Kouř od sousedů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mamutice
Kecalka 304 příspěvků 14.06.11 21:08
Kouř od sousedů

Ahoj,
neřešil jste prosím někdo kouř od sousedů na vašem pozemku?

Sousedka má na hranici pozemku takovou „králíkárnu“ a údajně tam vaří pro slepice brambory (ca. 3× týdně od 8 do 12 hod.), podle jiných sousedů tam ale spaluje zároveň odpadky. Pozemky jsou do kopce, takže u ní je komín ve výšce 10 m, u nás ve výšce 3 m. Pokud jsou klimatické podmínky jako dnes, tak kouř padá k nám na zahradu, je to u nás zamořený, nemůžu mít venku prádlo, nemůžu větrat, vše jde do domu, bojím se být na zahradě s dítětem, je to prostě nepříjemné čmuchat celé dopoledne kouř.

Dnes jsem za ní byla znovu, bohužel po dobrém nic vyřešit nepůjde, je stará, arogantní a práskla mi dveřmi před nosem. Oznámila mi, že už aktivně pozvala zástupce z obecního úřadu, kterým řekla, že topí jen dřívím a ti jí prý řekli, že v tom případě může topit jak chce. Ještě dodala, že až se zdraží elektřina, budou tak topit všichni (teď má většina obce plyn).

Budeme se muset tedy obrátit na obecní úřad i my. Hledala jsem informace na internetu, bohužel to vypadá na velice složité jednání, všude se píše o „obtěžování kouřem nad míru přiměřenou poměrům“, což je těžké dokazovat. Opravdu kvůli jejím 10 slepicím nechci ohrožovat naše zdraví. Fakt nevím co s tím.

Budu ráda za každou radu z praxe nebo nějaké odkazy. Děkuju

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
evik178
Kecalka 315 příspěvků 14.06.11 21:37

Ja se v tom az tak nevyznam ale muj selsky rozum mi rika asi toto, vis na sto procent ze tam spaluje i odpadky? pokud ano bylo by dobre si zaridit nejakeho ociteho svedka ktery dosvedci ze je tam smrad treba ze spalenych plastu nebo nevim co tam pali.

Obtezovani kourem nadmiru je sice tezko definovatelne,ale kazdy uzna ze kazde dopoledne to uz je opravdu nad miru,obecni urad ma povinnost vasi stiznost prosetrit,takze si stezujte, a jeste me napada to nejak zdokumentovat treba batocit na kameru ze vas tim kourem opravdu obtezuje denne,to jiste normalni neni.

Co se tyce kominu a topeni drevem tak to si opravdu muze topit kazdy jak chce ale musi mit dostatetce dlouhy komin aby kour neobtezoval okoli.S tim se da take argumentovat.

Mooby
Kecalka 250 příspěvků 14.06.11 21:41

Příště až bude pálit humus a bude to fakt smrdět jinak než krásné dřevo, zavolej policii… Znepříjemni ji život babš jedný! Takhle to dělají naši a to bydlí u MÚ a drzej soused vesele pálí co chce… V nejoepším ji dají pokutu v nejhorším to budou řešit jako přestupek :-) Jinak budeš potřebovat fakt svědka a nebo nafotit potají to co pálí, aby byl argument.

evik178
Kecalka 315 příspěvků 14.06.11 21:48

Ono je pravda ze nekdy staci poradne postrasit a je klid, az bude priste palit ja bych se tam producirovali s kmerou nebo fotakem a klidne bych ji naznacila ze delam dokumentaci o tom ze nas nadmerne obtezuje kourem a dal to bude resit pravnik, ono je to mozna hnusny ale kdyz tihle lidi zjisti ze by je to mohlo stat nejake penize tak si to rychle rozmysli.nebo ty policajty ale zase oni na to se..u nez prijedou muze byt po vsem.

Mamutice
Kecalka 304 příspěvků 14.06.11 22:19

Děkuju mockrát, dokumentace mě taky napadla, začnu to fotit a zapisovat.
Co tam pálí, to nezjistím. Dneska mi tvrdila že jen dřevo a ještě nějaký dveře (tam bude nějaký nátěr). Domněnka, že tam pálí všechno možný, je z toho, že ona neplatí paušální odvoz popelnice (jen 2× do roka takový ten jednorázový odvoz). Prostě někam to dávat musí.

Z kouře to nepoznám - není úplně černý, ale taky ne bílý, Ale dýchat kouř prostě nechci, byť by byl jen z dříví. Navíc je to vše kvůli pitomým 10 slepicím.

Vždy se to týká jara až podzimu, v ostatním období topí v domě. Takže je to v době, kdy trávíme nejvíc času na zahradě. Není to každý den, jsou to 3 dopoledne v týdnu. Třeba vám to nepřijde tak moc, ale my jsme nechtěli do města, chtěli jsme zahrádku a relativně čistý vzduch pro děti, proto nás to o to víc štve.

Řešit to ale musíme co nejdřív, syn chodí dopoledne do školky, ale pak budou prázdniny a hlavně v srpnu se narodí mimčo a pokud to bude muset dýchat i to malé, tak jí asi ucpeme ten komín.

lucavlachova
Kecalka 486 příspěvků 15.06.11 07:15

já mám podobný problém sousedi jsou jakoby v díře pod naším domem udělali si tam na balkóně pergolu a hned jakoby pod naším oknem udírnu kde každý odpoledne něco dělají a vše jde k nám na terasu,tudíž i dverma a okny domů,ten kouř valí pokaždé k nám,nemůžu větrat,sednout na terasu sušit prádlo.A jelikož mladá chodí s policajtem tak se nevyřeší vůbec nic

Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 15.06.11 08:14

Ahoj-já měla v předchozím bydlišti také úžasnou sousedku-měla kotel na pevná paliva, krátký komín a v zimě v létě topila-v létě kvůli teplé vodě. A topila kde čím. Ten smrad a dým byl děsnej.A nepomohly domluvy. Také mi někdo radil,abych zavolala policii,ale na to jsem neměla odvahu. Bydlíme v malé vesnici a tam to prostě nešlo. Naštěstí ted jsem se odstěhovala o kousek dále a je klid. Ale fakt jediná pomoc je zavolat policii-pokud to jde

ja.marie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.12 19:16
kouř od sousedů

My to máme také, naši sousedi zase „griluji“ 3-4 týdně, od pozdního odpoledne až do noci. Nemůžeme otevřít okno, po dvoře nám poletují mastné saze, štiplavý kouř všude. Komín mají na hranici svého pozemku, převládající směry větru směrem k nám. Na moje prosby o ohled na nás nereagují, dobře vědí, jak moc páchnou, pokud je opačný směr větru, mají ugrilováno velice rychle. Štve mě, když vidím, že oni mají peřiny venku a my nemůžeme ani otevřít okno, všechen jejich smrad nám jde do oken. Tento stav trvá již několik let, teď jsou oba v důchodu, nemusí ráno vstávat do práce. Zatím mám blok na sousedy volat policii, nebo žádat obecní úřad o nápravu, ale naše trpělivost už je u konce. :nevim:

carola
Echt Kelišová 7544 příspěvků 11.06.19 10:37

Ahoj. Bydlíme ve vlastním bytě. Vedle v domě paní pronajímá byt, který sousedí s naším balkonem. Před 2 lety tam bydlela mladá rodina s malými dětmi. Neustále vysedávali na balkoně, buď tam pařili, nebo se tam hádali a jako bonus neustále hulili, občas i trávu. V zimě mi to bylo jedno, ale v létě to byla katastrofa, protože v pokoji s balkonem, který sousedí s tím jejich, máme ložnici, kde spím já s dětmi. Asi po roce a něco se odstěhovali. Díky Bohu. Chvíli tam zřejmě nikdo nebyl a teď tam jsou zřejmě zase nějací mlaďoši. Neustále hulí na balkoně a opět i trávu. Vítr fouká stále naším směrem, takže věčně zasmrádlé prádlo a opět nám jde vše do bytu. Říkat jim nic nebudu, nesnáším konflikty a stejně by mě poslali někam. Proti kuřákům nic nemám, je to jejich věc, ale vadí mi, že ten smrad musíme neustále čichat. No, neudělám nic, tak jsem se alespoň vypsala.

LilyJane
Kecalka 213 příspěvků 11.06.19 10:50

@carola Taky to znám. Kolem nás v paneláku hulí snad úplně všichni. Vajgly lítají z balkónů a oken furt a to i z vyšších pater. Přestala jsem věšet prádlo na sušák, protože potom co jsem na něm našla vysypaný popelník, mě téměř natáhlo.
Další zrada byla, když chlap musel z trubky odsávače vytáhnout zpětnou klapku - nevešla se tam. A teď kdykoliv si náš super soused co taky nemá balkon začne vyhulovat v kuchyni, tak ten smrad jde dolů - přímo k nám do bytu - kuchyň, koupelna, záchod. Takže pokud venku není vítr, aby to podtlakem z těch trubek tahal nahoru, jede u nás odsávač prakticky neustále. (Už ale pracujeme na řešení, protože tohle se opravdu nedá).
S takovýma lidma neuděláš nic, jsou doma a budou řvát, že si můžou dělat co chcou. Ono kolikrát ani ty starší ročníky nemají víc rozumu - spíš mají tendence kašlat na své okolí o to víc.
Soucítím s tebou… spíš si promluv s tou ženskou co ten byt pronajímá, že by bylo fajn, kdyby brala ohledy na sousedy a vybírala třeba nekuřáky.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4774 příspěvků 11.06.19 10:55
@carola píše:
Ahoj. Bydlíme ve vlastním bytě. Vedle v domě paní pronajímá byt, který sousedí s naším balkonem. Před 2 lety tam bydlela mladá rodina s malými dětmi. Neustále vysedávali na balkoně, buď tam pařili, nebo se tam hádali a jako bonus neustále hulili, občas i trávu. V zimě mi to bylo jedno, ale v létě to byla katastrofa, protože v pokoji s balkonem, který sousedí s tím jejich, máme ložnici, kde spím já s dětmi. Asi po roce a něco se odstěhovali. Díky Bohu. Chvíli tam zřejmě nikdo nebyl a teď tam jsou zřejmě zase nějací mlaďoši. Neustále hulí na balkoně a opět i trávu. Vítr fouká stále naším směrem, takže věčně zasmrádlé prádlo a opět nám jde vše do bytu. Říkat jim nic nebudu, nesnáším konflikty a stejně by mě poslali někam. Proti kuřákům nic nemám, je to jejich věc, ale vadí mi, že ten smrad musíme neustále čichat. No, neudělám nic, tak jsem se alespoň vypsala.

Kontaktovala bych majitelku bytu. Pokud je aspoň trochu normální, bude jí to vadit. Aspoň já bych se dost bála nájemníka, co hulí trávu tak, až vykuruje sousedy.

carola
Echt Kelišová 7544 příspěvků 11.06.19 11:00
@LilyJane píše:
@carola Taky to znám. Kolem nás v paneláku hulí snad úplně všichni. Vajgly lítají z balkónů a oken furt a to i z vyšších pater. Přestala jsem věšet prádlo na sušák, protože potom co jsem na něm našla vysypaný popelník, mě téměř natáhlo.
Další zrada byla, když chlap musel z trubky odsávače vytáhnout zpětnou klapku - nevešla se tam. A teď kdykoliv si náš super soused co taky nemá balkon začne vyhulovat v kuchyni, tak ten smrad jde dolů - přímo k nám do bytu - kuchyň, koupelna, záchod. Takže pokud venku není vítr, aby to podtlakem z těch trubek tahal nahoru, jede u nás odsávač prakticky neustále. (Už ale pracujeme na řešení, protože tohle se opravdu nedá).
S takovýma lidma neuděláš nic, jsou doma a budou řvát, že si můžou dělat co chcou. Ono kolikrát ani ty starší ročníky nemají víc rozumu - spíš mají tendence kašlat na své okolí o to víc.
Soucítím s tebou… spíš si promluv s tou ženskou co ten byt pronajímá, že by bylo fajn, kdyby brala ohledy na sousedy a vybírala třeba nekuřáky.

Taky to nemáte jednoduché. Neříkám všichni, ale někteří kuřáci jsou opravdu bezohlední. To házení vajglů mi taky vadí. Na dětském hřiští, kde je zákaz kouření, neustále plno vajglů. Taky mě to už napadlo, že bych si zkusila zjistit číslo na paní a slušně ji o toto požádat. Ale mně přijde, že byty si pronajímají snad výhradně jen kuřáci, alespoň co takhle slyším i od jiných lidí. Ale samozřejmě ne vždy to tak je. Ale často přijdou s pár igelitkama, za chvíli se zas stěhují, ale cigára zřejmě musí být stále na stole.

carola
Echt Kelišová 7544 příspěvků 11.06.19 11:03
@Lalelale píše:
Kontaktovala bych majitelku bytu. Pokud je aspoň trochu normální, bude jí to vadit. Aspoň já bych se dost bála nájemníka, co hulí trávu tak, až vykuruje sousedy.

Zkusím to, my na ty huliče máme opravdu smůlu. Jinak tihle zatím žádný bordel, jako mejdany na balkoně nepořádají, jen to věčné hulení.

toma0105
Kecalka 325 příspěvků 11.06.19 11:03

Hmm to je nám novinka, za chvíli budou stavět byty pro kuřáky a nekuřáky. A co plyny z aut, ty Vám nevadí? Píšu jako kuřák, jo, taky máme sousedku nekuřačku, už jsme si zvykly na hlasité zavírání oken a průpovídky…doma kouřit odmítám. Jsou mnohem horší nájemníci v bytech, pařby, hulení, neustálé hádky, hlasitý sex…Naší sousedce např. vadí náš vysavač-je prej hlasitý :think:

carola
Echt Kelišová 7544 příspěvků 11.06.19 11:07
@toma0105 píše:
Hmm to je nám novinka, za chvíli budou stavět byty pro kuřáky a nekuřáky. A co plyny z aut, ty Vám nevadí? Píšu jako kuřák, jo, taky máme sousedku nekuřačku, už jsme si zvykly na hlasité zavírání oken a průpovídky…doma kouřit odmítám. Jsou mnohem horší nájemníci v bytech, pařby, hulení, neustálé hádky, hlasitý sex…Naší sousedce např. vadí náš vysavač-je prej hlasitý :think:

Pokud byste byla nekuřačka, věřte, že by vám to vadilo také. Jinak ti předešlí se tam neustále hádali a dělali bordel, takže to byli opravdu nájemníci za odměnu, ale nic jsem jim neřekla. Já jsem člověek dost tolerantní, ale zároveň bych i očekávala jistou ohleduplnost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama