Koronavirus-školka-předčasný porod

48
22.2.21 00:54

Koronavirus-školka-předčasný porod

Ahoj ženy, chtěla bych vědět vás názor.. Mám 6ti letou dceru, loni v září měla jít do školy, ale nechali jsme odklad.. V srpnu jsem předčasně porodila.. Šestileta v září nastoupila do školky po 3 týdnech přinesla domu chřipku - mimi naštěstí nic ne chytlo.. Rozhodla jsem si sestiletou nechat doma, protože po uzdravení ve školce byla karantena - v jiný třídě byli děti covid pozitivni.. Šestileta nastoupila v lednu zpět do školky, ale po 14 dnech opět nemocná. 14 dní byla doma teď do toho prázdniny.. A má otázka zní.. Jelikož se naše dokonalá vláda rozhodla nouzovy stav prodloužit, a údajně kolem nás kraj je v rizikovém stupni a hrozí uzavření :lol: tak přemýšlím, že si sestiletou nechám doma dál dokud situace nebude lepší, protože jsem doma s mimi, s druhou si hraju, učim, procvicujeme abecedu, čísla apod, co by měla do první třídy znát, je moc šikovná jen vím, že ji ty děti ve školce chybí.. Ale říkám si, aby to nevadilo ve školce, protože je Šestileta předškolák :think: :think: díky za rady :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3149
22.2.21 01:25

Ne, nevadi. Stejne se distancni skolkou pripravi na distancni skolu. Ja si z jinych duvodu nechala doma predskolacku pred koronavirem, urcite se naucila vic nez ve skolce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
22.2.21 01:28

Asi se na rovinu zeptej učitelky nebo rovnou ředitelky. Já jsem v dobré víře nechala dceru doma, stejně jak se zavřely školy. Plno školek prosilo ať si rodiče děti, které nemusí chodit nechají doma. Jak v prosinci otevřeli školy, chtěla jsem poslat i dceru do MŠ. Ale ve školce se jim to rozjelo a byly několikrát v karanténě, tak jsem ji nedala. V lednu jsem chtěla opět poslat, ale školy nepustili, syn musel být doma. Z médií se to jevilo, jako katastrofa, tak jsem dceru tedy nedala. A za pár dní mě čekal velmi nepříjemný telefonát s ředitelkou MŠ, že dcera dlouho nechodí a že už musí jít nebo jí musím dát omluvenku od lékařky. Přišlo mi to opravdu absurdní, že syn, který by školu potřeboval chodit nemůže a dcera naopak musí.
Takže pokud jí chceš nechat doma, nějakou delší dobu, tak se raději zeptej ať z tohoto taky nemáš nepříjemnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
22.2.21 02:00

Přejděte na domací vzdelavani, proste z ni bude domomateřskoškolačka:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10041
22.2.21 05:18

@Opulina14 u nás to bylo tak, že stačilo řádně omluvit, jinak by mohla být doma klidně celý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34231
22.2.21 06:59

Mám predskolacku čerstvě šestiletou, do školky už asi nenastoupí. V září půjde do školy. U predskoláka stačí oznámit, že si ho necháváš v domácím vzdělávání a domluvit se s ucitelkami nebo ředitelkou, jaký bude potom závěr. Někde chtějí portfolio, někde zvou dítě na přezkoušení.

Dcera má silné astma, od osmi měsíců na kortikoidech, teď paradoxně první rok bez nich, co nechodí od října do školky. V rodině je nás rizikových víc. Muž prodělal covid s horším průběhem, který chytl v práci, v její školce je pořád některá třída v karanténě. Dokud nebude očkování pro rizikové skupiny(senioři a lidé všeho věku s chronickými problémy), naše děti do kolektivu nepůjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34231
22.2.21 07:07

@IvaX Nemusí. Přečti si ve školském zákoně podmínky domácího vzdělávání predskolaka. Stačí oznámit a domluvit se. A teď v době covidove nechodí do školy ani někteří prvňáci a druháci, kteří mají rizikové členy domácnosti nebo příbuzné, se kterými se stýkají. Nepotřebují k tomu papír z PPP, která teď jede v omezeném režimu. Stačí písemná dohoda s ředitelem. Za své zdraví zodpovídá každý sám.

Ty jsi to nevěděla, tak ses nechala zastrašit. Mám více dětí a bylo by pro mě taky organizačně náročné jedno dítě do instituce posílat a další ne. Zvlášť ty malé, které nechodí samotne. Chodím do práce, skoro každý den, dvě nebo tři hodiny(jeden na jednoho, ne do kolektivu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10927
22.2.21 07:46
@IvaX píše:
Asi se na rovinu zeptej učitelky nebo rovnou ředitelky. Já jsem v dobré víře nechala dceru doma, stejně jak se zavřely školy. Plno školek prosilo ať si rodiče děti, které nemusí chodit nechají doma. Jak v prosinci otevřeli školy, chtěla jsem poslat i dceru do MŠ. Ale ve školce se jim to rozjelo a byly několikrát v karanténě, tak jsem ji nedala. V lednu jsem chtěla opět poslat, ale školy nepustili, syn musel být doma. Z médií se to jevilo, jako katastrofa, tak jsem dceru tedy nedala. A za pár dní mě čekal velmi nepříjemný telefonát s ředitelkou MŠ, že dcera dlouho nechodí a že už musí jít nebo jí musím dát omluvenku od lékařky. Přišlo mi to opravdu absurdní, že syn, který by školu potřeboval chodit nemůže a dcera naopak musí.
Takže pokud jí chceš nechat doma, nějakou delší dobu, tak se raději zeptej ať z tohoto taky nemáš nepříjemnosti.

Nastesti neprijemny telefonat je asi tak vsechno, co ti reditelka muze ;).
Ale souhlas s tim, ze zavolat a oznamit delsi nechozeni je fer, popr. podepsat papir o individualni vyuce (tj. doma).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
967
22.2.21 08:05

Pochopila jsem to spravne, ze tedy vlastne nikdy nechodila do kolektivu? no mozna ji neco beres v domneni, ze pro ni delas ro nejlepsi, ale to musi zvazit kazdy rodic :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
22.2.21 09:14
@llida píše:
Pochopila jsem to spravne, ze tedy vlastne nikdy nechodila do kolektivu? no mozna ji neco beres v domneni, ze pro ni delas ro nejlepsi, ale to musi zvazit kazdy rodic :mavam:

Ne nepochopila. Dcera chodí od 3 let do školky a je tenhle úžasný covid čili od loňska ji skoro pořád doma… Ale ven s kamarádkami chodí, chodila i na kroužky - tancování a cvičení vše ji moc bavilo ale vidím na ni že když je doma ze se kolikrát nudí a to se snažím vymyslet pestrý program :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat