Malej uchylak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 08:06
Malej uchylak

Ahoj,
už mi hrabe, uklidnete mě, že je to normální.
3 děti, syn 6, dcera 4, novorozenec týden.
Budu řešit syna, už dost dlouho řešíme, máme fekalni období, samozřejmě dcera se milerada zapojila.
Syn ale mě úplně irituje, stále mi placa na zadek, stále o zadku mluví, stále vyžaduje šahat na jeho zadek, plácat do rytmu. Vystrkuje zadek kde jen může. Mě už to Teda není vůbec příjemné.
Jsou to samé zádové básničky, o pipinach o zadcich.
Kdy toto jako přejde?
Je mi to od něj nepříjemné, je to kluk a chová se jak malej uchylak.
Na druhou stranu je dost rozumný, je před školák, nikdy neměl takové moc vztekaci období, byl vzy snadno presvedcitelny a pochopil, vysvětlení.
Prošli jsme si SPC a PPP, kvůli autistickemu spektru na doporučení dr. Což nám nepotvrdili, spíš je introvert a jeho povaha je zvidava, umí číst, něco počítat, čísel moc, tisíce, všechny země, hlavní města a vlajky k nim.
Az mi z toho jde hlava kolem.
Děti jsou vychovávány dle me kontaktne, ale sahá I na zadek, či prsa a mluvení o tom mi už je fakt nepříjemné.
Nevysvětlitelne, toto fakt ne, má hroznou radost z každého zadkoveho dění.
Už mám dost. A čeká mě to znovu.
Co s tím? Nechci aby to prerostlo v něco víc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65610 příspěvků 10.04.19 08:11

No, je otazkou, zda to dela protoze ho to fakt bere nebo spis protoze vidi, ze te to sere.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 08:16

Dělá ti to naschvál…

Mám taky šestiletého předškoláka. Zadek a hovínko ho rozesmívají. Sice to bývá otravné, ale zas v tom nevidím nějaký problém, v tomhle věky to není výjimka.

Ale asi před dvěma měsíci mě ve školce učitelka upozornila, že se prý vystavuje před ostatními dětmi nahý. A že si jedna maminka stěžovala, že si strká ruku do zadku a dává dětem čuchnout. Jako to už samozřejmě přes čáru je a hodně.

Každopádně jsem se rozhodla z toho nedělat halo a synovi to normálně vysvětlila. Především jsme mu vysvětlila nahotu jako takovou, protože on prostě ještě necítí stud z nahoty, jeho spolužáci už jo. Navíc je rád středem pozornosti, takže jejich smích, že je trapný, si vykládal jako úspěch. Každopádně největší síla mého vysvětlovacího úspěchu nebyla v tom, že mám chytré dítě a nechá si věci vysvětlit, ale v mém přístupu. Celá situace mi spíš přišla srandovní než tragická. Když mi to učitelka říkala, že jsem skoro vyprskla smíchy. Ne, že bych to brala na lehkou míru, naprosto jsem pochopila, proč mi to říká i závažnost problému, ale prostě jsem to nebrala tragicky. Prostě díte, no… Před ním jsem se samozřejmě nesmála, ale díte podvědomě cítí, jestli ti to fakt vadí (a pak to dělá naschvál), nebo že to je prostě jen jedna z normálních věcí, kterou má dělat jinak, ale svět se neboří.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9509 příspěvků 10.04.19 08:16

A nedělá to právě proto, že ví že tě to vytáčí? Píšeš že máte týdenní mimčo, to asi sebere veškerou pozornost, tak třeba tím zadkovanim se snaží upoutat trochu pozornosti na sebe :think:

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 10.04.19 08:17

Děti jsou vychovávány kontaktně a k tomu patří že šahají mámě na zadek a na prsa? Tak prostě řeknu ne, už se nebude sahat mámě na prsa a na zadek. Jako to nemyslíš vážně, jak jako nevysvětlitelné šestiletému dítěti? Prostě na prsa a na zadek se mámě sahat nebude. Na tvůj zadek taky sahat nebudu. A co tě čeká ještě jednou? Jakože i ostatní děti ti hamstají po zadku a po prsou? Tak zkus trošku přehodnotit, co je to kontaktní rodičovství. K čemu jsi ho vychovala, takového ho máš. Take to prostě utni. Odteď prostě ne a hotovo.

Uživatel je onlineEnnny
Závislačka 3321 příspěvků 10.04.19 08:25

Já moc nechápu co si tady jako chceš obhájit „vychovaný kontaktně“ , prostě je nevychovaný a neumí tě poslechnout nic jiného v tom nevidím , mám 5 letou dceru a taky začala mít podobné nápady přitáhla to ze školky ,hned jsem ji vysvětlila co je špatně a že tohle se neříká a nedělá a basta .

chaela
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 1 inzerát 10.04.19 08:38

Já mám obdobný problém s klukama 2 a 4 roky. Starší si ale v pohode nechá vysvětlit, že mi na prsa prostě sahat nebude, stejně tak mezi nohy. Tam si sahat může sobě, ale ostatním ne, nedela se to. Mladší už to taky chápe, jen je potřeba ho upozornit víckrát. Nedovedu si představit, že mi tohle dělá dítě, které půjde do školy. Básničky o zadku neřeším, je to prostě období, ale všeho moc škodí. Je třeba ty děti občas trochu krotit.

Fíková
Kelišová 5854 příspěvků 10.04.19 08:40

Dcera taky měla období těchto průpovídek a básniček. Nijak jsem to nehrotila, maximálně řekla, že to holkám nesluší. Už ji to celkem přešlo. Zas mám teorii, že děti které jsou v tomhle období hodně potlačovány si to pak vynahrazují v dospělosti. Stačí se podívat na fb stránky indické herečky Rani Srani. :)

S.Berankinová
Kecalka 381 příspěvků 10.04.19 08:43

No to je teda už přes čáru. Šestiletému klukovi to přeci už vysvětlíš a pokud to neakceptuje, tak prostě pokud to bude dělat dál, dostane na zadek. Jeden takový exemplář ve stejném věku mám doma. Taky ho to nedávno začalo strašně bavit, srandičky o takových sprosťárničkách. Že prý ve školce se tomu s klukama děsně smějou. Velmi důrazně jsem mu vysvětlila, že tohle dělat nebude, a to nejen doma ale ani ve školce. Rychle pochopil. Nedovedu si představit, že by mě na to upozornila učitelka ve školce. To bych se hanbou propadla a klidně mě ukamenujte, ale dostal by tak na zadek, že by se divil. Jako rodič mu vštěpuji přece základy slušného chování. A moje dítě se takhle chovat prostě nebude a tečka.

S.Berankinová
Kecalka 381 příspěvků 10.04.19 08:49
@Fíková píše:
Dcera taky měla období těchto průpovídek a básniček. Nijak jsem to nehrotila, maximálně řekla, že to holkám nesluší. Už ji to celkem přešlo. Zas mám teorii, že děti které jsou v tomhle období hodně potlačovány si to pak vynahrazují v dospělosti. Stačí se podívat na fb stránky indické herečky Rani Srani. :)

Já si zas myslím, že by se chudáci děti neměly potlačovat v tom, že se jí z talíře, pije ze skleničky a sedí se u toho u stolu. Pak to bývají duševně narušení nevyrovnaní jedinci, kteří mají sklony k bezdomovectví. :zed:
Svoje dítě teda potlačovat budu, protože nebudu čekat, až v patnácti sám pochopí, že holý zadek se nevystrkuje na ostatní spolužáky ve třídě.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 10.04.19 08:53
@Fíková píše:
Dcera taky měla období těchto průpovídek a básniček. Nijak jsem to nehrotila, maximálně řekla, že to holkám nesluší. Už ji to celkem přešlo. Zas mám teorii, že děti které jsou v tomhle období hodně potlačovány si to pak vynahrazují v dospělosti. Stačí se podívat na fb stránky indické herečky Rani Srani. :)

Z tebe by měl radost Freud..ale dítě by mělo v 6-let vědět, že toto se fakt nedělá.

Uživatel je onlineEnnny
Závislačka 3321 příspěvků 10.04.19 08:55

@Fíková no chudáček potlačovány :roll: co to jako je , dítě ml mám vést ke slušnosti a ne mu omlouvát jeho hloupé nevhodné chování a už vůbec ne ve společnosti 8o kde to jako jsme ? Nechci by se mě děti chovali jako hulvati a proto je k tomu taky budu vést ikdyby všichni okolo 1000× mysleli že je utlacuju :roll:

Fíková
Kelišová 5854 příspěvků 10.04.19 09:04

@S.Berankinová @lilith1 @Ennny že se nemá dítě nijak korigovat píšu kde?

Uživatel je onlineMaminanamatersky
Kecalka 441 příspěvků 10.04.19 09:18

Ja si pamatuju, ze jsme v tuhle zabavu jako deti taky doma mely. Basnicky a maluvky vseho druhu. A u toho zachvaty smichu. A drzelo se nas to opravdu dlouho. Rodice kouleli ocima, ale nijak vyznamne nam to nezakazovali, aspon doma ne. A vyrostli z nas uplne normalni a kultivovani, dospělí lide, co maji vysoke skoly a fekalnim humorem uz se davno nebavi. Trochu prehanka tady ne? :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 09:29
@Anonymní píše:
Ahoj,
už mi hrabe, uklidnete mě, že je to normální.
3 děti, syn 6, dcera 4, novorozenec týden.
Budu řešit syna, už dost dlouho řešíme, máme fekalni období, samozřejmě dcera se milerada zapojila.
Syn ale mě úplně irituje, stále mi placa na zadek, stále o zadku mluví, stále vyžaduje šahat na jeho zadek, plácat do rytmu. Vystrkuje zadek kde jen může. Mě už to Teda není vůbec příjemné.
Jsou to samé zádové básničky, o pipinach o zadcich.
Kdy toto jako přejde?
Je mi to od něj nepříjemné, je to kluk a chová se jak malej uchylak.
Na druhou stranu je dost rozumný, je před školák, nikdy neměl takové moc vztekaci období, byl vzy snadno presvedcitelny a pochopil, vysvětlení.
Prošli jsme si SPC a PPP, kvůli autistickemu spektru na doporučení dr. Což nám nepotvrdili, spíš je introvert a jeho povaha je zvidava, umí číst, něco počítat, čísel moc, tisíce, všechny země, hlavní města a vlajky k nim.
Az mi z toho jde hlava kolem.
Děti jsou vychovávány dle me kontaktne, ale sahá I na zadek, či prsa a mluvení o tom mi už je fakt nepříjemné.
Nevysvětlitelne, toto fakt ne, má hroznou radost z každého zadkoveho dění.
Už mám dost. A čeká mě to znovu.
Co s tím? Nechci aby to prerostlo v něco víc.

Zakladatelko, syn 6 let se také baví čímkoliv co „zavání“ zadkem apod., taky rád vystrkuje zadek, ale řekla bych, že už je to míň než dříve. Vloni to bylo horší. Jsou věci, které mu neakceptuji, jako šahání komukoliv jinému na zadek, nadávání jiným. To, že si podvousy brble nějakou básničku v pokojíčku neřeším, dcera, které to vadí se už umí ohradit. To pak řeším jen v případě, že syn neakceptuje dceřino ne. Pokud mi přijde básničku říci, tak mu řeknu, že se mi takové básničky nelíbí a nechci je poslouchat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama