Mám dát UM? Jak poznám, ze ma malo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 19:35

Mám dát UM? Jak poznám, ze ma malo

Uz si fakt nevím rady a začínám být zoufalá z těch,, chytrých,, rodinných rad. Mám 3,5 mesicniho chlapečka. Od začátku plně kojen. Nyní už asi měsíc máme kojení v takové fázi, ze třeba po 5 minutách kojení začne brečet a k prsu se jen přiblíží a nechce ho. Myslím si, ze ma dost, ale asi nemá, protože téměř vždy po kojení tak minutu brečí. Pak přestane a je téměř 3 hodiny do dalšího kojení spokojený (ne taky vždy). Pořád mi doma říkají, ze mam málo mléka, at mu dam UM. Jenže když třeba po kojení prsa zmáčknu, tak z toho mléko jde, někdy se po kojení i poblinka. Co byste mi poradili? Má málo a ma hlad když není spokojený? Prsa mam nality jen v noci, když kojim po 6 hodinách.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K92
1094
24.10.21 19:37

Jak pribírá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 19:41

@K92 ted ve 3,5 měsících máme 5,5 kg. Podle doktorky je to akorát

• Citovat
  • Nahlásit
1952
24.10.21 19:45

U nás to samé. Hlad taky podle mě nemá. Zkus si najít něco o bojkotu kojení. Jen u nás to trvá už aspoň dva týdny :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 19:45

@Nicole 1234 u nas měsíc :(

• Citovat
  • Nahlásit
54800
24.10.21 19:46

Pokud normálně přibírá a má denně dostatek počůraných plínek, tak má dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1094
24.10.21 19:48

Jestli dobře přibírá, tak máš mléka dost. Tady pomůže asi jediné, zavřít se na kojení před příbuznými do jine místnosti a tohle téma s nimi vůbec neotvírat. 5 minut na nakojení stačí, některé děti jsou rychlé, v tom vůbec není problém a podle nalitých prsou už vůbec nelze usuzovat. Jestli si někdo jistá, zavolej laktační poradkyní a konzultuj to s ní. Přispívá na to i zdravotní pojišťovna.

Příspěvek upraven 24.10.21 v 19:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
24.10.21 19:48

U nás jsme poznali, že má syn hlad tím, že si po kojení strkal ruce do pusy, bylo to potvrzeno i doktorkou, že měl málo, vůbec nepribiral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
24.10.21 19:52
@Umík píše:
U nás jsme poznali, že má syn hlad tím, že si po kojení strkal ruce do pusy, bylo to potvrzeno i doktorkou, že měl málo, vůbec nepribiral.

Tak můj syn si ruce do pusy strká celý den a hladem to není. Dělá to před jídlem, po jídle. Když je vzhůru tak skoro pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
24.10.21 19:54

@Dara90
Každé dítě to má asi jinak, náš to dělá když má hlad :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
24.10.21 19:57

Naše malá má ruce v puse take pořád. S hladem to vůbec nesouvisí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 08:25

@K92 včera jsem zkusila odstrikat. Večer jsem mu dala z prsu, nechtěl a z láhve moje mleko pil, takže asi hlad měl. Po vypití z láhve ani neknour :?

• Citovat
  • Nahlásit
1952
25.10.21 08:37
@Anonymní píše:
@K92 včera jsem zkusila odstrikat. Večer jsem mu dala z prsu, nechtěl a z láhve moje mleko pil, takže asi hlad měl. Po vypití z láhve ani neknour :?

Pokud chceš kojit, tak mu nedávej tu flašku! Jemu se nechce sát, nelíbí se mu, že to mléko teče pomalu. Proč by se měl snažit, když mu to z té flašky vyteče samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 09:05

@Nicole 1234 ja jsem to chtěla jen zkusit, zda ten hlad ma nebo by si nevzal stejně jako z prsa

• Citovat
  • Nahlásit
331
26.10.21 16:25

Resim stejnou situaci.Syn 2,5 mesice. kojim z kazdeho prsu pres deset minut.Pres den kazdou hodinu, pak spi 20 minut a zase kojim. V noci spi od 20h-1h a pak ocistec az do rana co dve hodiny se budi pul hodinu kojeni pak rihani a za hodinu si to zopaknu znova. U prsa se mi krouti ale u nas za to muze reflux ktery ma. Takze neni schopen se ani poradne nasat, pali ho to, propi na se a chropti. Proto kojim furt, tipuji i 10× denne.
Chci to vzdat a na noc mu dat sunar. Prijde mi ze ty prsa nemam uz tak nality, pritom by mely byt pri tak castem kojeni.
Zalezi co ti na to rekne doktor-ka a jestli prospiva. Vzhledem k tomu ze se jede podle tabulek a kazde dite je jiny, tak uvazuji o pohode maminky i mimca a prejit na sunar.Nebo to stridat.Mam medelu s calmou a nebojim se toho ze by pak chtel jen lahev. Pokud kojenec spi 3h, mliko mu staci a taky kolik pocuranych plen ma, ale vylozene nasakly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat