Společný barák po rozvodu

Anonymní
23.7.13 13:29

Společný barák po rozvodu

Ahoj holky, chci se zeptat, zda někdo zažil tuhle situaci a jak si myslíte, že se dá vyřešit. Mám rozvedeného přítele se dvěmi třináctiletými dětmi ve své péči. Zůstal bydlet v baráku, ve kterém bydleli společně s manželkou. Barák má hodnotu tak maximálně milion korun. Koupili ho napůl ještě před svatbou, takže mají nárok oba na půlku. Půjčili si skoro milion na rekonstrukci a ten splácejí. Půlka je zaplacená, chybí doplatit půl milionu + úroky. Teď splácejí hypotéku napůl, ale býv. manželka chce peníze a barák vyřešit. Domnívá se, že barák má hodnotu1.400.000 a chce po něm tak 300.000Kč. Myslím si, že je to nesmysl. Příteli pravděpodobně barák zůstane, když má děti ve své péči, ale podle čeho se vyplatí manželka? Je lepší, aby to přítel řešil co nejdříve, nebo to nechal volně plavat, aby ona mu pomáhala co nejdýl splácet hypotéku. Je to strašná situace, vůbec si nedovedu představit, jak to dopadne. Napadlo mě se zeptat tady, protože na druhou stranu je to běžná situace při rozvodu, když mají manželé barák napůl a na hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58731
23.7.13 13:33

Pokud chce po něm jen 300 tis, tak ať si chlap vezme půjčku a vyplatí ji… Pokud by to šlo přes soud, tak by to byla mnohem větší částka a buď by ji musel vyplatit, nebo by se musel barák prodat a peníze podělit + doplatit hypo… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
23.7.13 13:38

Dulezity je odhad domu, ten udela odhadce a podle toho potom postupovat dal.

Ale jestli maji hypoteku na obe jmena, tak se stejne musi poradit v bance, jestli jim povoli prepsani pouze na jednoho a potom si vzit jejich odhadce… a podle toho postupovat pri vyplaceni z domu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
23.7.13 13:46

Pochopila jsem správně, že už 1 úvěr přítel má :?: Takže asi těžko dostane další, aby jí vyplatil těch 300 tis. :think: Jinak ona se může domnívat co chce ohledně ceny nemovitosti, kdyby to šlo k soudu tak se to počítá z odhadní ceny a taky jako @martina.se myslím, že soud by stanovil více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
23.7.13 13:47

Taky bych videla jako nejpodstatnejsi co banka na prepsani hypoteky na jednoho cloveka.
jinak je moznost dum prodat, z toho hypoteku doplatit, zbytek rozdelit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 13:48

No právě, že vím, ze zkušeností jiných lidí, že ty odhady se příšerně liší. Taky si říkám, že je to jasné, že přece ani jiné řešení být nemůže. Udělá se odhad, z toho se odečte částka hypotéky, co zbývá doplatit (+ úroky? -to je další věc, o které se dohadují) a to co zbyde se rozdělí napůl. On si bude barák chtít pravděpodobně nechat, když má děti, takže začne platit celou hypotéku + bude muset vyplatit manželku. Ale myslím si, že moc to nebude. Když by barák prodali za 900.000-1000000, tak zaplatí hypotéku třeba 650.000 a zbytek napůl, což přibl. je 150.000 bude muset dát manželce.
Martina.se - proč si myslíš, že když to půjde přes soud, tak to bude mnohem větší částka? Přes soud to půjde určitě, protože oni se nedomluví. Ona má představu, že barák má tak o 400000Kč větší hodnotu než skutečně má.

• Nahlásit
  • Citovat
58731
23.7.13 13:48

@Katrinka jj, soud bude vycházet z odhadu a tam bývají ty částky mnohem vyšší. já bych se za každou cenu pokusila sehnat těch 300 tis a ex z toho vyplatila.. protože takhle nízkou částku soud určitě neurčí. bála bych se, že dům bude muset být prodán :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 13:50

Holky myslíte, že soud stanoví větší odhadní cenu? To já jsem myslela, že jenom určí nějakého odhadce a ten provede odhad a pak se odečte částka hypotéky a zbytek si rozdělí, popř. on vyplatí manželku.

• Nahlásit
  • Citovat
58731
23.7.13 13:50
@Anonymní píše:
No právě, že vím, ze zkušeností jiných lidí, že ty odhady se příšerně liší. Taky si říkám, že je to jasné, že přece ani jiné řešení být nemůže. Udělá se odhad, z toho se odečte částka hypotéky, co zbývá doplatit (+ úroky? -to je další věc, o které se dohadují) a to co zbyde se rozdělí napůl. On si bude barák chtít pravděpodobně nechat, když má děti, takže začne platit celou hypotéku + bude muset vyplatit manželku. Ale myslím si, že moc to nebude. Když by barák prodali za 900.000-1000000, tak zaplatí hypotéku třeba 650.000 a zbytek napůl, což přibl. je 150.000 bude muset dát manželce.
Martina.se - proč si myslíš, že když to půjde přes soud, tak to bude mnohem větší částka? Přes soud to půjde určitě, protože oni se nedomluví. Ona má představu, že barák má tak o 400000Kč větší hodnotu než skutečně má.

protože v odhadu se nebude zohledňovat hypotéka. Navíc se bude řešit, kdo co a jak zaplatil, takže čtu-li dobře, počáteční investice 1 mega do pořízení - už jen to je 500 tis pro ex, pak 1 mega na hypotéku, tzn nemovitost nabyla na ceně, otázka přesně, jak to platili, co se odečte a pod.. to není jen o tom podělit tu hypotéku… teoreticky bráno asi takto- 1 milion pořízení, 1 milion rekonstrukce, nemovitost má aktuální odhadní cenu třeba 1,8 mega. Od toho se odečte zaplacená částka, tzn (ať se to dobře počítá) 500 tis, takže výsledek 1,3 mega vyděl 2mě :nevim: protože jemu nemovitost zůstane, ona musí být adekvátně „odškodněna“.. takhle to počítali u nás :think:

Příspěvek upraven 23.07.13 v 13:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 13:51

Myslíte, že soud může nařídit prodej baráku, když v něm bydlí se dvěmi dětmi?
Jinak hypotéka si myslím je celá na něj, ale on se po rozvodu rozhodl splácet jen půlku, protože barák je z půlky napsaný na býv. manželku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.13 13:53

Upřesnění: barák se koupil před 13 lety za směšnou cenu asitak 150.000, to platili napůl v hotovosti. Ten milion si půjčili za manželství na rekonstrukci toho baráku. Teď má hodnotu tak 900.000-1,000.000Kč

• Nahlásit
  • Citovat
58731
23.7.13 13:55
@Anonymní píše:
Myslíte, že soud může nařídit prodej baráku, když v něm bydlí se dvěmi dětmi?
Jinak hypotéka si myslím je celá na něj, ale on se po rozvodu rozhodl splácet jen půlku, protože barák je z půlky napsaný na býv. manželku.

ano, může, pokud partner nebude mít na adekvátní vyplacení. Ale jedna věc, pokud nemají přesně vyřešené ty vztahy, tak to bude fakt tahanice.. kdo co zaplatil, co je na koho a pod :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 13:59

Martina.Se - nechápu jako co kdo zaplatil, co tím myslíš? Tenkrát si půjčili na rekonstrukci milion a pak to spláceli. Samozřejmě to platil celou dobu jen on, protože ona byla na mateřské. Ona začala platit půlku hypotéky až po rozvodu.
Určitě se nedohodnou, tahanice bude hrozná. Jak dlouho to může všechno trvat přes soudy? Já myslela, že situace je celkem jasná, odhad, oni se nedohodnout ani na odhadci, tak to bude muset určitě soud, odečte se nesplacená hypotéka + úroky, to přejde zase jen na něj do budoucna a zbytek si rozdělí. Já si právě naopak myslím, že jim vůbec nic na rozdělení nezbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
58731
23.7.13 14:02
@Anonymní píše:
Martina.Se - nechápu jako co kdo zaplatil, co tím myslíš? Tenkrát si půjčili na rekonstrukci milion a pak to spláceli. Samozřejmě to platil celou dobu jen on, protože ona byla na mateřské. Ona začala platit půlku hypotéky až po rozvodu.
Určitě se nedohodnou, tahanice bude hrozná. Jak dlouho to může všechno trvat přes soudy? Já myslela, že situace je celkem jasná, odhad, oni se nedohodnout ani na odhadci, tak to bude muset určitě soud, odečte se nesplacená hypotéka + úroky, to přejde zase jen na něj do budoucna a zbytek si rozdělí. Já si právě naopak myslím, že jim vůbec nic na rozdělení nezbyde.
:zed: tohle bývá nejhorší, chjo.. odhadce určí soud. Takže pokud se nejsou schopni dohodnout, tak asi návrh na soud na vypořádání sjm :think: jinak brala jsem to jako příklad. Až potom jsi psala, že pořízení bylo za hubičku ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10590
23.7.13 14:08

Ale ikdyž pořízení je za hubičku, tak jestli se do baráku vrazil milion, tak mi příjde milion jako odhad málo
my jsme do domu vratili během dvou měsíců 200 tisíc a odhad po těch 2 měsích byl vyšší o 400 tisíc

u nás se soused rozváděl a dům se si postavili se prodává, bohužel tady už dlouho nebyl jinak bych se ho zeptala jak to měli co se týká peněz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama