Mám ještě šanci zachránit vztah?

Anonymní
23.7.13 15:38

Mám to definitivně vzdát?

Ahoj, potřebuju se trochu vypovídat a poradit se. S přítelem jsme spolu 6 let a máme spolu 8 měsíčního syna. I po té době ho strašně moc miluju. 6ije se nám myslím celkem dobře, dokážeme si spolu povídat, smát se spolu, sexuální život taky v pořádku. Chlap mi doma pomáhá, prostě vše jak má být, alespoň já jsem spokojená. Je tu ale jedno velké ALE. Jednou do měsíce přijde obrovská hádka. Jde o to, že mě vždycky dojdou nervy a kvůli totální kravině se strašně pohádáme. Bohužel já jsem hodně nervák a nevyrovnaná, takže to skončí tím, že rozbíjím věci atp. Přítel má svatou trpělivost, max na pár dní odjel, ale pokaždé se vrátil. Příkladně já se těším na jediný volný večer- je jinak pořád v práci a on musí odjet něco dělat k rodičům- prostě totální blbina, ale pro mě je důležité být s ním. V hádce mi říká že jsem sobecká a že se nikdy nezměním. vygradovalo to před 10 dny, sbalil se, odjel a řekl, že je konec. Ano, vím, můžu si za to sama. V pondělí jsem byla poprvé-konečně u psycholožky. řekla mi, že se s tím musím naučit pracovat a že chce mluvit s přítelem a pak s námi oběma dohromady, ale že se s tím dá něco dělat. Přítel je na mě ale od oného dne opravdu doslova hnusný, odměřený, ironický. K psycholožce jdeme zítra. Půjde tam se mnou, ale řekl mi, že od něho nemám nic čekat. Platit bude on a necháme tam 1200! Co si o tom myslíte? Mám ještě šanci, kyž je ochotný jít se mnou k odborníkovi? Omlouvá se za zmatenost, snad z toho trochu pochopíte.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58585
23.7.13 15:41

No, řeknu, že se mu divím, že to vydržel.. ale pokud jsi ochotná na tom pracovat a fakt to pomůže, tak tu šanci ještě mít můžeš. To už záleží na něm.. Ale pokud tam jde s Tebou, tak to vypadá, že Tě zatím neodepsal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
23.7.13 15:45

Na jednu stranu tě chápu, jsi uvázaná doma s dítětem. Přítel má ale zase jiné povinnosti. Já si myslím, že řešitelné to je, jen budeš muset chtít. Opravdu to jde naučit ovládat. Chlapi si prostě někdy neuvědomí, že ta ženská chce ten jeden večer strávit s ním. Každopádně výčitkami a hádkami to bude ještě horší. Navíc nešel do hospody, ale pomoct rodičům. Je fajn, že jsi udělala ten krok a šla za psychologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
23.7.13 15:47
@martina.se píše:
No, řeknu, že se mu divím, že to vydržel.. ale pokud jsi ochotná na tom pracovat a fakt to pomůže, tak tu šanci ještě mít můžeš. To už záleží na něm.. Ale pokud tam jde s Tebou, tak to vypadá, že Tě zatím neodepsal..

Hm přesně tohle jsem chtěla taky napsat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 15:50

Já vím, vím, že jsem kráva, která si neváží toho co má, ale mám snahu s tím něco dělat, i když asi pozdě.. Napsala jsem mu, že s tím chci něco dělat a on že fajn, ale ať od něho nic nečekám, tak nevím jak to myslí, jestli mě chce jen vytrestat.. Mám hrozný strach..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.13 15:51

@mian já chci, opravdu moc, ale nevím jak to vidí on..

• Nahlásit
  • Citovat
15419
23.7.13 15:52

Myslím, že s tím chce něco dělat, ale asi bych to od něj brala jako poslední šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58585
23.7.13 15:52
@Anonymní píše:
Já vím, vím, že jsem kráva, která si neváží toho co má, ale mám snahu s tím něco dělat, i když asi pozdě.. Napsala jsem mu, že s tím chci něco dělat a on že fajn, ale ať od něho nic nečekám, tak nevím jak to myslí, jestli mě chce jen vytrestat.. Mám hrozný strach..

prostě na sobě makej.. jestli to ustojí nebo ne, to Ti nikdo neřekne… měla jsi na tom pracovat už dříve, ale tak ber to tak, že pořád není pozdě a podle toho se chovej. Netlač na pilu, rozhodne se sám na základě výsledků..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
napresdrzku
23.7.13 15:53

Nejdřív se sama zamysli, jestli nelze ve vyhrocených situacích reagovat jinak než křikem a rozbíjením talířů. Třeba to stačí kousek změnit, nemusíš to v sobě potlačovat, když tě něco štve, stačí jen změnit formu projevu, jakým to dáváš najevo. Mluvili jste třeba o tom, co ho štve a co tebe? Myslím, že příliš odlišný otázky od psychologa stejně nedostanete a ještě můžete ušetřit 1200 třeba na dobrou usmiřovací večeři :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.13 15:54

@dani24687 problém je, že o tu poslední šanci jsem ho prosila už několikrát a stejně jsem to vždycky podělala.. Já vím, že tím spoustě lidem ubližuju, ale je to silnější než já, sama to nezvládnu a věřím, že psycholog mi pomůže to dokázat.. Jen mám strach, že chlap už nevěří..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.13 15:55

@martina.se nojo, ale na základě jakých výsledků.. To by nejdřív musel být ochotný vrátit se domů

• Nahlásit
  • Citovat
15419
23.7.13 15:56
@Anonymní píše:
@dani24687 problém je, že o tu poslední šanci jsem ho prosila už několikrát a stejně jsem to vždycky podělala.. Já vím, že tím spoustě lidem ubližuju, ale je to silnější než já, sama to nezvládnu a věřím, že psycholog mi pomůže to dokázat.. Jen mám strach, že chlap už nevěří..

To je bohužel na něm a neví to nikdo :( držím palce, ať pomůže a muž vyčká :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 15:56

@napresdrzku asi o tom moc mluvit neumíme a on když je naštvanej, tak o tom prostě mluvit nebude, když na něho tlačím, že tom musíme mluvit, tak je na mě jen hnusnej

• Nahlásit
  • Citovat
58585
23.7.13 15:57
@Anonymní píše:
@martina.se nojo, ale na základě jakých výsledků.. To by nejdřív musel být ochotný vrátit se domů

na základě toho, že na sobě makáš a nebude např hysterčit. Ani se nemusí vracet dom, on to určitě pozná. Ukaž snahu, ukaž, že to s Tebou není tak hrozné, že se umíš dát dokupy.. a netlač na něj, jestli se bude chtít vrátit, tak se vrátí. Už jen Tím, že Tě teď podporuje a třeba tam jde s Tebou, tak ukazuje, že jsi pro něj důležitá. Jinak by to nedělal.. ale ten zbytek je prostě ve hvězdách. Pokud reaguješ hystericky, nebo ho do něčeho nutíš (mluvit, když nechce, řešit, když nechce a pod), tak je větší šance, že zdrhne.. prostě to změň.. jinak je to o ničom..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 16:00

@martina.se ale co do té doby? nemůžu spát, jíst, nic, jsem totálně nepoužitelná.. Ani tady nikoho neznám

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama