Mám dát partnerovi ještě šanci?

Anonymní
23.7.13 14:43

Mám dát partnerovi ještě šanci?

Ahoj holky…obracím se na vás s prosbou o vás názor, co byste dělaly na mém místě. S přítelem jsme spolu 4 roky, máme 16měsíční dceru…své problémy už jsem tu řešila několikrát, tak to zkusím ještě jednou. Přítel je ten typ chlapa, který neumí nebo nechce dávat najevo své city, asi to má hodně zažité od rodičů, protože ti se k sobě taky nikdy neměli, spíš si ze sebe navzájem dělali legraci, otec ho navíc nerad chválil, neustále ho jen kritizoval, dával mu jen práci, nikdy mu nedával najevo, že je dobrý, že ho má rád. A přijde mi, že přítel si to hodně nese s sebou do dalšího života a dost nás to ovlivňuje. K dceři je jako otec naprosto skvělý ale co se týče našeho partnerského soužití, je to k uzoufání. Když jsme spolu byli první měsíce, bylo to celkem normální, semtam nějaký projev náklonnosti, pusa, polibek, obejmutí…ale postupem času se to vše vytrácelo a po narození dcery je to čím dál horší. Přítel se mnou začal jednat stejně, jako se k sobě chovají jeho rodiče. Neustále se mnou mluví ironicky, nic nebere vážně, i z vážných věcí má legraci, nedokážeme naše problémy řešit, protože on prostě nechce, buď se všemu směje a nebo převádí řeč jinam. Vůbec se ke mě nechová jako k ženě, jako ke své partnerce, připadám si tu spíš jako chůva a uklizečka. Pusu jsem nedostala už dobré 2 roky, polibek ani nemluvím, neexistuje žádné objímání, něžnosti neznám ani při sexu. Přijde mi, že ke mě ztrácí úctu, od té doby, co jsem na mateřské. Neumí pochválit, spíš než aby pochváli, tak radši řekne, jak by se to či ono dalo udělat lépe. Nedokáže mi říct „promiň“ i když ví, že mám v něčem pravdu. Prostě celý jeho otec. Už mi svým chováním leze na nervy, minulý týden už jsem to nevydržela dusit v sobě a strašně jsme se pohádali ale dopadlo to jako vždycky, obrací to proti mě, dělá špatnou ze mě…nakonec mi řekl, že je takový kvůli starostem, má dost práce (dělá denně od 7 do minimálně 20 hodin ale někdy i do 22-půlnoci), soboty taky pracuje, jen neděle mívá volné. Máme starosti okolo domu, spostu vyřizování, do toho problémy v rodině a vše se jen kupí. Chápu, že třeba nemá náladu na bůhvíco ale snad ho tyhle problémy neopravňují k tomu, aby se ke mě choval jako dobytek? Holky myslíte, že chci moc nebo mu mám dát čas, o což mě prosil? Už mi totiž dochází síly, leze mi na nervy jen svou přítomností, mám odpor k sexu s ním, nemít dceru, asi se zblázním. Vím, že kdyby se to aspoň trochu vrátilo do starých kolejí, kdyby se choval slušně a dal mi občas najevo, že mě má rád…vím, že by se to zlepšilo ale tak nějak už nevěřím, že to lepší bude.
Daly byste mu šanci? Počkaly byste, jestli ubude problémů a práce a pak to bude lepší? Vím, že takhle žít nedokážu, nechci dceři brát rodinu ale myslím si, že já toho pro nás dva dělám strašně moc a problémy jsou především kvůli němu…už nevím jak dál…:(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23.7.13 14:48

Já bych s takovým chlapem být nemohla nikdy. Vždyť to pak není vůbec vztah. Ke vztahu intimnosti a něžnosti patří. A navíc, když s tebou špatně jedná. Já bych to nevydržela nikdy. Pro mě by to bylo jen přežívání a trápení. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ve-ru
23.7.13 14:49

Nepřipadá mi to jako neřešitelný problém :think: Zkus začít s pusama apod. ty, třeba se chytne :palec: A hlavně si o tom musíš promluvit s ním :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
899
23.7.13 14:50

Já bych řekla, že už to lepší nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
23.7.13 14:51

Nebyla bych s ním.. možná bych dala šanci, pokud by převažovalo to dobré (sem tam úlet ala hádka a pod), ale tohle by bylo na mě moc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8920
23.7.13 14:52

Pokud se změní, tak to bude jen na chvíli…Má takové chování zakódované z dětství. Na druhou stranu si myslím, že vás má rád, jen nedává najevo city. Jsou spíš vyjímky vztahy, kde se ťuťu ňuňu praktikuje po dlouhodobém soužití :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karfice
23.7.13 14:54

A co kdyby jsi byla jako on? Buď ironická a dělej si z vážných věcí legraci. Nastav zrcadlo a uvidíš, jak se zachová.

• Nahlásit
  • Citovat
15419
23.7.13 14:57

Já bych si s ním o tom promluvila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
23.7.13 14:57

Jako nedostat od chlapa 2 roky pusu… já jsem zvyklá na své a dostanu každej den pusu po práci, během toho co jsme spolu, před spaním… během dne se obejmeme a řekneme si, že se máme rádi a jak jsem se těšila až přijde z práce. Tohle bych upřímně nedala. Mě přijde, že tě ani nemiluje, protože zamilovaní lidé si alespoň trošinku svou lásku prokazují, nemusí se celej den ocimávat, ale měli by to ze sebe cítit a ta náklonost tam být… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 14:58
@Ve-ru píše:
Nepřipadá mi to jako neřešitelný problém :think: Zkus začít s pusama apod. ty, třeba se chytne :palec: A hlavně si o tom musíš promluvit s ním :kytka:

jak už jsem psala výš, debaty jsou zbytečné. On nechce řešit žádné naše problémy, když o tom začnu, vždycky to akorát skončí tím, že se pohádáme, obrací všechno proti mě, nebo se urazí a odejde. A nebo mi vyčítá, že se o nás stará, vydělává peníze, vozí nás po výletech a já si ještě stěžuju…ale já prostě nejsem žádná zlatokopka, to mi měl asi říct dřív, že chce takto fungovat. A začínat s pusama? To jsem zkoušela ale když vidím, jak mu to vadí, tak na to kašlu, nechci si snižovat sebevědomí ještě víc…

On je jinak super, opravdu se snaží, vydělá dost nato, že já mám rodičák pro sebe, veškerou práci okolo domu zvládne v klidu, o malou se postará když potřebuju, jezdíme pořád někde po výletech…ale prostě nedokážu být takhle spokojená, já potřebuju mít pocit, že mám chlapa, o kterýho se můžu opřít ale já mám chlapa, kterej ze mě má akorát srandu a takhle žít nechci, na to si přijdu dost mladá…

• Nahlásit
  • Citovat
15419
23.7.13 14:59
@Anonymní píše:
jak už jsem psala výš, debaty jsou zbytečné. On nechce řešit žádné naše problémy, když o tom začnu, vždycky to akorát skončí tím, že se pohádáme, obrací všechno proti mě, nebo se urazí a odejde. A nebo mi vyčítá, že se o nás stará, vydělává peníze, vozí nás po výletech a já si ještě stěžuju…ale já prostě nejsem žádná zlatokopka, to mi měl asi říct dřív, že chce takto fungovat. A začínat s pusama? To jsem zkoušela ale když vidím, jak mu to vadí, tak na to kašlu, nechci si snižovat sebevědomí ještě víc…On je jinak super, opravdu se snaží, vydělá dost nato, že já mám rodičák pro sebe, veškerou práci okolo domu zvládne v klidu, o malou se postará když potřebuju, jezdíme pořád někde po výletech…ale prostě nedokážu být takhle spokojená, já potřebuju mít pocit, že mám chlapa, o kterýho se můžu opřít ale já mám chlapa, kterej ze mě má akorát srandu a takhle žít nechci, na to si přijdu dost mladá…

zkus odejít, třeba si uvědomí, že peníze nejsou vše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ve-ru
23.7.13 15:01
@Anonymní píše:
jak už jsem psala výš, debaty jsou zbytečné. On nechce řešit žádné naše problémy, když o tom začnu, vždycky to akorát skončí tím, že se pohádáme, obrací všechno proti mě, nebo se urazí a odejde. A nebo mi vyčítá, že se o nás stará, vydělává peníze, vozí nás po výletech a já si ještě stěžuju…ale já prostě nejsem žádná zlatokopka, to mi měl asi říct dřív, že chce takto fungovat. A začínat s pusama? To jsem zkoušela ale když vidím, jak mu to vadí, tak na to kašlu, nechci si snižovat sebevědomí ještě víc…On je jinak super, opravdu se snaží, vydělá dost nato, že já mám rodičák pro sebe, veškerou práci okolo domu zvládne v klidu, o malou se postará když potřebuju, jezdíme pořád někde po výletech…ale prostě nedokážu být takhle spokojená, já potřebuju mít pocit, že mám chlapa, o kterýho se můžu opřít ale já mám chlapa, kterej ze mě má akorát srandu a takhle žít nechci, na to si přijdu dost mladá…

Tak to je prekérka :think: Znám taky takové lidi, kteří doma náklonnost u rodičů neviděli a teď s tím mají problém :nevim: Nicméně, pokud si to on nepřipustí a nebude s tím nic chtít dělat, tak asi nic nezmůžeš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.13 15:02

zakl.

@karfice píše:
A co kdyby jsi byla jako on? Buď ironická a dělej si z vážných věcí legraci. Nastav zrcadlo a uvidíš, jak se zachová.

u něho mám spíš strach, že mu to tak bude vyhovovat a bude to ještě horší :(

@mejdylko jsem si naprosto jistá, že mě nemiluje, to by se choval jinak. Celkově mě tak nějak přehlíží, když za ním ráno přijdu do dílny s malou, tak s ní hned dělá blbiny a já jakobych tam nebyla. To samé když za námi přijde během dne…možná je to i ponorka, protože on má doma dílnu, nejezdí normálně do práce, takže jsme „spolu“ většinu času…ale nevěřím tomu, že by se něco změnilo, kdybych někam odjela na pár dní…nevím jak to vyřešit, jsem v koncích :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.13 15:04
@Ve-ru píše:
Tak to je prekérka :think: Znám taky takové lidi, kteří doma náklonnost u rodičů neviděli a teď s tím mají problém :nevim: Nicméně, pokud si to on nepřipustí a nebude s tím nic chtít dělat, tak asi nic nezmůžeš :think:

ano, bohužel, on si musí připustit, že chyba je v něm. Asi to nevidí, protože si i stěžuje, že spolu málo spíme ale mě už to prostě nejde, necítím mezi náma nic, co by mě k němu táhlo. Chuť na sex mám ale ne s ním…asi by bylo nejlepší se někam odstěhovat ale aby to nebyl fakt konec :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.13 15:06

Demonstrativní odchody bych nepraktikovala :think: Není to, že vás nemá rád, jsou tací jedinci, kteří neprojevují city. Něco podobného mám doma, ale bez toho povyšování se a ironie.
A ještě jeden poznatek. Muž také dělá, že nevnímá mé výtky, ale po letech už vím, že si je moc dobře pamatuje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama