Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@Iweet a to tě na tu laparku vezmou, když máš zánět močáku? Já si pamatuju, že mamka šla na operaci a zjistili jí v předoperačním vyšetření skrytý zánět a tu operaci jí odmítli udělat, než se přeléčila a vyšly jí všechny hodnoty v pohodě.
V pondělí jdu znovu s močí a pak odnést výsledky na anezteziologii, právě si myslím že je toho nějak moc najednou ![]()
Prášky co mi obvoďačka dala mi přijdou dost silný, tak aby to ještě nedělalo nějakou neplechu při výkonu…
Ahoj holky, taky mě čeká laparoskopie. O mimi se snažíme už dva roky, chtěla jsem být mladá maminka tak jsem vysadila prášky když mi bylo 23 a dost mě zaskočilo že to neni hned
Jinak přítel má spermiogram vynikající takže je chyba někde ve mě. 29.10 jdu na vyšetření před operací, mám štěstí že můj gynekolog dělá i primáře v nemocnici, takže mi bude laparoskopii provádět on, nejvtipnější na tom je že když jsem se narodila, tak byl i u mého porodu
Zajímá mě, jak laparoskopie probíhá, nikdy jsem v nemocnici nebyla, takže mám dost nervy. Jak dlouho jste měly neschopenku, pracuju na benzince, takže docela náročný i fyzicky. Jinak mě nabíjí když tady čtu že jste po tom hned otěhotněly, tak doufám že to bude i můj případ.
@Šárka1989 ahoj. Já byla v květnu. Ve středu odpoledne nástup do nemocnice, cca za 2 hodiny po nástupu klystýr a večer nějaké léky. Ve čtvrtek ráno mě asi v 10 vzali na sál. Bála jsem se narkózy, byla to moje první, ale uspali mě ani nevím jak. Jen si pamatuju, že mi nemohli na sále napíchnout žádnou žílu, mám s tím problém a pak sestra říká, ucítíte divný pocit v krku a probudila jsem se až na JIP, ani nevím v kolik hodin. Jen si pamatuju, že odpoledne či až večer přišel doktor, co mě operoval a říkal mi výsledek. Pak mě večer vzala sestřička na záchod a zase zpátky do postele. V pátek ráno mě z JIP přesunuli zpátky na pokoj. Tam jsem dostala konečně první jídlo. Piškoty a čaj. A večer takovou dietní večeři, bramborovou kaši s nějakou haší. A v sobotu ráno po vizitě jsem šla domů. Neschopenku jsem si nebrala, vzala jsem si pouze dovolenou a to do čtvrtka. Tak že jsem šla vlastně týden po operaci do práce a rovnou i na vyndání stehů. Ale za ty 4 dny doma jsem byla docela ráda, rozjela se mi totiž hned po propuštění menstruace a byla dost silná a bolestivá a trvalo to celkem cca 10 dní. Ale když to tak vezmu zpětně, mohla jsem jít do práce klidně o den, či dva dříve, sedím jen v kanceláři, nic náročného.
Těhotenství se nám nepodařilo, nic nenašli, tak že to vypadá, že problém je buď ve vajíčku, nebo u partnera.
Já byla koncem července, den předem nástup dopoledne, už se nemohlo nic moc jíst jen neco lehkého, pak nám dali, takovej čípek do zadku na vypráznení. Krystýr nebyl. pít jen do pulnoci pak už ne, ráno jsme chodili já teda šla až nekdy okolo pul jedenácté, narkoza dobrý, pak probuzení. Bolelo to to uznávám. šla jsem se hned vyčurat to za doprovodu sestry. Jídlo jsme nedostali a me bylo tááák zle ale spíš práve z toho že nebylo co k jídlu ráno duhje den po operaci jsme dostali najíst..nákej jogurt a loupák, k obedu bramborová kaše s nákým blivajzem..fuj…byla jsem tam ješte pak dva dny. a šla domu. Je teda fakt že me to bolelo hodne, kolegyne co šla se mnou ta už lítala a já teda docela trpela, hlavně zvedání z postele je na pikaču, pak jsem byla doma vyšlo to dohromady asi na 3 týdny s operací i rekonvalescencí, mám taky náročnejší práci…řekla bych že tech prvních deset dnu bylo asi nejhorší…ale každým dnem se to lepšilo. Neboj se není to tak hrozný
Tak 20.11. v 7:30 mám nástup do nemocnice, operovat mě budou nejspíš 21. co jsem tak pochopila, jsem zvědavá co tam budu celej jeden den dělat. Nebyla jste náhodou některá na laparoskopii v Benešově v nemocnici? Zajímalo by mě jak to probíhá přímo tam.
@Šárka1989 píše:
Tak 20.11. v 7:30 mám nástup do nemocnice, operovat mě budou nejspíš 21. co jsem tak pochopila, jsem zvědavá co tam budu celej jeden den dělat. Nebyla jste náhodou některá na laparoskopii v Benešově v nemocnici? Zajímalo by mě jak to probíhá přímo tam.
jo jo den předem je nástup…druhej den operujou…ráno se nasnídej..pak už ti zřejme nic moc nedaj…nebo sio vem sebou nákou sváču…ten den operace nebude jíst vubec…až pak ten další den…budeš mít hlad…já mela jak pes až mi bylo zle…fujky…jinak tfuj tfuj…bude to dobrý
![]()
To jsi mě moc nepotěšila s tím hladem, já jak mám hlad tak jsem děsně nepříjemná a vztekla. Teď jsem ještě ke všemu nedostala ms, asi z toho jak se nervuju, a přitom když jsem byla před týdnem na ultrazvuku tak sestřička říkala že mám krásnou sliznici a že už se to chystá, tak nevím kde se to zasekl. Doufám že třeba budu ještě těhotná a na žádnou laparku nepůjdu i když to je asi nereálný. Dnes jsem 32 den cyklu, co myslíte? ![]()
@Šárka1989 a dělala jsi si test?
Já teda hlad neměla. Měla jsem nařízeno už tak dva dny před operací lehčí kašovitou stravu a den před operací už jen tekutou. Na sál jsem šla dopoledne kolem 10 hodiny a celý ten den jsem skoro prospala, budila jsem se jen občas, to mi dali napít a nebo vyměnili kapačku a zase jsem usnula. Na hlad jsem vůbec nepomyslela. Tak že bud v klidu.
@boruvkay test jsem si zatim nedelala, chci si jeste chvilku myslet ze bych treba mohla byt tehu. Me zatim jen zajimalo, jestli by to bylo teoreticky mozny ze by si toho na tom ultrazvuku nevsimli, kdybych byla tehu.
@Šárka1989 píše:
@boruvkay test jsem si zatim nedelala, chci si jeste chvilku myslet ze bych treba mohla byt tehu. Me zatim jen zajimalo, jestli by to bylo teoreticky mozny ze by si toho na tom ultrazvuku nevsimli, kdybych byla tehu.
pokud si byla na utz nekdy chvíli po oplodnení tak to nemuselo být videt udelej si test ![]()
@Šárka1989 tak vzhledem k tomu že píšeš že jsi včera 32DC a na ultrazvuku jsi byla před týdnem, tj. nějaký 26DC, tak by to těžko viděli, protože těhotenství je na ultrazvuku vidět snad až 5-6 týden. Určitě ne 12 či 14 dní po oplodnění.
@boruvkay a joo ted to čtu i na test je asi brzo..
me ukázal slaboučkýho ducha ž 10 dpo..ted už mám dálnice
@InExile. Ju ty jsi tehu? To ti pomohla asi ta laparka ne? A jen tak mimochodem podle ceho jsi vybirala svoji prezdivku? Neni to nahodou podle cd jednoho nejmenovaneho umelce? ![]()
Holky vy jste me tak navnadily ze se fakt tesim na ten test, ale jeste chvili pockam nechci byt zbytecne zklamana. Doufam ze mrcha nedorazi.
@Šárka1989 Jsem…zitra testim naposledy..uz cekam jen ty dalnice…laparka pomohla a tenhle cyklus jsem nasadila jerab ptaci a kontryhel..ovulka byla jiz 13 dc misto 20 dc..vubec nevim proste se povedlo..carky jsou tomu dukazem. Jiak prezdivka.:-D jestli myslis toho sameho jako ja tak ano
jsi vni kdo se na to pta a komu to doslo