Low carb recepty

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 28.07.19 01:45
Low carb recepty

Ahojda,
zdravím všechny, kdo „jedou“ LC stravování. Jsem „na tom“ měsíc a vždycky jsem ráda vařila a hledala i nové recepty a LC mě baví, protože je to zase pro mě „pole neorané“ a moc mě baví, jak to dopadne, když zkouším nový LC recept.
Nejvíc mě možná zajímá „předělaná klasika“. Koupila jsem asi 3 knihy, v kterých jsou i LC recepty. Jsou fajn, ale často je tam spíš americká klasika. Já bych spíš uvítala nějaké LC nebo rovnou keto verze oblíbených českých jídel.
Ale zajímají mě všechny LC recepty. Prostě třeba, co jste kdo který den vařil, jedl a tak..
Já třeba vymyslela zahušťování guláše najemno nastrouhanou (nebo lépe ještě i rozmixovanou na kaši) cuketou. Je to stokrát chutnější, než zahuštěné moukou. Základ sádlo + trochu cibule, pak maso, koření, domácí masokostní vývar, na zahuštění cuketa. Na netu jsem objevila LC knedlík - ale ten jsem ještě nezkoušela, ten guláš jsem nedávno jedla jen s dušenou brokolicí a mléčně kvašenýma okurkama.

Experimenty mě ve větší míře čekají u LC dezertů. Přeci jen vyměnit klasickou mouku za „mouky“ z různých ořechů nebo semínek + Psyllium atd., to je výzva. Jeden koláč (nebo spíš dort), malinový z kuchařky „Cukrfree“ už jsem zkoušela, krém byl super, ale ta buchta se mi teda vůbec nepovedla a byla fakt hnusná, tak nevím, kde soudruzi udělali chybu.

Tak třeba se někdo ozve a podělí, budu ráda :kytka: :kytka: :mavam: :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lenka_Hal
Echt Kelišová 9944 příspěvků 28.07.19 01:59

Ja predevcirem delala tohle, nepeceny cheesecake (teda krusta se pece). Postupovala jsem podle tohoto receptu.
https://www.simplefunketo.com/…ghcheesecake?…

Jen jsem tam nedala tu chokoladu do vrchni vrstvy a sladidla si tak nejak micham sama podle chuti..je to hodne syte, ale chut vyborna.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9944 příspěvků 28.07.19 02:05

Ten napad s cuketou je vyborny. Ja vetsinou zahustim smetanou, probubla se to dyl a krasne se to zahusti. Zalezi podle receptu, zahustuju jinak ruzne. Knedliky mam vyzkousene na „sladko“ plnene treba jahodama.
http://www.bezsacharidu.cz/…ne-knedliky/

barabrambora
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 1 inzerát 28.07.19 07:12

@Evulina Ahoj, já jsem teď zkoušela knedlík, co mi chutnal. Vyšlehat vajíčko, přidat kostku lučiny nebo žervé, přidat sůl, 2 vrchovaté lžíce mandlové mouky, půl lžičky prášku do pečiva. Všechno smíchat, nalít do hrnku 250 ml vymazaného třeba máslem a dát do mikrovlnky na 3 minuty.

Dezerty dělám taky. Teď jsem dělala borůvkovou buchtu a byla výborná. Hodně se inspiruju na paleosnadno a na Facebooku.

lachtanice86
Echt Kelišová 8691 příspěvků 28.07.19 07:22

@barabrambora jo tenhle knedlík mi chutná taky

araw
Neúnavná pisatelka 16765 příspěvků 28.07.19 08:14

Teď je super udělat lečo. včera jsem dělala a dala do něj i cuketu, tu miluju. dělala jsem ořechovou roládu plněnou mascarpone s jahodama, ta je moc dobrá. třeba LC perník letěl do koše a hned za ním ořechové koláče :poblion: Jako příloha jsou skvělé lučinové knedlíky, grusetky, květákové noky. To všechno mi moooc chutná :mrgreen: vařená kedlubna je taková nic moc. Ale jinak mě LC taky baví a hodně :pankac:

lucynka25
Extra třída :D 10083 příspěvků 28.07.19 21:07

@Evulina Já občas taky něco kuchtím LC, ale zatím jsem nedostala odvahu do toho jít naplno a asi ani nedostanu, je to na mě moc velké omezení.
Uvidíme časem, ale recepty se mi dost líbí. Hodně se mi líbí ty Cudle (cuketové špagety) a dokonce už i tady se objevují recepty, třeba mandlové placičky s rybízem , jehněčí ragů-paleo ..
Bude super, když budete přidávat další recepty ;)

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 30.07.19 19:23
@Lenka_Hal píše:
Ten napad s cuketou je vyborny. Ja vetsinou zahustim smetanou, probubla se to dyl a krasne se to zahusti. Zalezi podle receptu, zahustuju jinak ruzne. Knedliky mam vyzkousene na „sladko“ plnene treba jahodama.
http://www.bezsacharidu.cz/…ne-knedliky/

Právě přemýšlím, jak uchovat, aspoň na to zahušťování, cuketu na zimu. Brala bych nějaký recept na sterilovanou nastrouhanou cuketu ve vlastní šťávě - musím pohledat. Zamrazená je hnusná, má takovou „zmrzlou“ pachuť, to už radši zkoušet nebudu..Roste mi to na zahradě jako divoký a přijde mi škoda to nějak neuchovat..Jinak je to sranda, jak, jakožto ještě nelowcarb, jsem si nasela na zahrádku hromady mrkve a červené řepy. Teď sháním známé, kdo by to chtěl..i když, chrást z řepy nebo nať z mrkve by tolik sach. mít nemusely, že? :think:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 30.07.19 19:25

U nás je to stejně sranda. Když bych chtěla být vegetriánem, dostanu od rodiny čočku, jak jsem praštěná, ale jak vidí, že baštím tuky a maso, tak jsem „normální“. To, že si nedám jejich přílohu, je jim fuk :mrgreen:
Tak jsem aspoň za „tu normální“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 30.07.19 19:26
@barabrambora píše:
@Evulina Ahoj, já jsem teď zkoušela knedlík, co mi chutnal. Vyšlehat vajíčko, přidat kostku lučiny nebo žervé, přidat sůl, 2 vrchovaté lžíce mandlové mouky, půl lžičky prášku do pečiva. Všechno smíchat, nalít do hrnku 250 ml vymazaného třeba máslem a dát do mikrovlnky na 3 minuty.Dezerty dělám taky. Teď jsem dělala borůvkovou buchtu a byla výborná. Hodně se inspiruju na paleosnadno a na Facebooku.

Jo, na paleosnadno jsem koukala, moc se mi ty stránky líbí, dost inspirace :pankac:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 30.07.19 19:27
@Lenka_Hal píše:
Ja predevcirem delala tohle, nepeceny cheesecake (teda krusta se pece). Postupovala jsem podle tohoto receptu.
https://www.simplefunketo.com/…ghcheesecake?…Jen jsem tam nedala tu chokoladu do vrchni vrstvy a sladidla si tak nejak micham sama podle chuti..je to hodne syte, ale chut vyborna.

No teda, to vypadá luxusně :potlesk:
Jinak teda musím na ty LC dezerty ještě pořád dávat pozor, protože mám tendenci toho sníst hodně.. :think:

barabrambora
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 1 inzerát 30.07.19 19:44

@Evulina já teda mám ráda jako dezert Termix. Šlehačku zahřeješ, necháš v ní rozpustit vysokoprocentní čokoládu a pak vmícháš tvaroh. Výborný je posypaný borůvkama nebo malinama.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 30.07.19 23:51
@barabrambora píše:
@Evulina já teda mám ráda jako dezert Termix. Šlehačku zahřeješ, necháš v ní rozpustit vysokoprocentní čokoládu a pak vmícháš tvaroh. Výborný je posypaný borůvkama nebo malinama.

No vidíš, vyzkouším, díky. Taky chci zkusit avokádovo-čokoládové kuličky z knížky Cukrfree..Akorát cukrfree mám obě knihy, ale některé recepty nejsou zas až tak nízkosacharidové, třeba se tam občas vyskytují batáty..ty si myslím, že mají sacharidů dost..nebo ne?
Jinak si taky brousím zuby na cuketové lasagne..vůbec teď cuketa u nás hodně vede.. :)

barabrambora
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 1 inzerát 31.07.19 08:14

@Evulina ty batáty bych si klidně dala. V lc tabulce jsou v,,občas povolených,,. Mají nižší glykemický index než brambory ( ale zase záleží na úpravě. Vařené mají asi nejmenší GI, pečené už mají vyšší) toho bych se nebála. V těch skupinách na fcb je normálně jí.

Cukrfree kuchařku taky mám. Mám ráda hruškový koláč i když teď nevím jestli je v knize nebo jsem ho našla na netu. Asi spíš na netu.

Cukety už mi lezou i ušima :grinning:

Ještě dělávám mug cake na snídani. Lžíce kokosového oleje, lžička kokosové mouky, 2 lžíce mandlové mouky, vajíčko a půl lžičky prášku do pečiva. Může se přidat sladidlo. Já používám erythritol. Ještě tam můžeš zamíchat kousky čokolády nebo nějaké malé ovoce. Směs se dělá v hrnečku. Pak to dáš do mikrovlnky na nejvyšší výkon na 2,5 minuty. Pak můžeš podávat se zakysanou smetanou, bílým jogurtem, polité čokoládou, s ovocem a tak různě. Já jsem ho snídala včera a celé dopoledne jsem neměla hlad.

lucynka25
Extra třída :D 10083 příspěvků 31.07.19 09:12

@Evulina ja mam jeste napsany recept na palacinky:

250g mascarpone
5 vajec

Vse smichat dohromady a opekat na hodne rozpálené panvi, na prvni dat maslo, vetsinou se pripece a je z toho 6-7palacinek

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama