejake mamince doporucila at to odrodi takhle? Ja bych do porodu KP nesla,mam z neho strach. I standartni porod me stal komplikace. A neboj treba se prcek jeste otoci.:wink:

JJ jsem PA, ale nebyla jsem jsem v praxi dostatečně dlouho, abych se s tím ve větším množství setkala. Ono když se to týká člověka samotného (myslím teď sebe) tak o tom uvažuje jinak.

Bobinka007
Povídálka 47 příspěvků 6 inzerátů 08.01.19 11:44

@Tiger-lily Momentálně mám ideální polohu na porod KP. Moje mamka takhle porodila moji ségru, ale před 40-ti lety. :D

TRG
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 08.01.19 12:08

@Bobinka007 Ty jsi PA? :D No tak klid, simtě. Jednak mi kamarádka, co rodila 7 dětí, říkala, že ten KP byl nejlepší, jinou „vlastní“ zkušenost nemám; za druhé bych se poradila s kolegyněma a počkala si na odhad váhy apod. Ty cviky zkoušej, ale skoro bych se s tebou vsadila, že se miminko co nevidět otočí.

Katjerina
Kecalka 198 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 12:33

První syn porod normální a druhý KP, pořád to vypadalo na porod přirozenou cestou, ale když se to rozjelo, tak tam strčil nohu a už jsem mazala na jiný sál a šel císařem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >