Reklama

Mám hubené dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 10.02.17 15:08
Mám hubené dítě

Ahoj holky, v dnešní době dětiček při těle, nebo dokonce obézních dětí já řeším problém opačný, mám hubené dítě.

Řekla bych, že je to stejný problém, jako když maminka řeší co s obézním prckem. Co mu dát najíst, aby se váha pohla dolů nebo nahoru (náš případ). Neustálé řešení příbuzných, nakonec to vypadá jako bych jí nedala najíst. Mě to deptá samotnou, nepotřebuju další komentáře..ale to můžu opakovat milionkrát dokola

Dcera se teď rychle vytáhla, navíc začala chodit do školky a jídlo tam (občas i doma) je tragédie, navíc neustálý kolotoč nemocí tomu taky napřidá. Takže jsme se dostali na výšku 103cm a váha se pohybuje kolem 15,5kg. Nohy jak hůlčičky, ramínka jak na věšení šatů, žebra by se dali počítat…a dcerka se pořádně nenají a nenají!

Jinak je to veselé a zdravé, aktivní dítko.
Prosím řekněte, že někdo řešíte podobný problém, né jen ten opačný, potřebuju si o tom s někým promluvit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Lilinka 89
Kecalka 125 příspěvků 10.02.17 15:14

Vždyť podle výšky a váhy mi to přijde v pohodě ne? Foto by nebylo? Můj syn má 17kg a 108cm.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 15:16

@veeeraf Uklidní tě, že syn má při asi (možná ncelých) 98 cm 13,5 kg? Jako je hubenější, ale žádná katastrofa. Bude po tatínkovi, ten měl 16 kg v šesti letech.
jídlem by to mohlo být epší, polední dobou se v tom akorát tak pohrabe. Ve školce teda jí, prý si i přidává.
Neřeším, stejně s tím nic neudělám a čokolády k snídani, svačině a obědu mu teda dávat nebudu.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 10.02.17 15:16

Já bych to tak nehrotila, pokud je zdravá a veselá. A to málo, co sní, bych dbala na to, aby bylo kvalitní a výživné. Ale to asi děláš, ne?
A mě se to taky extrémně málo nezdá. Dcera má asi 108 cm a 18 Kg.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 10.02.17 15:17

@Lilinka 89 fotky mám jen v kombinéze, tam nic moc vidět neni.

Já bych si představovala aby měla tak o dvě kila víc, aby se trošku obalila.

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 10.02.17 15:18

Já měla takový problém jako malá-totiž hrozně rychle rostla a byla dlouhodobě jedna z nejvyšších ve třídě. Všechno na mě viselo, daly se mi počítat žebra… měla jsem to teda ve škole s tím jídlem (do školky jsem nechodila) a bylo to tak, že jsem na jídlo prostě neměla náladu, když se kolem toho tolik dělo. (mám to doteď, když pracuju, tak nejím). A navečeří se alespoň trošku slušně?

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14246 příspěvků 10.02.17 15:19

Mam dve hubene deti. Jedno ma 140 cm a ted po chripce 27 kg. Druhe ma asi 164 cm a 42 kg.

Tansele
Kecalka 131 příspěvků 10.02.17 15:20

Já mám jednu radu, jako dítě, které bylo takhle hubené (a vyrostlo docela normálně )): NESTRESOVAT! Ani sebe, ani dítě. Zkus začít u sebe, nesleduj každé její sousto, nabízej, pochval, když sní, ale nenuť. Samozřejmě, pokud je jenom líná jíst, tak ji trochu pobídni, ale jinak ji nech být. Pokud je zdravá, nají se, až bude mít hlad.
Mě naši odmalička sledovali jídlo, počítali sousta a nechávali mě sedět nad talířem „dokud to nesníš“, což se nikdy nestalo, protože jsem byla tvrdohlavá. Jediné, k čemu to vedlo, bylo vypěstování totální nechuti k jídlu, až určité formy mentální anorexie - a to v době, kdy se o MA ještě skoro ani nevědělo. Dostávala jsem se z toho docela dlouho a ještě dneska mám problém jíst u našich.
Mám teď syna, je taky hubeňour, v 7 letech něco přes 20kg. Neřeším, když sní, pochválím ho, sleduju, aby měl dost vitamínů, jedl ovoce, naštěstí je polívkovej, takže dostává pravidelně syté polívky a ono to nějak bude.
Kromě toho, jako holka hubená nemusím řešit nějaké diety a omezování, teď jím ráda a co cjci, stačí trochu cvičit a váha se mi už přes 20 let drží tam, kde chci já a bez velké námahy.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 10.02.17 15:20

@Aries6 ona sama má ráda jen jogurty a ovesné kaše, takže podle mě nejí nijak nezdravě.
Nejradši bych jí občas dělala kaše se smetany

U nás prakticky jedou jen těstoviny, omáčky…hranolek by se dobrovolně třeba nedotkla

Lilinka 89
Kecalka 125 příspěvků 10.02.17 15:22

@veeeraf jestliže je veselá, aktivní a spokojená, neřešila bych. A řečí okolo si nevšímej. Když bude někdo chtít prudit, důvod si vždy najde. :mrgreen:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 3 inzeráty 10.02.17 15:23

Můj 20. měsíční chlapeček také jídlu moc nedá, tedy spíš vůbec. A to dlouho jedl krasne. Když mu jídlo nenutim, je mu to jedno. Je hodně živý, prakticky celý den se nezastaví, je hodně usmevavej, dělá vecne kraviny a i barvicku ma pěknou. Ale je vážně schopnej byt celý den bez jidla. Ráno dostane mlíko, pak nabízím další jídla, ale nic nechce. Pečivo, sýry, šunky, máslo, licinu, neji ani ovoce a zeleninu, jogurty, tvaroh, med, kaše. Banan driv zbožňoval, dokázal sníst 2 k snídani. Teď mi kouše do slupky, ale když ho oloupu, už ho nechce, to samé s jablkem. Neji omáčky, maso, nesnese žádné kousky v jídle,…jediné, čeho si dá par lzicek jsou různé polivky, ale musí být rozmixsovane do kaše. 5 lzicek je zázrak. Potom dostane v 11 před spaním mlíko, spi 2-3 hodky a do večera nechce nic. V 20 hodin si da zas mlíko a jde spát. Žádné sladké nedostává. Mlika vypije 120 ml. nekdy 150 ml. vic ne. Podle paní doktorky je uz na spodni hranici, co má nabrat. Snad se co nejdříve rozji :roll: byl uz i ma odberech krve a i podle nich je naprosto v poradku, ikdyz nechapu, kde nebo z ceho bere veskere vitaminy. Podle pani doktorky mam být zkrátka vic rázná :pocitac:

Ve 20 měsících váží 9,5 kilo. Ps: jeho mladší brácha má v 8 měsících 9.100 g. :lol: uz ted mají stejnou velikost 86 a často mladšímu dávám oblečení staršího.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 10.02.17 15:24

@Tansele vím, že je chyba i ve mě, já to totiž hrozně řeším a opravdu s ní sedim u jídla. Ale beru to jako formou hry. Když potom třeba vidím, že za celý den snědla trošku kaše, plátek sýra, hryzla okurky, tak vím, že z toho nevyroste, že jo..proto jdu a nakrmím jí i přesto, že jíst nechce. Vím, že rok od roku to řešim míň a míň, ale pořád to ve mě bude..ta kontrola

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 10.02.17 15:24

Nehrotila bych to a byla spíš ráda. Můj kluk měl ve 3 letech 106 cm a 17 kg, teď má 121 cm a tak 21,5 kg. Je hubený, ale že by byl nějaké párátko, to se mi nezdá. Druhý má tak 96 cm a asi 13,5 kg. Přijdou mi v pohodě :nevim:

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 15:26

@veeeraf ja teda uplne nevim, co resis. Dcera skoro 4 roky ma 112 cm a 16 kg. Je uplne normalni dite co sni všechno.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 10.02.17 15:26

@Terezxx u něj je ale ještě velká pravděpodobnost, že všechno dožene, že bude rád jíst :-). U 4-leté holčičky to vidím špatně :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama