Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@anpa1 Hele my rekonstruujeme chalupu- a z tvého příspěvku není zřejmé zda podlahou myslíš sakumprásk nový beton??? Jinak počítej s tím, že při rozvodech odpadu se bourá většinou komplet podlaha- pokud tam beton je tak třeba ne, ale je to blbá práce. Za mě se do 100 určitě nevejdete- to byste si to museli dělat svépomocí. A myslíš do toho i rozvody topení? Konkretizuj dotaz. ![]()
Omítka štuková s oškrábáním můžeš počítat 300 Kč/m2, malba 30 Kč/m2 za bílou (odstíny jsou za příplatek). Podlaha záleží na materálu, plovoucí podlaha 600 Kč/m2. Všechno je cena za práci a materiál. Ale pozor - jsou to směrné ceny, okolo kterých se to tak nějak točí - záleží hodně na výběru materiálu a taky jak vás kdo natáhne… ![]()
S trubkama jsem spíš na štíru, ale v zásadě záleží hlavně na délce potrubí - v bytě to bývá za pár tisíc (VOD+KAN za 15 tis.). Pokud je ale taháš v rodinném domě přes půlku baráku, tak to bude mnohem víc…
V elektrice závisí hodně na volbě standartů (jak moc to chcete mít „hezké“) a taky jestli musíte předělat komplet rozvaděč? Ten ti pak klidně udělá skoro půlku ceny…
@B EL No jo, ale ty mluvíš jen o elektrice kde je rozvod vody, odpadu, topení? ![]()
@anpa1 píše:
Podlahová plocha všech tří místností je asi 60 m2. Tak to jsem čekala i větší částku, tak uvidíme. Díky
njn, ale nám to dělal známý
ségra za byt o 100 m 2 zaplatila cca 70 tis.
@komedie No mluvila jsem jen o elektrice. Odpady nevím, vodu jsme nedělali celou a topení vyšlo 32000 Kč bez krbových kamen s výměníkem a ex. nádoby a čerpadla.
Já bch řekla teda spíš okolo 70 za předpokladu, že materiál bude „běžný“ - nic extra, a bude to svépomocí za sváču a sud pro partu kámošů - pomocníků. Firma - tipuju - si řekne víc a je nunto určitě počítat jednak s náklady, které prostě vzniknou - nikdo pořádně netuší, na co při bourání narazí a co se stane - a jednak někteří fiškusové s tím už tak nějak dopředu počítaj
).
No my máme částku zatím max 200 000 a za to chceme něco opravit, zbytek až se zase našetří. Dům je patrový a bydlíme nahoře, dole se ještě bude časem dělat nová koupelna atd. ale to né teď, na to nejsou peníze. Začnem právě dělat nové rozvody elektřiny a vody, podlaha nemyslím beton ten tam je, ale něco na to, v ostatních místnostech je to dobré, rozvody topení se dělat nebudou, aspoň jsme o tom nemluvili. Bude to dělat zřejmě někdo známý a sami resp. přítel, většinu věcí teda, co zvládnou.
Na ty rozvody jsme počítali tak něco přes 100 tis., a zbytek dle financí.
@anpa1 záleží jak vypadá koupelna, kuchyně a podobně. Takhel ti to nikdo nemůže úplně s jistotou říct. My opravovali blbou koupelnu, špeluňku a ejhle bylo 100tisíc v háji. Říká se tomu neočekávané výdaje
![]()
@DeTer píše:
@anpa1 záleží jak vypadá koupelna, kuchyně a podobně. Takhel ti to nikdo nemůže úplně s jistotou říct. My opravovali blbou koupelnu, špeluňku a ejhle bylo 100tisíc v háji. Říká se tomu neočekávané výdaje![]()
Ty jo tak to je docela dost sto táců za koupelnu, ale už jsem to tu četla ve více diskuzích takovou částku jen za koupelnu, no uvidíme, já zatím doufám že s koupelnou se tak vysoko pak nevyšplháme, ale to se právě uvidí až se kopne. Já spíš počítám s vyššíma výdajema než přítel ![]()
@anpa1 píše:
Ty jo tak to je docela dost sto táců za koupelnu, ale už jsem to tu četla ve více diskuzích takovou částku jen za koupelnu, no uvidíme, já zatím doufám že s koupelnou se tak vysoko pak nevyšplháme, ale to se právě uvidí až se kopne. Já spíš počítám s vyššíma výdajema než přítel
No tohle byla hodně stará, ale i hodně malá koupelna. Dělalo se tam všechno znova. Nebylo ani uzemnění
ale vyskytla se tu mega obří díra jen tam vede nikam kamsi. Takže se to muselo udělat jinak a halvněse platil materiál a práce navíc
@DeTer píše:
No tohle byla hodně stará, ale i hodně malá koupelna. Dělalo se tam všechno znova. Nebylo ani uzemnění![]()
ale vyskytla se tu mega obří díra jen tam vede nikam kamsi. Takže se to muselo udělat jinak a halvněse platil materiál a práce navíc
Aha, no uvidíme co objevíme my
Ale taky je malá, bude se rozšiřovat a taky vše nové - vana, umyvadlo, obklady, dlažba + ta voda atd. Takže to bude taky dost peněz.
Ahojky, my rekonstruuje dům už skoro dva roky…v podstatě děláme každý pokoj úplně znovu. Zdi teda nebouráme, dispozičně se nám ten dům líbí
Ale všechno oškrabáváme až na cihly, děláme nové omítky, podlahy…všechno děláme sami - respektive manžel a já dělám co můžu
Stojí to spoustu peněz, času, nervů, ale výsledek za to stojí ![]()
My jsme koupili chatu v zahrádkářské kolonii za lepší cenu než jsou pozemky v okolí,3 roky jsem tam bydleli i s prckem na 20m, postavili vedle polovinu nového, přestěhovali se a letos bouráme chatu a budeme stavět další polovinu domu. Když vezmu co jsem ušetřili za nájem, tak se trocha nepohodlí dala vydržet:-) I když si vzpomenu na první zimu s krbovkama, tak to bylo hustý:-)Nový bude 120m čtver. a z původní chatky zůstane jenom sklep.
Zašla bych ale na stavební úřad, zeptat se jak je to s eventuální přístavbou, např. zvedání střechy nebo tak, protože tam může být později problém. K elektrice zjistit, jaký je tam příkon, pokud malý, zda se dá zavést noční, nebo zesílit jističe, to bývá problém někde.
@PetraMako píše:
Ahojky, my rekonstruuje dům už skoro dva roky…v podstatě děláme každý pokoj úplně znovu. Zdi teda nebouráme, dispozičně se nám ten dům líbíAle všechno oškrabáváme až na cihly, děláme nové omítky, podlahy…všechno děláme sami - respektive manžel a já dělám co můžu
Stojí to spoustu peněz, času, nervů, ale výsledek za to stojí
My koupili starší domek 5+1, taky budem postupně předělávat, škrábat zdi, ale podlahy jsou dobré, ta se bude dělat jen v té jedné místnosti, ty rozvody, koupelna jedna větší druhá menší, záchody, dlažba na chodbě atd atd. Však to znáte. Ale všechno postupně, nejdřív tak nějak spodek, a pak vršek - tam bude méně úprav. Já počítám tak 2-3 roky, tak snad to do té doby nějak předěláme
A na kolik vás to zatím vyšlo?