Kontakt s nakaženým - onemocněli jste?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
2802
21.10.21 08:46

Když tak koukám, jak všichni se.ou na karanténu, nedivím se, že se to tak šíří pořád… ta karanténa není od toho, že máte sedět doma s příznaky. To je snad logicky, že budete doma. Karantena je od toho, že máte drepet doma pro jistotu, kdyby se u vás ty priznaky po kontaktu s nemocným objevily. Ono to není tak, že dnes měl pozitivní test spolužák, já vezmu dítě hned zítra na test, a když bude negativní, kašlu na karanténu…ach jo… nas to teď možná čeká taky, uvidíme, ale kdyby náhodou jo, tak roznaset to dal v plánu fakt nemame :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
21.10.21 08:54

@Midaku Na test se chodí 5.-7. den od posledního kontaktu s pozitivním.
Pokud je dítě 7. den negativní, opravdu nevidím důvod, proč by mělo dřepet doma další týden (nechodit do školy, pro některé znamená se nevzdělávat).
Vynásob to počtem školkou/školou povinných dětí v rodině. Přihoď do toho překvapivou potřebu rodič chodit do zaměstanní, potřebu celé rodiny nějak sociálně žít a vyjde Ti, proč lidi nejsou ze 14 dnů karantény odvaření.
A teď karanténu zkrátili na týden, takže ono to s tím nutným sezením druhý týden doma asi tak žhavé není a nebylo, že. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
21.10.21 09:17

@Svistice ano, po je nekdo negativní ten 5. - 7. den, tak je to ok. To souhlasím, že je nesmysl dal být v karantene. Ale tech prvních aspoň 5 dní to prostě opodstatnění má. A znám osobně dost lidí, co na to kašlou. Loni ve školce jedna paní vzala na test dítě hned den poté, co byl pozitivní spolužák. To její dítě bylo logicky negativní, tak normálně chodili ven, na plný hřiště, MHD, obchody, ještě se cpala na návštěvu…prý je negativní, tak co, ještě si pochvalovala, jaký má prázdniny, když má na něj to covidovy OČR. A to stejne teď u manzela v práci. Kolega má doma pozitivní manželku, druhý den šel na test, byl negativní, nikomu nic neřekl a chodil do práce. Včera, týden na to, byl pozitivní
Manzel chtěl jít na test za těch cca 5 dní, ale šéf nařídil všem jít na test dnes a kdo bude negativní, má jít normálně do práce. Logika hadr, fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
21.10.21 09:21

@Midaku Jo, u mojí máti v práci kontaty pozitvního kolegy taky normálně chodí do práce v podstatě z nařízení/za posvěcení vedení. :zed:

Proto mi přijde jako zvěrstvo držet doma zejména děti 14 dní. Proč to vždycky od. serou školáci? Už teď je průser jak hrom, že poslední 2 ročníky nechodili normálně do školy. A jedeme další kolo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
21.10.21 09:27

@Svistice to mi povídej, máme doma prvňáka, tak se děsím, co nás čeká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4098
21.10.21 10:53
@Svistice píše:
Někteří lidé prý nemají tolik receptorů, na které se vir navazuje.

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4098
21.10.21 12:00
@Sonarka píše:
Mohli to už mít. Hodně lidí má mírné příznaky, že je to ani nenapadne. Protilátky se jim přesto vytvoří, proto to už pak nechytnou.

Mě to napadlo. Ale byla to sranda, tři dny. Mohl a nemusel to být covid. Nikam jsme nelezli. Ani na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
21.10.21 22:27
@Midaku píše:
Když tak koukám, jak všichni se.ou na karanténu, nedivím se, že se to tak šíří pořád… ta karanténa není od toho, že máte sedět doma s příznaky. To je snad logicky, že budete doma. Karantena je od toho, že máte drepet doma pro jistotu, kdyby se u vás ty priznaky po kontaktu s nemocným objevily. Ono to není tak, že dnes měl pozitivní test spolužák, já vezmu dítě hned zítra na test, a když bude negativní, kašlu na karanténu…ach jo… nas to teď možná čeká taky, uvidíme, ale kdyby náhodou jo, tak roznaset to dal v plánu fakt nemame :zed:

Pro mě je to taky absolutně nepochopitelné. Přijde mi strašně sobecké nedodržet karanténu. Nechápu zkrátka, ale každý je holt jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16822
22.10.21 00:52
@Nora4 píše:
Pro mě je to taky absolutně nepochopitelné. Přijde mi strašně sobecké nedodržet karanténu. Nechápu zkrátka, ale každý je holt jiný.

Já zase nechápu celou tuhle covid šaškárnu :roll: Při chřipce taky dodržuje někdo karanténu?? A to je podle mě celkem závažná nemoc…ať už jdou s tím covidem do pí…fakt už mě to nebaví poslouchat…denně umírá spousta lidí na mnohem závažnější nemoci. Tohle je výsměch fakt. Moje děti nikdy nemarodily tolik, jako tenhle rok…a víš proč? Protože se někdo rozhodl jít proti lidské přirozenosti, proti imunitě, udělat z nás všech naprostý chcípáky, všema těma rouškama, karanténama a podobnejma zhovadilostma…Přeju si, aby už nikdo nic nedodržoval a aby jsme konečně společnýma silama ty z.rdy nahoře vyfakovali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37148
22.10.21 08:12
@Midaku píše:
Když tak koukám, jak všichni se.ou na karanténu, nedivím se, že se to tak šíří pořád… ta karanténa není od toho, že máte sedět doma s příznaky. To je snad logicky, že budete doma. Karantena je od toho, že máte drepet doma pro jistotu, kdyby se u vás ty priznaky po kontaktu s nemocným objevily. Ono to není tak, že dnes měl pozitivní test spolužák, já vezmu dítě hned zítra na test, a když bude negativní, kašlu na karanténu…ach jo… nas to teď možná čeká taky, uvidíme, ale kdyby náhodou jo, tak roznaset to dal v plánu fakt nemame :zed:

Souhlas. Teď je to 7 dní, to by měl snad každý vydržet. Já spoléhám na svou krevní skupinu 0, ta prý tak často kovid nechytá. Psalo se to zkraje. A taky že jsem to nechytla, když se to v práci rozbujelo a to jsem byla s kolegyní celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37148
22.10.21 08:13
@Sonarka píše:
Já zase nechápu celou tuhle covid šaškárnu :roll: Při chřipce taky dodržuje někdo karanténu?? A to je podle mě celkem závažná nemoc…ať už jdou s tím covidem do pí…fakt už mě to nebaví poslouchat…denně umírá spousta lidí na mnohem závažnější nemoci. Tohle je výsměch fakt. Moje děti nikdy nemarodily tolik, jako tenhle rok…a víš proč? Protože se někdo rozhodl jít proti lidské přirozenosti, proti imunitě, udělat z nás všech naprostý chcípáky, všema těma rouškama, karanténama a podobnejma zhovadilostma…Přeju si, aby už nikdo nic nedodržoval a aby jsme konečně společnýma silama ty z.rdy nahoře vyfakovali…

Když jsem nemocná, nelezu nikam a jsem doma. Nezveme kamarády, nenavštěvuju babičku. Poctivě si myju ruce. Nekašlu do éteru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4098
22.10.21 10:43
@Sonarka píše:

Už je to moc rozjetý, lidi fest zpracování. Těžko se to už bude zastavovat a obracet. Jde jenom o očkovani, ale ani to ničemu nepomůže, když dávek musí být x. Lidi v naději budou chodit každý půlrok Tak, jako šli na první, druhou, třetí dávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.10.21 11:44

@lovean můžu se zeptat na věk a prubeh zatím u dětí? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7187
22.10.21 11:54

@Jaruna88 nejstarší má 11 let ten to měl nejhorší horečky nejvyšší kolem 38,5, kašel, rýmu a nějaké bolesti kloubů ale už jen občas zakašle jinak už je ok syn bude mít 9 roků ten je bez příznaků a dcera 1 a půl roku taky bez příznaků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6980
22.10.21 12:57
@Midaku píše:

Lidi už to prostě nebaví, nechtěj testy, karanténu a podobný saskarny, chtěj normálně zit.. Moje dcera je teď v karanténe kvůli nakazeny neockovany učitelce a to mě štve. Všechny děti ze třídy jsou negativní a kvůli nezodpovědny úče by měly sedět doma? Ani náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat