Mám komplikovanou povahu, jak to změnit?

Anonymní
14.7.13 09:22

Mám blbou povahu, jak to změnit?

Ahoj, myslíte, že se dá změnit povaha?

Jsem takový věčný pesimista, nic nevidím pozitivně. Pořád mám pocit, že nás někdo pomlouvá, že mě nemá rád, že se mu nelíbím. Jednou mě někdo zklame a už ho odepíšu, už mu nedám šanci, bojím se druhého zklamání. Věřím a dejchala bych za lidi, který mám skutečně ráda, ale novým dávám malý šance a hrozně dlouho mi trvá, než si je připustím k tělu. Jsem hrozně vztahovačná, všechno si beru osobně i blbosti, který ostatní beztak neřeší. Vše negativní, co se mi stalo si pamatuju víc jak to pozitivní. Jak se to dá změnit, mám kolegyni v práci, která je takový flegmouš, úplně jí to závidím. Dá se s tím něco udělat, zažil to někdo? Děkuji za rady a tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2443
14.7.13 09:26

Tak se s dovolením vtěrnu :mrgreen: Zajímalo by mě, co ti kdo poradí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
14.7.13 09:26

Tak to ti neporadím. jsem to samý, věčný pesimista s pěkně mě to s.ere. většinou se nervuji nad blbostma a za pár dnů zjistim, že zbytečně. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jn
197
14.7.13 09:27

Moc neporadím, ale povahu mám podobnou. Dříve jsem pořád vyzdvihovala, co vše se mi nepovedlo. Teď se hodně snažím říkat si opak - v čem jsem dobrá… A s lidmi kolem také bojuji, vše si moc beru.. sama nevím jak to změnit… hezký den a hezké myšlenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38179
14.7.13 09:28
Anonymní píše:
Ahoj, myslíte, že se dá změnit povaha?Jsem takový věčný pesimista, nic nevidím pozitivně. Pořád mám pocit, že nás někdo pomlouvá, že mě nemá rád, že se mu nelíbím. Jednou mě někdo zklame a už ho odepíšu, už mu nedám šanci, bojím se druhého zklamání. Věřím a dejchala bych za lidi, který mám skutečně ráda, ale novým dávám malý šance a hrozně dlouho mi trvá, než si je připustím k tělu. Jsem hrozně vztahovačná, všechno si beru osobně i blbosti, který ostatní beztak neřeší. Vše negativní, co se mi stalo si pamatuju víc jak to pozitivní. Jak se to dá změnit, mám kolegyni v práci, která je takový flegmouš, úplně jí to závidím. Dá se s tím něco udělat, zažil to někdo? Děkuji za rady a tipy.

Moc s povahou asi neuděláš, ale zkus zapracovat aspoň na té vztahovačnoosti, to je hodně nepříjemné jak pro tebe, tak pro ostatní.
Zkus si uvědomit, že většině lidí jsi volná, takže když něco plácají, tak to pravděpodobně nemyslí na tebe, aspoň mně podobný typ úvah pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14365
14.7.13 09:29

Myslím, že tě změní jen něco velkého, co se ti přihodí. Potkáš někoho tzv. „osudového“, to poznáš. Nebo si tím pesimismem uženeš nějakou nemoc, při které si řekneš, že tohle dál ne, že tě to jen ničí.
Pořiď psa nebo knihu, vyraž na sluníčko a kašli na stesk. Nauč se přijímat přítomnost a moc neřeš okolí (koukni se na metodu RUŠ , to by mohlo být pro tebe), uleví se ti. ;)

Příspěvek upraven 14.07.13 v 09:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14365
14.7.13 09:30
@goldenka píše:
Tak to ti neporadím. jsem to samý, věčný pesimista s pěkně mě to s.ere. většinou se nervuji nad blbostma a za pár dnů zjistim, že zbytečně. :zed:

Na tohle pomáhá říct si, že dnes to prostě řešit nebudeš, že na to budeš myslet až Xtého (zvolíš datum po tom, nebo ten určitý den). Přestaneš se stresovat a necháš událostem trochu prostoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38179
14.7.13 09:31
Anonymní píše:
Ahoj, myslíte, že se dá změnit povaha?Jsem takový věčný pesimista, nic nevidím pozitivně. Pořád mám pocit, že nás někdo pomlouvá, že mě nemá rád, že se mu nelíbím. Jednou mě někdo zklame a už ho odepíšu, už mu nedám šanci, bojím se druhého zklamání. Věřím a dejchala bych za lidi, který mám skutečně ráda, ale novým dávám malý šance a hrozně dlouho mi trvá, než si je připustím k tělu. Jsem hrozně vztahovačná, všechno si beru osobně i blbosti, který ostatní beztak neřeší. Vše negativní, co se mi stalo si pamatuju víc jak to pozitivní. Jak se to dá změnit, mám kolegyni v práci, která je takový flegmouš, úplně jí to závidím. Dá se s tím něco udělat, zažil to někdo? Děkuji za rady a tipy.

A ještě k tomu pesimismu, dávej si takové cíle, které jsi schopna zvládnout, pokud jich pak pár zvládneš a budeš v pohodě, tak se možná změní i tvůj pohled na sebe samu i na svět, že to prostě není tak špatné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
14.7.13 09:32

Štěstí není cíl, ale způsob života.

Je v tom hodně pravdy. Vše je jen o tom jak se díváš TY na svět. Co bych ti poradila? Začni tím, že každý den udělej maličkost která ti přinese radost. Pro každého je to něco jiného takže to si ujasni sama co je to pro tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.13 09:32

Ta vztahovačnost je asi to nejhorší. S tím bojuju už roky. Podle mě ta moje negativita může i za moji neplodnost. Jsem už z toho špatná. Chtěla bych se moc změnit. Šťasná umím být fakt jen s manželem, našima a nej. kamarádkou.

• Nahlásit
  • Citovat
3328
14.7.13 09:40

Já to měla podobně. Tohle může změnit jen něco zásadního, jak píše @Litta. Na okolí se vykašli. Stejně má většina lidí jiný starosti, než se zabývat zrovna tebou a i kdyby se náhodou našel někdo, kdo by tě někde za rohem drbal, tak se řiď tímhle: Netrap se pro ty, kteří tě pomlouvají za zády. Znamená to, že jsi krok před nimi a ono tudíž v dokonalé pozici, aby ti mohli tak akorát políbit prd.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
14.7.13 09:40

Já jsem realista…a to je daleko horší :D takže ti neporadim, to s tim negativním, že si to pamatuješ víc jak pozitivní věci, to mám taky a jsem za to ráda, člověk se tak lehce poučí, neopakuje stejný chyby a nedopustí aby se mu to stalo znova :)

• Nahlásit
  • Citovat
Elessar
14.7.13 09:42
@Jaruše píše:
Já to měla podobně. Tohle může změnit jen něco zásadního, jak píše @Litta. Na okolí se vykašli. Stejně má většina lidí jiný starosti, než se zabývat zrovna tebou a i kdyby se náhodou našel někdo, kdo by tě někde za rohem drbal, tak se řiď tímhle: Netrap se pro ty, kteří tě pomlouvají za zády. Znamená to, že jsi krok před nimi a ono tudíž v dokonalé pozici, aby ti mohli tak akorát políbit prd.. ;)

jéje, drby jsou fajn věc! :D co se člověk o sobě pak nedozví :D a kdyby se tě aspoň někdo zeptal, aby měl informace, než začne šířit naprostý blbosti… :D já si drby užívám, taková nechtěná popularita :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.13 09:52

Nejvíc se to zhrošilo po svatbě, už to je rok. Manželův nej kamarád se tam ožral, válel se po zemi a choval se jak píp. Všichni říkají jak se jim naše svatba líbíla a já si pamatuju jen tohle, ja mě na…, že se tak choval. Zkazil mi svatbu! Od tý doby ho nemůžu vystát, navíc jsem je brala za kamarády, ale oni nás pomlouvají, že jím zavidíme atd. přitom vím, že to je naopak, ale stejně jsem z toho nešťastná a mám na ně jen negativní myšlenky. Když vídím jak ty naši rádoby kamarádi všechny kolem sebe pomlouvají, tak je mi jasný, že pomlouvají i nás… Taková blbost a nemůžu se s tím vyrovnat. Jde to se mnou ke dnu, mám jit do CAR, ale už teď „vím“, že se to stejně nepovede. Já jsem fakt magor :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
6266
14.7.13 09:55

Anonymni zacni sportovat! Fakt :D kolo, plavani, turistika. To bys neverila, kolik pozitivni energie ti prinese fakt, ze vyslapes kopec na kole. Doma padnes spokojene utahane do postele a kdyz to udelas 3× v tydnu, tak se ti mysleni pootoci o 180 stupnu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama